Neler Yeni

Lise nakil işlemi hakkında

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Selamlar, kendim anadolu lisesi 11.sınıf ta okuyorum. Sayısal bölümündeyim ve şunu söyleyim üniversite yapabileceğimi düşünmüyorum açıkçası. Sadece sayısaldan mezun olup daha kolay iş bulabildiğimi öğrendiğim için sayısal seçtim. Fakat şöyle bir durum varmış ki keşke meslek lisesine gitseymişim. LGS zamanında hangi lise ne işe yarıyor diye bize söylenmemişti bu yüzden bende gidebiliyorken anadolu ya gittim gitmez olaydım. Hocalar, okul, öğrenciler falan kötü neyse o konuya değinmeyeceğim. Bizim okulda AMP olarak meslek bölümü var. Büro yönetimi ise hoşuma gitti sizce buna geçiş yapmak mantıklı olur mu ? Bunu yapıp aynı zamanda YÖS olan Yabancı Öğrenci Sınavına girmeyi deniyeceğim. Sadece matematik ile mantık soruları olduğu için daha kolayca ve iyi bir sonuç yapabilirim. Ya da normal meslek lisesine gidip elektrik veya bilişim okumak mantıklı mıdır ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (He bide yurtdışına gitmek istiyom orda yaşamak istiyorum fransızcam ile ingilizcem var)

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
11.Sınıf olduğunuz için ve bu sene dahil önceki hiçbir meslek dersine katılım sağlamadığınız için çok büyük bir eksiğiniz olacağını düşünüyorum.
Özellikle bilişim tarafında 9-10.Sınıfta algoritma, nesne tabanlı programlamayla karışık programlama dilleri görülürken 11. ve 12.Sınıfta Web Tasarım dalında eğitim alanlar yanlış bilmiyorsam adı üstünde Web Tasarım ve Programlama yapılacağından daha farklı diller görülüyor.

Ayrıca gelecek sene (11.Sınıf) After Effects vb. programların da müfredat dahilinde derste görüleceği söylenmişti.

Buraya kadar gelmişken Meslek lisesine geçmeniz bence mantıklı bir şey değil.

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
11.Sınıf olduğunuz için ve bu sene dahil önceki hiçbir meslek dersine katılım sağlamadığınız için çok büyük bir eksiğiniz olacağını düşünüyorum.
Özellikle bilişim tarafında 9-10.Sınıfta algoritma, nesne tabanlı programlamayla karışık programlama dilleri görülürken 11. ve 12.Sınıfta Web Tasarım dalında eğitim alanlar yanlış bilmiyorsam adı üstünde Web Tasarım ve Programlama yapılacağından daha farklı diller görülüyor.

Ayrıca gelecek sene (11.Sınıf) After Effects vb. programların da müfredat dahilinde derste görüleceği söylenmişti.

Yani şöyle ki bizim okulda olmayan ama aynı ilçede olan bir okul var. O okulda dil bölümü var. Ve benim ingilizcem olduğu için geride de kalmamış olacağım. Fakat oraya gidebilme şansım ne kadar yüksek olur emin değilim. Ve sayısalda gerek hocalar olsun, okul olsun sınıfça bile bir şey anlamıyoruz. Ve sayısal okuyup üniversite kazanamamak beni ne kadar kurtarır emin değilim. Sizce büro yönetimi vs. bile çok mu ağır gelir ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Yani şöyle ki bizim okulda olmayan ama aynı ilçede olan bir okul var. O okulda dil bölümü var. Ve benim ingilizcem olduğu için geride de kalmamış olacağım. Fakat oraya gidebilme şansım ne kadar yüksek olur emin değilim. Ve sayısalda gerek hocalar olsun, okul olsun sınıfça bile bir şey anlamıyoruz. Ve sayısal okuyup üniversite kazanamamak beni ne kadar kurtarır emin değilim. Sizce büro yönetimi vs. bile çok mu ağır gelir ?
Imm, Dil derken programlama dillerinden bahsetmiştim ama..
Sizce büro yönetimi vs. bile çok mu ağır gelir ?
Büro yönetiminin çok ağır geleceğini sanmıyorum ama yine de geçmiş senelerden eksikleriniz olacağından zorlanabilirsiniz.

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Imm, Dil derken programlama dillerinden bahsetmiştim ama..
İşte ingilizce görüyorlar ağırlıklı olarak bide almanca da var.
Büro yönetiminin çok ağır geleceğini sanmıyorum ama yine de geçmiş senelerden eksikleriniz olacağından zorlanabilirsiniz.
Sizce üniversite kazanamadığımı düşünürsek. Sayısaldan mezuna kalmak mı yoksa büro yönetiminden mi ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İşte ingilizce görüyorlar ağırlıklı olarak bide almanca da var.
Hocam :D
C#, HTML, C++ Gibi Diller var ya hani. Bu dillere aşina olmadığınız için (öyle varsayıyorum küçümsemek olarak algılamayın lütfen) 9-10.Sınıfta görülenlerden eksiğiniz olacağından zorlanırsınız bilişimde. Bunu söylemeye çalışıyorum.

