Neler Yeni

Lenovo Thinkbook 16PG4 vs Asus Zephyrus G14

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ilker
Bütçe
75000
Merhaba, üniversite ve müzik programları, FL Studio ve pro tools, için laptop aramaktayım. Benim için taşınabilirlik ve uzun ömürlü olması önemli. Eski laptopum Monster markasınındı ve gördüğüm en kötü malzeme kalitesine sahipti ve çok ısınıyordu. Böyle bir ürün bir daha almak istemediğim için bu konuyu açıyorum. Bu iki laptop arasında kaldım biri 32 GB RAM ve i9 13900H diğeri gömülü olarak 16 GB RAM ve Ryzen 9 8945HS iki laptop da RTX 4060 ekran kartlı. Şimdi mantıken özellik olarak Lenovo öne çıkıyor fakat 16 inç olması ve malzeme kalitesinden dolayı şüpheliyim, Asus’a gelince hiçbir şüphem yok; malzeme kalitesi, 14 inç olması, pil süresinin fazla olması, performans vb… Sadece arada kaldığım konu Asus kalitesi varken Lenovo laptop tercih edilir mi bu özellik farkı varken? Çünkü Laptopu en az 4-5 yıl kullanacağım ve teknik destek kısmında Asus gibi bir firmanın olması daha fazla güven veriyor.

Not: Çok oyun oynayan biri değilim bundan dolayı başka laptop önerecekseniz sadece EKRAN KARTI yüksek laptop önermeyin lütfen. İşlerim genel olarak işlemci kullanıyor.

Top Bottom