Neler Yeni

Yardım Laptopumun Sıcaklıkları Normal mi?

kyagizzz

80+ Bronze
Abilerim ablalarım farkındayım forumdakileri çok bunalttım ama kafama takılıyor ve tek çarem burası. Ben laptoba daha önce hiç sıcaklık testi yapmadığını fark ettim Fransız. Yaptım ve bana fazla geldi değerler. Ya da fazlamı bilmiyorum .Nolur yardım edin.
Kafama çok takıyorum psikolojim bozuldu artık. İlk fotoğraf forza 4 ara ara 90 oldu maks 93 gördüm . Fan varken 80lerde takılıyorum.
İkinci cs 3. Valo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Abilerim ablalarım farkındayım forumdakileri çok bunalttım ama kafama takılıyor ve tek çarem burası. Ben laptoba daha önce hiç sıcaklık testi yapmadığını fark ettim Fransız. Yaptım ve bana fazla geldi değerler. Ya da fazlamı bilmiyorum .Nolur yardım edin.
Kafama çok takıyorum psikolojim bozuldu artık. İlk fotoğraf forza 4 ara ara 90 oldu maks 93 gördüm . Fan varken 80lerde takılıyorum.
İkinci cs 3. Valo
Aynı konuyu nie bir daha açtın diye soracaklar farkındayım. Ama psikolojim bozuldu artık hiç bir şey yapamıyorum hep kafama takılıyor. Model:Abra a5v17.2

Ekler

• IMG_20220119_015221.jpg
    IMG_20220119_015221.jpg
    3.6 MB · Hit: 77
  • IMG_20220119_014847.jpg
    IMG_20220119_014847.jpg
    4 MB · Hit: 78
  • IMG_20220119_014626.jpg
    IMG_20220119_014626.jpg
    4.4 MB · Hit: 80

KAYMAKAM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mehmet UZUN
Kardeşim şimdi şöyle zaten Monster Casper gibi markalar ucuz markalar mesela Monster'in muadili bir Asus almaya kalksan Monster 10.000 ise Asus 12.000 TL buda malzeme kalitesi ve soğutma ilkeleri devreye giriyor. Monster gibi bir NOTEBOOK için normal değerler 80. Altına kaliteli marka bir fan al ve termal macununu vs temizliklerini yaptır. Başka yapabileceğin bişey yok sıcaklıkların normal kafana takma. :)

kyagizzz

80+ Bronze
hocam bu değerler laptop için çok tehlikeli değil dediğim gibi, fakat yinede isterseniz servisine danışabilirsiniz.
Servis de bana 90 ınnormal olduğunu söylemişti öönceden sizce bu videolarda farklı bir işlem vs mi yapılmış.

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

kyagizzz

80+ Bronze
Kardeşim şimdi şöyle zaten Monster Casper gibi markalar ucuz markalar mesela Monster'in muadili bir Asus almaya kalksan Monster 10.000 ise Asus 12.000 TL buda malzeme kalitesi ve soğutma ilkeleri devreye giriyor. Monster gibi bir NOTEBOOK için normal değerler 80. Altına kaliteli marka bir fan al ve termal macununu vs temizliklerini yaptır. Başka yapabileceğin bişey yok sıcaklıkların normal kafana takma. :)
Ama forzada 85-90 arası alıyor. Nedenini bilmiyorum. Gerçekten kafayı yedim

KAYMAKAM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Mehmet UZUN
Servis de bana 90 ınnormal olduğunu söylemişti öönceden sizce bu videolarda farklı bir işlem vs mi yapılmış.
Belki balkonda oynuyordur bilemeyiz. :D

Ama forzada 85-90 arası alıyor. Nedenini bilmiyorum. Gerçekten kafayı yedim
Normal değerler kafana takma Forza güçlü bir oyun o yüzden ısınması gayet normal.

kyagizzz

80+ Bronze
Onu bilemeyeceğim fakat değerler normal.
İnanın bana kafayı yedim aldığından belli. Her an bir şey olucak bir hata vericek diye odum kopuyor oynarken 7/24 afterburner açık kullanıyorum. Oyunları geçtim masaüstünde bile. En ufak setinde korku sarıyor. İşin garibi benim laptopla ayni ozelliklere sahip arkadaşım benden daha düşük fps ve daha yüksek sıcaklık alıyor.

mehmet4732

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
mehmet
Çok fazla dikkat edersen başına bir şey gelir dikkat et dostum çok takma bence

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
İnanın bana kafayı yedim aldığından belli. Her an bir şey olucak bir hata vericek diye odum kopuyor oynarken 7/24 afterburner açık kullanıyorum. Oyunları geçtim masaüstünde bile. En ufak setinde korku sarıyor. İşin garibi benim laptopla ayni ozelliklere sahip arkadaşım benden daha düşük fps ve daha yüksek sıcaklık alıyor.
Hocam bence psikoloğa gitmek daha kısa bir çözüm olacaktır, iyi akşamlar.

kyagizzz

80+ Bronze

Normal değerler kafana takma Forza güçlü bir oyun o yüzden ısınması gayet normal.
Peki ben araba hastası bir insanimve arkadaşlarla 5 saat forza oynuyoruz. Ben normalde fanla kullanıyorum ve fps sabitliyorum yoksa 8 olduğu için drop yiyorum. Diyelim ki ben bir yere gittim ve bu derecelerle oynasam 85-90 laptoba zarari olurmu. Zaten sadece hafta sonları kullaniyorum

Hocam bence psikoloğa gitmek daha kısa bir çözüm olacaktır, iyi akşamlar.
Malesef öyle bir şansım yok. Üstüne bir de oraya para verirsek.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,646
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Değerlerin normal. 99 derece olsa işlemci performansından kısar ve daha da sıcaklığı artmaz. Bunu yapanlar düşünüyorlar zaten o kadar saf değiller.

kyagizzz

80+ Bronze
Değerlerin normal. 99 derece olsa işlemci performansından kısar ve daha da sıcaklığı artmaz. Bunu yapanlar düşünüyorlar zaten o kadar saf değiller.
Peki videoadki laptoblarin benden daha düşük sıcaklık almaları nie yeni oldukları için fln mi. Ben de alalı 2 ay oldu gerçi

kyagizzz

80+ Bronze
rahat ol çok anormal sıcaklıklar değil. 90 derece üzerinde çok fazla oynama yeter
Çok sağol hocam görüyorsun saat kaç olmus yarın okul var ve ben hala buna kafayı takmış durumdayım. Sınavlarım 70-80 den 55-50 lere düştü.

Top Bottom