Onun haricinde haftada 2 saat ingilizce zaten yetersiz kalıyor. Düşünsenize İlk - Orta - Lise boyunca yaklaşık 12 sene yabancı dil gören bilmem kaç tane öğrenci var ancak adres sorsanız tarif edemeyecek durumda.

Size karşı bir şey söylemiyorum :)

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Hocam :D
C#, HTML, C++ Gibi Diller var ya hani. Bu dillere aşina olmadığınız için (öyle varsayıyorum küçümsemek olarak algılamayın lütfen) 9-10.Sınıfta görülenlerden eksiğiniz olacağından zorlanırsınız bilişimde. Bunu söylemeye çalışıyorum.

Onun haricinde haftada 2 saat ingilizce zaten yetersiz kalıyor. Düşünsenize İlk - Orta - Lise boyunca yaklaşık 12 sene yabancı dil gören bilmem kaç tane öğrenci var ancak adres sorsanız tarif edemeyecek durumda.

Size karşı bir şey söylemiyorum :)
O zaman büro yönetimi de tırt yani :/ Aslında benim bilgisayardaki programlarla aram iyi yani çabuk öğreniyorum ama ne kadar zor olduğunu bilmediğim için kararsız kaldım. Bide dil bölümündeki ingilizceden bahsediyorsanız 4 ders görüyorlar bir tanesi normal ingilizce diğeri gramer ağırlıklı zor ingilizce

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Hocam bildigim kadariyla meslek liselerinde ilk 2 sene konuyu ogreniyorsun, 3. sene kendini daha da gelistiriyorsun ogrendigin konular hakkinda,n 4. sene zaten staj.
11. sinifta meslege gecmen cok buyuk hata olur.

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş

abimin bir arkadaşı aynısını yaşadı meslek lisesine 11.sınıfta imamhatipten gitti çöktü adam yav

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,820
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Selamlar, kendim anadolu lisesi 11.sınıf ta okuyorum. Sayısal bölümündeyim ve şunu söyleyim üniversite yapabileceğimi düşünmüyorum açıkçası. Sadece sayısaldan mezun olup daha kolay iş bulabildiğimi öğrendiğim için sayısal seçtim. Fakat şöyle bir durum varmış ki keşke meslek lisesine gitseymişim. LGS zamanında hangi lise ne işe yarıyor diye bize söylenmemişti bu yüzden bende gidebiliyorken anadolu ya gittim gitmez olaydım. Hocalar, okul, öğrenciler falan kötü neyse o konuya değinmeyeceğim. Bizim okulda AMP olarak meslek bölümü var. Büro yönetimi ise hoşuma gitti sizce buna geçiş yapmak mantıklı olur mu ? Bunu yapıp aynı zamanda YÖS olan Yabancı Öğrenci Sınavına girmeyi deniyeceğim. Sadece matematik ile mantık soruları olduğu için daha kolayca ve iyi bir sonuç yapabilirim. Ya da normal meslek lisesine gidip elektrik veya bilişim okumak mantıklı mıdır ? Tavsiyelerinizi bekliyorum. (He bide yurtdışına gitmek istiyom orda yaşamak istiyorum fransızcam ile ingilizcem var)
Bende bu konu hakkında konu açacaktım.
Anadoluya geçmek için.
çünkü üniversite istiyordum.
Ama galiba daha geçilemiyormuş.
Aynı yaştayız ve ben bilişim okuyorum.
Ve fransızca ve ingilizcen olması Very Very büyük avantaj diyebilirim.
sadece onlarla dil sınavına girip en kötü öğretmen bile olabilirsin.
Bence mantıklıdır.
ama 11 den sonra artık öğrenemezsin.
ama çok çalışırsan.
Bilgisayar mühendisi olabilirsin. Bilişim diploman olacak mezun olunca, ingilizcede var yazılımını geliştirirsin.
zaten bilişim bölümü bu işle öğrenciyi tanıştırmak için yoksa okulda yazılım öğrenemezsin evde çalışman lazım.

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Hocam bildigim kadariyla meslek liselerinde ilk 2 sene konuyu ogreniyorsun, 3. sene kendini daha da gelistiriyorsun ogrendigin konular hakkinda,n 4. sene zaten staj.
11. sinifta meslege gecmen cok buyuk hata olur.
abimin bir arkadaşı aynısını yaşadı meslek lisesine 11.sınıfta imamhatipten gitti çöktü adam yav
Tavsiye edilmiyor o zaman gidilmeye :( Peki sizce sayısal dan mezuna kalan bir öğrenci ne tür işlere girebilir ?

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,904
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Tavsiye edilmiyor o zaman gidilmeye :( Peki sizce sayısal dan mezuna kalan bir öğrenci ne tür işlere girebilir ?
Herkesin aklına gelebilecek mekanlarda çalışmak denebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,383
Üyeler
153,547
Son üye
wqyusuf
Top Bottom