Neler Yeni

Lenovo laptop düşük oyun performansı.

MertAliT

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
MertAli Turna

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,017
İsim
Oğuz
Teşekkürler hocam ramim 16 gb ddr5 tek slot verdiğiniz kodu cmd ye yazdım fakat gelmedi.Aşağıya ekran görüntülerini attım hocam.
Otomatik seç değil hocam, ekran kartını seçeceksin. Tek slot olduğu için sorun 2 slot yap bir 16 daha ekle. Yüksek performans da sorun çıkartmaması gerekiyor.

MertAliT

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
MertAli Turna
Otomatik seç değil hocam, ekran kartını seçeceksin. Tek slot olduğu için sorun 2 slot yap bir 16 daha ekle. Yüksek performans da sorun çıkartmaması gerekiyor.
Hocam ilk bu laptop aldığımda bana ddr5 olduğu için çift kanal sorunu yaşamayacağımı söylediler.Format atsam düzelir mi?

HDogus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
477
İsim
Doğuş Akyürek
oynadığın oyunlar fps oyunları ise çift kanal ram şart yoksa tam performans alamazsın tabi mux olan bilgisayarlar için bu durum geçerli değil. Senin bilgisayarda giriş seviyesi olduğu için mux yoktur.

MertAliT

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
MertAli Turna
oynadığın oyunlar fps oyunları ise çift kanal ram şart yoksa tam performans alamazsın tabi mux olan bilgisayarlar için bu durum geçerli değil. Senin bilgisayarda giriş seviyesi olduğu için mux yoktur.
Hocam dediğim gibi bana ddr5 laptoplarda bu sorunun olmayacağını söylemişlerdi.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
Fan modlarına baktınız mı hocam, düşükte çalışıyor olabilir mi ?

NVIDIA'dan GPU'yu seçtiniz mi ?

Alıntıyı görüntüle

Ayrıca tam performans için Güç Planı ayarlarından Nihai Performas yapın.
Bunun için Komut İstemini açın
powercfg /DUPLICATESCHEME e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61
bu kodu girersen otomatik gelir

Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca raminiz tek kanalı mı hocam ? Genelde 16 taktıklarında tek kanal takıyorlar, bu yüzden olabilir. Çift kanal olmayınca neredeyse yarı yarıya düşüş oluyor laptoplarda.
kanka komuta yazıyotum ama yine de cıkmıyor ne yapmam lazım

MertAliT

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
MertAli Turna
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Asil
Yaklaşık 1 ay önce aldığım laptopun oyun performansı çok düşük. İşlemci ve ekran kartı kullanımı hep sabit kalıyor. Sebebi nedir? Laptopum:
https://www.hepsiburada.com/lenovo-82sb00b5tx-ideapad-gaming-3-15arh7-amd-ryzen-5-6600h-16gb-512gb-ssd-rtx-3050ti-4gb-15-6-inc-full-hd-freedos-tasinabilir-oyuncu-bilgisayari-pm-HBC00002U09I3
Arkafaşım güç kullanımı ayarları var internette onları izle youtube *laptop fps arttırma* yaz cmd veya shell kodöarı vb videolar çıkıyo onları izle yap diyer videolarıda izle

Top Bottom