Neler Yeni

Lenovo İdeapad Gaming 3 kullanıyorum ama son 1 haftadır çok düşük fps alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Güralp Türkay Yıldız
Dediğim gibi normalde ben valorant oynarken 200 fps e yakın fps değerleri alıyordum (140a sabitledim) ama son 1 haftadır valorantda maksimum 30 fps pubg de 10 fps alıyorum ve her iki oyunda da seslerde bozulma yaşıyorum sadece oyunun fpsi düşmüyor anlık görüntüleri de düzgün göstermediği oluyor valorantta en son denediğimde maçın başı iyiydi sonra geri 30 a düştü maç bitmek üzereyken geri düzeldi hatta fps başlamadan hemen önce sanki internetim gitmiş gibi geri harita ekranına attı pubg de bu gün denediğimde oyun menüsünde fps değerleri normal maç bulduğunda attığı lobide fps 60 a kadar düştü sonra uçak kalkmaya başladığı anda 1 ile 10 arasında gidip gelmeye başladı fps. Sonra oyun kendi kendine kapandı geri açıp oynamayı denedim bu sefer uçaktan atlayıp iniş yapabildim ama farkettim kki oyuna verdiğim komutlar (ateş etme ya da hareket etme gibi) çok geç gitmeye başladı sağa çeviriyorum ateş ediyorum ileri gidiyorum ama bunlar normalde düzgün çalışan bir bilgisayardaki 10 fps gibi değil atıyorum valorantta fpsi 10 a sabitlediğinde ne ses kayması yaşıyorrum ne de hareket gecikmesi sadece anlık kare çok düşük oluyor ama bu yaşadığım fps düşüklüğünde her iki oyunda da yüksek derecede hareket gecikmesi yaşıyorum

Yardım ederseniz çok sevinirim .

NZXT

80+ Bronze
Sorununuz thermal throttle olabilir, cihazınızın teknik özelliklerini paylaşın birde msi afterburner ile W, Saat hızı, sıcaklık ve kullanımları ss olarak atabilirmisiniz ?. Sorununuzu çözmeye çalışabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Güralp Türkay Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorununuz thermal throttle olabilir, cihazınızın teknik özelliklerini paylaşın birde msi afterburner ile W, Saat hızı, sıcaklık ve kullanımları ss olarak atabilirmisiniz ?. Sorununuzu çözmeye çalışabilirim.
intel core i7-10750h 2.60 ghz
16,0 GB RAM
Geforge GTX 1650
sistem dosyalarının kayıtlı olduğu ssd 237 gb
hdd disk 1tb

Az önce valorantta yine aynı şeyleri yaşadım test ediyim derken ne masaüstüne erişebiliyordum ne de ekran görüntüsü alabiliyordum bilgisayarda hiç bir şey yapamıyordum bu yüzden telefondan videoya aldım donanım arşivine de düz gönderilemiyordu o yüzden mediafire a attım yardım ederseniz çok sevinirim

NZXT

80+ Bronze
intel core i7-10750h 2.60 ghz
16,0 GB RAM
Geforge GTX 1650
sistem dosyalarının kayıtlı olduğu ssd 237 gb
hdd disk 1tb

Az önce valorantta yine aynı şeyleri yaşadım test ediyim derken ne masaüstüne erişebiliyordum ne de ekran görüntüsü alabiliyordum bilgisayarda hiç bir şey yapamıyordum bu yüzden telefondan videoya aldım donanım arşivine de düz gönderilemiyordu o yüzden mediafire a attım yardım ederseniz çok sevinirim
SS atmadan yapabilecek pek birşeyim yok, şuan bilgisayarda değilim ondan indiremem. ThrottleStop indirip TS Bench yapın Limits kısmında yazan şeyleri yazın buraya öyleyse, birde ana ekranda max kaç W çektiğini yazın.
Bir virüs taraması yapmanızı öneririm ss alamayacak kadar kötüyse durum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Güralp Türkay Yıldız
SS atmadan yapabilecek pek birşeyim yok, şuan bilgisayarda değilim ondan indiremem. ThrottleStop indirip TS Bench yapın Limits kısmında yazan şeyleri yazın buraya öyleyse, birde ana ekranda max kaç W çektiğini yazın.
Zaten bunları yaptım ama dediğim gibi bu kasma gibi durumlar yaşanırken ss alamıyorum bilgisayarda hiçbir şey yapamıyorum bu yüzden şimdilik telefondan kayıt aldım dışarıda acil bir işim var eve gelince biraz daha deniyeceğim daha doğrusu msı uygulamasıyla denedim denerkenki videoyu çektim telefonla eve gelince de throttle stopu deniyeceğim internetten baktığımda da bu tür uygulamaları deneyin dediler ama amin olamayıp danışmak istedim

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Güralp Türkay Yıldız

dediğiniz uygulamayı indirip denedim virüs taraması yaparken ama set multipler seçeneğini seçemiyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-03-29 225938.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-29 225938.png
    333.2 KB · Hit: 17
  • Ekran görüntüsü 2024-03-29 230651.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-29 230651.png
    831.2 KB · Hit: 18

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
İlk açılış ve oynayışta sorun yoksa oyunun ilerleyen safalarında başlıyorsa sıcaklık kaynaklı olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Güralp Türkay Yıldız
İlk açılış ve oynayışta sorun yoksa oyunun ilerleyen safalarında başlıyorsa sıcaklık kaynaklı olabilir.
valoran oynarken maçın ilk başında sorun yaratmıyor 2. elde fln bi anda düşüş yaşıyorum ama bu düşüş sadece oyunda değil direkt bütün sistemde oluyor ne oyunu alta alabiliyorum ne de başka bir şey yapabiliyorum pubg oynarken asıl oyun atlamalı kısım başlayana kadar sıkıntı olmuyor ama sonrasında donmadan kaynaklı oyundan atıyor oyun kendini kapatıyor

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Çok yüksek ihtimal ısıyla ilgilidir.
Hava kanallarının hava alacak şekidle açık kalmasını sağla.
Laptop soğutucusu kullan ve ek olarak eğer termal macunları yenilemediysen mutlaka yenile.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,869
Üyeler
156,533
Son üye
Mehmet1252
Top Bottom