Neler Yeni

Linux hakkında bilgi almak istiyorum.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
@iloveichigo bişi daha sormak istiyorum macOS kurabilir miyim yoksa sadece apple cihazlara mı ?
Kuruluyorsa sistemim yeterli mi ?
Linux u da macOS u da değişiklik olsun diye görünüm amaçlı ve sadece netflix-video-yayın falan izlemek için kullanmak istiyorum.
(Netflix den bu kadar bahsetmemin sebebi windows 8.1 deki app kötü, browser dan açsamda 1080p görüntü vermiyor. Paketim destekliyor 1080p yi.)

Son düzenleme:

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
423
İsim
Burak
Daha önce hiç kullanmadım, tek bildiğim işletim sistemi olması.
1-Bilgi alabileceğim makale-video önerir misiniz.
2-Nasıl kurabilirim ?
3-Hangi sürümünü kurmalıyım ?
4-Windowsdan farkları nedir ?
5-Windowsda ki gibi store uygulaması var mı ?
6-Windows 8.1 kullanıyorum linux a geçsem açılış hızında veya oyunlarda fps artışına katkı olur mu ? (Çoğunlukla lol oynuyorum)
Windows'a göre program kurmak seni bir hayli zorlayacaktır.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
@iloveichigo bişi daha sormak istiyorum macOS kurabilir miyim yoksa sadece apple cihazlara mı ?
Kurarsın da o ekran kartıyla zor.
Linux u da macOS u da değişiklik olsun diye görünüm amaçlı ve sadece netflix-video-yayın falan izlemek için kullanmak istiyorum.
Ubuntu MATE kurup sonra da macOS için özelleştirebilirsin. Aynı şekilde Archcraft'ta da macOS'a benzeyen temalar var.
(Netflix den bu kadar bahsetmemin sebebi windows 8.1 deki app kötü, browser dan açsamda 1080p görüntü gelmiyor.)
Netflix'in Linux için uygulaması olduğunu sanmıyorum.
Windows'a göre program kurmak seni bir hayli zorlayacaktır.
pacman -S firefox :D

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Kurarsın da o ekran kartıyla zor.

Ubuntu MATE kurup sonra da macOS için özelleştirebilirsin. Aynı şekilde Archcraft'ta da macOS'a benzeyen temalar var.

Netflix'in Linux için uygulaması olduğunu sanmıyorum.

pacman -S firefox :D
Cevapların için teşekkür ederim. Bişi daha sorayım linux ile neler yapılabilir peki oyun desteği kısıtlı deniliyor-netflix app falanda yok sadece görünüm amaçlımı kullanabilirim linux u ?

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Cevapların için teşekkür ederim. Bişi daha sorayım linux ile neler yapılabilir peki oyun desteği kısıtlı deniliyor-netflix app falanda yok sadece görünüm amaçlımı kullanabilirim linux u ?
Oyun desteği için dert etmene gerek yok, Valorant hariç sisteminin kaldırabileceği tüm oyunları açar.
Netflix tarzı siteler çok kullanılmadığından uygulama yayınlamıyor Linux'a.
Bu arada ArchUserRepository'de Netflix varmış.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dağtımlardan hangisini kurmam daha iyi peki herşeyi youtubedan bakıcaksam bu forumun amacı ne o zaman ?
forumun amacı hiç bir şey araştırmadan hazıra konmak değil.google değil yani forumlar.araştırma yaptıktan sonra anlaşılmayan kısımları sormak yardımlaşmak.senin sorduğun sorular zaten forumlarda çokça sorulduğu için rahat erişebilecek bilgiler.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
forumun amacı hiç bir şey araştırmadan hazıra konmak değil.google değil yani forumlar.araştırma yaptıktan sonra anlaşılmayan kısımları sormak yardımlaşmak.senin sorduğun sorular zaten forumlarda çokça sorulduğu için rahat erişebilecek bilgiler.
Aynen kanka :D(y)

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Özellikle 3 ve 6. soru kişiye bağlı değişen bir şey.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Top Bottom