Neler Yeni

Yardım LG teknik servis rezaleti

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
27GL63-T model monitörümde görmemek için kör olunması gereken panel kusuru "teknik servis" diye ifade edilen ama sorun tespiti yapmaktan aciz insanlar tarafından DOA raporuna layık görülmediği için mağdurum amazondan alınmış olmasa para çöpe gidecekti amazon önce üretici desteğine yönlendirdi DOA raporu alın dedi servise cihazı götürdüm fişe taktılar kumandayla açmaya çalıştırdılar adamlar şimdiye kadar sadece televizyon tamiri yaptığı için (yan sanayi ledlerle değişim yapıp renk entegrasyonunu sağlamadıkları için yorumların hepsi bir yıldız) kendimi gülmemek için zor tuttum sonrasında siyah ekranda panel yanığı ve ips glow tarzı bir şey var bilgisayara bağlayalım dedim reddettiler genel merkez fotoğrafla inceler varsa gönderin yoksa evde çekip gelin dediler şu sıcakta bir daha onun için git gel yapmayı gözüm yemedi problemin bariz şekilde belli olduğu kaliteli bir fotoğrafı belirttikleri numaradan faturayla birlikte kendilerine ilettim 3 gün sonra cihazınızda herhangi bir arıza bulunamadı teslim alabilirsiniz denildi aldım diğer teknik servise gittim bunun puanı diğerindende düşük adama fotoğrafı gösterdim burda bilgisayara bağlayıp detaylı fotoğraf çekelim diye rica ettim fotoğrafa bakıp anlıyorum kardeşim ama bir şey yapamayız prosedür cart curt diye ağzında bir şeyler geveleyip durdu detaylı fotoğaf teklifini sununcada evdede çeksen burdada çeksek ben notta düşsem serviste bu seri numarası bir kez ret yediği için anında ret yer diyip ürünü hiç kabul etmediler şuan tek umudum bir ölü pixele bile değişim yapan amazon onlarada ulaşıp durumu detaylı şekilde anlatınca çok yardımcı oldular seri numarası üzerine serviste tutulan kayıt bizi ilgilendirmez detaylıca inceleriz dediler 3-5 fazla verin amazondan alın arkadaşlar ha ürün amazonda yok mu tercihiniz hepsiburada olsun trendyola falan hiç bulaşmayın ya ben en kötü 2 LG servisine gittim ya da gerçekten politikalarından dolayı yalnızca merkeze iletilen fotoğraflarla arıza tespiti yapılıyor inanılmazlar gerçekten tüm bunlar sonuç vermezse THH başvurusu yapmaktan başka çarem yok

IMG_20230815_194057.jpg

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören
Geçmiş olsun dostum.Sadece LG değil,Türkiyede genel bir servis sıkıntısı var hem elektronik cihaz hem beyaz eşya hem araç servisi olarak servis kalitesi iyi diyebileceğiniz servisler 2 elin parmağını geçmez cidden rezalet bir durum

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçmiş olsun dostum.Sadece LG değil,Türkiyede genel bir servis sıkıntısı var hem elektronik cihaz hem beyaz eşya hem araç servisi olarak servis kalitesi iyi diyebileceğiniz servisler 2 elin parmağını geçmez cidden rezalet bir durum
Teşekkürler hocam ülke içindeki servisler monitörü bilgisayara bağlamayı bile reddediyor globale yazıyorsun bir hafta içinde yurtdışından sıfır ürün yolluyor markalar buna nasıl göz yumabiliyor anlamış değilim
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıkıntı o beyaz çizgi mi siyah kısımlardaki parlamalar mı
Parlamalar hocam beyaz çizgi blackscreen sitesinin kendi işareti soldaki parlamalarda sorun yok sağdekileri sarı renkte panel yanığı veya ışık sızması

Son düzenleme:

donanimci98

80+ Bronze
Teşekkürler hocam ülke içindeki servisler monitörü bilgisayara bağlamayı bile reddediyor globale yazıyorsun bir hafta içinde yurtdışından sıfır ürün yolluyor markalar buna nasıl göz yumabiliyor anlamış değilim

