Neler Yeni

lgs puanında not ortalaması etki eder mi?

Fsburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Burak Göktuğ
yazılı haftası başlıyor ve şu soruyu merak ediyorum 8. sınıf not ortalaması lgs puanıma, yüzdelik dilimime etki eder mi ederse ne kadarlık bi etkisi var?

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
tunahan
yazılı haftası başlıyor ve şu soruyu merak ediyorum 8. sınıf not ortalaması lgs puanıma, yüzdelik dilimime etki eder mi ederse ne kadarlık bi etkisi var?
Lgs ye etmez , adrese dayalıya etkiler 6, 7,8 ortalaması alınır

İsimsizKaplan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,091
İsim
Burak Taha Koca
Puanına bir etkisi olmaz,Yerel Yerleştirmede gerekir ama ortaokul diploma ortalaman etki eder.

Fsburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Burak Göktuğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Puanına bir etkisi olmaz,Yerel Yerleştirmede gerekir ama ortaokul diploma ortalaman etki eder.
yani kafamdaki soru şu istediğim fen lisesi yüzde ikilik dilimle alıyor ben lgs de yüzde ikiye girip de ortalamadan dolayı sıkıntı yaşar mıyım?

Doğukan[Neixtro]

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Doğukan Muçe
Başka biriyle aynı puanda kalırsan senin dönem sonu ortalaman o çocuğa göre yüksekse öncelik sana geçiyor.

Fsburak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
377
İsim
Burak Göktuğ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
Nereye hayır. Onlarda dahil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okul içini bilmiyorum da. Spor aktiviteleri dahil.
ya o aşırı düşük bir ihtimal için koyulmuş B planları aynı yüzdelik dilimdeyse ve okulda 1 kişilik yer kaldıysa ilk ortalamaya bakılıyor dediğin gibi ama ortalama da aynıysa (aşırı düşük ihtimal) diğer aktivitelere bakılır

çok olmayacak bir olay o yüzden düşünmeye gerek yok

Asfalt Osman

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,511
İsim
Umut
Instagram
Ergelenu
Discord
Asfalt Osman #2131
Hoc etmiyor ama 5 6 7 8de spor musabakalina gittiysen lisansın varsa 1 2 puan veriyor be onun sayesinde nitelikli okula gittim

HoYeon Jung

80+ Gold
Nitelikli liseler, yani Fen Liseleri, yüksek puanlı Anadolu Liseleri falan, bunlara ortalama ile girilmez. İlla LGS notu olacak. Diğer okullar için ortalama gerekli. Kendine güvenmiyorsan yazılılara yüklen, iyi not al.

Microsoft

80+ Bronze
OBS (ortaokul başarı puanı) ve devamsızlık bilgilerin lgs puanını yükseltemez yerel okullara yerleşmeni sağlar yane fen lisesine giremezsin sadece OBS ile ama bir okula girme şansını arttırır.
Ör:

Burak'ın lgs yüzdelik dilimi %2.12
E Ahmet'in lgs yüzdelik dilimide %2.12
Lgs puanlarıda aynı ? Ve aynı okulu istiyorlar !
Bu durumda ilk olarak OBS nize bakarlar E ahmetin obs si 90 buraginda 90 eğer bu duurum olursa devamsızlık bilginize bakıyorlar e devamsizlik bilgileride ayni dersennn işte sonra ne yasaniyoe bilmiyorum ama boyle bisey gerçekleşirse kayıp ikizini bulmuş olabilirsin

Top Bottom