Neler Yeni

Lenovo G24-20 Monitör Ölü Piksel Sorunu Ve Mağduriyet

Chapin

80+ Silver
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Hepsiburada üzerinden, GTİ Bilişim'den 11 Mart 2023'de Lenovo G24-20 165 HZ 0.5 MS IPS Monitör satın almıştım. İlk başlarda her şey çok güzelken ve gözüme her hangi bir ölü piksel çarpmamışken birden monitörde siyah renkte belli olan 3 adet hatalı piksel/ölü piksel ile karşılaştım. Veee hemen GTİ Bilişim'e iade talebi oluşturup geri yolladım. Ürün onlara ulaştığı gibi iade red edildi, bunun sebebi ise daha önce de Ölü Pikselli olduğu için ASUS VG249Q1A monitörü iade ettiğim için ayda sadece 1 iade hakkım olduğu söylendi, bir dakika! AYDA BİR İADE HAKKI MI? Evet doğru duydunuz HepsiBurada ayda 1 iade hakkı sunuyormuş. Ürün bana geldiği gibi servisle iletişime geçtim ve değişim/iade talebi için ürünü servise yolladım. Ürün bu gün yolladığım şekilde bana geri geldi ve servis raporunda 1 adet ölü piksel olduğu, iade/değişim için 5 adet ölü piksel gerektiği söylendi.

Daha önce aldığım ASUS Monitörde ilgili bir satıcıdan aldığım için iade işlemim teknik servis raporu bile olmadan 1 ölü piksel için gerçekleşti, fakat Lenovo ile bu tür mağdur edici bir deneyim yaşadım. Monitörü kullanasım bile gelmiyor, adeta sıfır ürün aldığıma pişman oldum. Bu olaydan yola çıkarak Lenovo gibi firmalar yerine farklı firmalar tercih etmenizi tavsiye ederim. Şu an mecburi olarak bu 3 ölü piksele sahip monitörü kullanmak zorundayım.

Tekrardan bir servis kaydı oluşturdum ve bu konuyu servise ileteceğim, ilerleyen süreçte belki değişim hakkım doğar ve Lenovo yardımcı olmayı düşünür. Lenovo G24-20 almayı düşünen arkadaşlar bir daha düşünsün derim! 3 Ölü pikselli bir monitör kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

IMG_20230511_204907.jpg
IMG_20230511_203031.jpg

hesoyam11

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ali ok
Bu stuck / canlı piksel.

Kanuna göre 1 adet piksel arızası varsa bile iade değişim hakkınız vardır.

6 ay içinde ortaya çıkan arızalar ayıplı ürün kategorisindedir.

Tüketici hakem heyetine şikayette bulunup değişim talep edebilirsiniz.

Top Bottom