Parlamalar hocam beyaz çizgi blackscreen sitesinin kendi işareti soldaki parlamalarda sorun yok sağdekileri sarı renkte panel yanığı
ips glow bu. ips panellerde olması normal benim ekranlarda da var. normal kullanımda görünmüyor zaten.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
ips glow bu. ips panellerde olması normal benim ekranlarda da var. normal kullanımda görünmüyor zaten.
Hocam ips glow beyaz oluyor ekranın solundakiler ışık sızması bu sarı renkte ve farklı e-ticaret sitelerindeki birkaç yorumda bu şekilde kusurlu geldiğini sonrasında değiştirildiğini okudum yinede yanlışım varsa düzeltin bu sorun olmasa bile belirttiğim gibi amazon bir ölü pixele bile değişim yapıyor ölü pixelden dolayı gönderirim

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören

Parlamalar hocam beyaz çizgi blackscreen sitesinin kendi işareti soldaki parlamalarda sorun yok sağdekileri sarı renkte panel yanığı
Aslında bunun için markaları bol bol rahatsız etmek,sürekli mail falan atmak lazım servisle alakalı,ya da Abdullah bey bununla ilgili bir video yapsın çok küçük bir bölümü de olsa markaların bazıları belki bu konuda bir düzenlemeye gidebilir.Ancak genel çapta bir düzelme için tüketici mahkemelerimizin bu işe bir el atması lazım ki o da şu sıralar pek mümkün gibi değil maalesef...

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aslında bunun için markaları bol bol rahatsız etmek,sürekli mail falan atmak lazım servisle alakalı,ya da Abdullah bey bununla ilgili bir video yapsın çok küçük bir bölümü de olsa markaların bazıları belki bu konuda bir düzenlemeye gidebilir.Ancak genel çapta bir düzelme için tüketici mahkemelerimizin bu işe bir el atması lazım ki o da şu sıralar pek mümkün gibi değil maalesef...
Bu ülkedeki hiçbir şey adam olmaz tepeden tepeden tavırlar müşteriye bize muhtaçtsın havaları inanılmaz gerçekten

WhoCares

80+ Silver
o led yanığını kusur olarak görmuyorlar mıymış ilginç direk lg türkiye ile iletişime geçin mail ile en azindan sıkıntı var ise daha çabuk çözüme ulaşır

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
o led yanığını kusur olarak görmuyorlar mıymış ilginç direk lg türkiye ile iletişime geçin mail ile en azindan sıkıntı var ise daha çabuk çözüme ulaşır
Yok hocam hatta ikinci gittiğim servis o kadar direttiki biz o panelleri hep açtık beyaz ışığı veren yer cart curt bir ton şey dedi

Harun314

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Harun Gören
Bu ülkedeki hiçbir şey adam olmaz tepeden tepeden tavırlar müşteriye bize muhtaçtsın havaları inanılmaz gerçekten
Hiç girmeyin o konulara,avrupai bir yaşamımız olabilir(son 3 yıl hariç) ancak kafa cidden klasik ortadoğu otoriter baskınlık kafası,bu kafa öyle bir kafa ki kendini karşıdakinden üstün görüp her fırsatta onu eziklemeye çalışır.Üzücü bir durum özellikle de benim gibi bu kafaya hiçbir zaman hiçbir türlü anlam veremeyen biriyseniz

Yok hocam hatta ikinci gittiğim servis o kadar direttiki biz o panelleri hep açtık beyaz ışığı veren yer cart curt bir ton şey dedi
Ha bu arada isterseniz şikayetvarda lg türkiye adı altında bu mağduriyetinizi gittiğiniz servislerin adıyla beraber size karşı tavırlarını vs hepsini yazabilirsiniz belli mi olur belki hakettiklerini bulurlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
938,415
Üyeler
147,548
Son üye
ametere
Top Bottom