Neler Yeni

Windows 10 vs Windows 8.1

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Fatih Ayhan
Hocam daha geçen linux mint denedim ve yine pek kullanmayı beceremedim bugünde arch indirdim deneyeceğim eğer kullanılırsa dualboot olarak kurup kullanırım.
Yeniyseniz tek başınıza alışmanız zor olur. Daha kolay bir başlangıç için youtube'da yusuf ipeğin linux'a yeni başlayanlar için hazırladığı videoları izleyebilirsiniz. Hem daha akıcı çalışır hem de her işinizi görür. Oyun konusunda da artık sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
Yeniyseniz tek başınıza alışmanız zor olur. Daha kolay bir başlangıç için youtube'da yusuf ipeğin linux'a yeni başlayanlar için hazırladığı videoları izleyebilirsiniz. Hem daha akıcı çalışır hem de her işinizi görür. Oyun konusunda da artık sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum.
Yusuf ipek zaten izliyorum ve bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama her ne olursa olsun beynim uyuşuyor linux kullanırken. Ve bir de 8.1, mint'ten daha iyi fps vermişti arch da durum aynı mı olur bilmem.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Fatih Ayhan
Yusuf ipek zaten izliyorum ve bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum ama her ne olursa olsun beynim uyuşuyor linux kullanırken. Ve bir de 8.1, mint'ten daha iyi fps vermişti arch da durum aynı mı olur bilmem.
fps önemsiz. 8.1'in yazılım desteği artık aşırı kısıtlı. Linux'da yazılım kısıtınız yok. Beyninizi uyuşturacak bir durum da yok aslında, bilemiyorum kullanamıyorsanız, windows 10'dan başka bir seçenek yok zaten.

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
fps önemsiz. 8.1'in yazılım desteği artık aşırı kısıtlı. Linux'da yazılım kısıtınız yok. Beyninizi uyuşturacak bir durum da yok aslında, bilemiyorum kullanamıyorsanız, windows 10'dan başka bir seçenek yok zaten.
Hocam fps benim için aşırı önemli benim bilgisayrda en çok yaptığım 2. şey oyun oynamak.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Fatih Ayhan
Hocam fps benim için aşırı önemli benim bilgisayrda en çok yaptığım 2. şey oyun oynamak.
Akıcılık problemi yoksa evet fps önemsiz. En azından bana göre.

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
Celeron n4000 laptobuma 10 kurdum SSD si var açılış felan 20 saniye gayet ideal kaldırmaz diye bişey yok :) at formatı örneği benim

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
Celeron n4000 laptobuma 10 kurdum SSD si var açılış felan 20 saniye gayet ideal kaldırmaz diye bişey yok :) at formatı örneği benim
Format atalı 1 hafta oldu neredeyse zaten hocam şu an 465 gb alanın sadece 40GB ını ben kaplıyorum kalanı windows kaplıyor. Bir tek zula ve Minecraft oynuyorum zaten.

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Emirhan
Steam
0xraptoRwave
Twitter
emrhna7ess
Discord
emrhna7ess
Bilişim okuyorsun ve yazılım desteğine ihtiyacın var sana çok iyi bir önerim var. Windows 10 LTSC kurabilirsin. Normal Windows 10 gibi destek alıyor, bloatwareler yok daha hafif ve Microsoft sağlıyor bunu. Düz Windows 10 önermiyorum o sisteme.

"ISO - Enterprise LTSC downloads" bölümünden indireceksin.

BetaLG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enesdemir
8.1 kullanıyorum efsane işletim sistemi oyun oynamayacaksan 8.1 geçmelisin fişek gibi hızlı windows 10 dan hızlıdır fakat oyun performansında 10 daha iyidir ve 8.1 pil performans ı da çok iyi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,038
Üyeler
140,751
Son üye
Oredarhyme
Top Bottom