Neler Yeni

Lenovo G50-70 20351 için Windows 7 vs 8.1 vs 10

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sherlock Usman Ağa
Lenovo G50-70 20351 laptop var teyzem kullanıyor. Bilgisayarı kasıyor, Windows geç açılıyor ve uygulamalar vb. yavaş açılıyor.

Microsoft "Windows 10'u PC'ye yükleyin daha sonra tüm Windows 10 uyumlu Lenovo sürücülerini yükleyin" dedi. Ama yine aynı sorunları yaşamaktan endişe duyuyorum.

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-4030U @ 1.90 GHz
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics Family
Anakart: Lenovo Lancer 5A2
BIOS modu: UEFI
Slot: 6 GB RAM
Depolama: 500 GB HDD

Hasan344

80+ Gold
Lenovo G50-70 20351 laptop var teyzem kullanıyor. Bilgisayarı kasıyor, Windows geç açılıyor ve uygulamalar vb. yavaş açılıyor.

Microsoft "Windows 10'u PC'ye yükleyin daha sonra tüm Windows 10 uyumlu Lenovo sürücülerini yükleyin" dedi. Ama yine aynı sorunları yaşamaktan endişe duyuyorum.

SSD almak en iyisi olur.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,304
İsim
Semih Boran

SSD olmadığı + Turbo Boost'ta sürekli çalışmadığı için kasıyor. Sadece SSD alsanız bile rahatlayacak. Windows 7'nin desteği kesildi. Eski Chrome vs çalışıyor sadece ve güncel Rufus sürümü bile uyumsuz (4.0 ve üzeri).

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sherlock Usman Ağa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD olmadığı + Turbo Boost'ta sürekli çalışmadığı için kasıyor. Sadece SSD alsanız bile rahatlayacak. Windows 7'nin desteği kesildi. Eski Chrome vs çalışıyor sadece ve güncel Rufus sürümü bile uyumsuz (4.0 ve üzeri).
Windows 10'u tekrar yükleyeceğim aynı sorunları tekrar yaşarsam teyzeme SSD almasını söylerim.

ismetcand

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ismetcan
Aynı laptop bendede var zamanında hdd arızalanmıştı, ssd takıldı win 7 ile chrome ve günlük işlerde sıkıntı yaratmadan kullanıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sherlock Usman Ağa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı laptop bendede var zamanında hdd arızalanmıştı, ssd takıldı win 7 ile chrome ve günlük işlerde sıkıntı yaratmadan kullanıyorum.
Anladım, SSD almasa bile PC temizliğini güvenilir yerde yapmasını söyledim bi' nevze ısınma sorununu filan engellemek adına.

Hasan344

80+ Gold
Depolama slotu değişiyor mu bilmiyorum sizce değer mi? Yoksa HDD kalmalı mı? Ayrıca siz hangi Windows sürümünü öneriyorsunuz?
HDD'yi CD surucusu varsa onun orayada takarsin. SSD şart o laptopta.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
İçindeki bilgilerin gitmesinden korkuyorsanız bir aktarma programı vardı iki depolamayı bilgisayarı bağlayarak aktarım yapabilirsiniz. Eğer kendi bilgisayarın varsa ondan yap daha hızlı olsun yoksa bilgisayarcı aktarmayı yapsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+
İstemiyorsa o yavaşlıktan devam eder. Ne kadar güncel sürücüleri kullansada.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
windows 7 eski, windows 8 kullanılmaz, en iyisi windows 10 kurulması. Ama dediğim gibi yine bir değişiklik olmaz.

Top Bottom