Neler Yeni

Lisede hangi bölüm seçilmeli

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Sayısal için en son ben fizik ve matematik soru bankalarında ruhumu kaybettim hayattan zevki azaldı ancak sayısalın içinde bulunmak ve bunu yapabilmek , azime sahip olmanın verdiği mutluluğu başka bir bölümde alamazsın.
Eşit ağırlık ben genelde gördüğüm sırf bir iki dersi yapamadığı için geçenler doluydu ama gerçekten yaparım , emek veririm ve sonuçlarına razıyım dersen okunur.
Dil NPC bölümüdür . Hayattan zevk alırsın , rahat bir bölüm gene zorluğu vardır kendine göre ama en azından dilin dışında bir ayt konun yok ekstra . Okulda görüyordum gözlerinin içleri gülüyordu dilcilerin kendime bakıyordum ölmüşüm diyordum ama gene dil seçer miyim diyordum sorna seçmem diyordum
Dil okuyanlar da mezun olanlar da memnun. Beni de düşüncem bu sene dil okuyup, kendimi sayısal derslerine hazırlayıp '' geçebilirsem '' geçerim, yoksa da öğretmen falan olurum. Rahat ve güzel iş zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tek iyi olduğun dersle bir yere varılmaz. Üstelik derslerim kötü diyorsun sınırlı seçeneklerin var ya çalışırsın dersine yapamayacağını düşünüyorsan ea veya sözele geçmeni öneriyorum.
Şimdi yabancı dil (İngilizce) seçersem yapmam gerekenler nedir? Aklıma şu var; seneye kadar kendimi sayısal derslerde yavaş yavaş geliştirip '' geçebilirsem '' sayısal bölüme geçip yazılım okumak için gerekenleri yaparım. Kendimi yine de yeterli bulamazsam dilden devam edip öğretmen falan olurum. Güzel meslek zaten, devlette memur her değerlidir.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dil okuyanlar da mezun olanlar da memnun. Beni de düşüncem bu sene dil okuyup, kendimi sayısal derslerine hazırlayıp '' geçebilirsem '' geçerim, yoksa da öğretmen falan olurum. Rahat ve güzel iş zaten.
Sayısala geçeceksen parayı ve iş güvencesini bir köşeye bırak.
Sayısalı sevemezsen yapamazsın temelin olsun olmasın ben fizik temelimi 3 senede atamayıp 12. sınıfta beklemediiğim bir seviyeye gelmiştim

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Her zaman değerlidir*

Sayısala geçeceksen parayı ve iş güvencesini bir köşeye bırak.
Sayısalı sevemezsen yapamazsın temelin olsun olmasın ben fizik temelimi 3 senede atamayıp 12. sınıfta beklemediiğim bir seviyeye gelmiştim
Nasıl yani anlamadım. Demek istediğiniz, 1 senede toparlayamazsın mı diyorsunuz?

O zaman da dilden devam edip rahat bir mesleğimi elime alırım. Yazılım öğrenmek vs için illa ki üniversite gerekmiyor zaten, ben hangi bölüme seçersem seçeyim yine zaten yazılım ile uğraşacağım. O zaman şimdi kendimi yabancı dil sınıfına aldırıyorum. Her şey için teşekkür ederim hocam. Demek istediğiniz bir şey var mı?

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Her zaman değerlidir*

Nasıl yani anlamadım. Demek istediğiniz, 1 senede toparlayamazsın mı diyorsunuz?

O zaman da dilden devam edip rahat bir mesleğimi elime alırım. Yazılım öğrenmek vs için illa ki üniversite gerekmiyor zaten, ben hangi bölüme seçersem seçeyim yine zaten yazılım ile uğraşacağım. O zaman şimdi kendimi yabancı dil sınıfına aldırıyorum. Her şey için teşekkür ederim hocam. Demek istediğiniz bir şey var mı?
Dostum dilini halletmek için yapıyorsan yapma.
Gir adam akıllı sayısala hazırlan ingilizce bölüm seç oku veya türkçesini oku üstüne ingilizceni başka yolla belgelettir ama dil seçip sayısala geçme bence.
Hangisini seviyorsan onu yap
Sayısal dediğim gibi dile göre bence daha zor ancak seviyorsan dilden alamazsın o zevki .
Kısacana ilerde ne istiyorsan ona yönel

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Dostum dilini halletmek için yapıyorsan yapma.
Gir adam akıllı sayısala hazırlan ingilizce bölüm seç oku veya türkçesini oku üstüne ingilizceni başka yolla belgelettir ama dil seçip sayısala geçme bence.
Hangisini seviyorsan onu yap
Sayısal dediğim gibi dile göre bence daha zor ancak seviyorsan dilden alamazsın o zevki .
Kısacana ilerde ne istiyorsan ona yönel
Dilden aşırı derecede zevk alıyorum. Sadece kafamı yazılım mühendisliği karıştırıyor. Dediğim gibi belki imkan olur belki yeterli bulurum sayısala geçerim, yoksa dilden devam ederim. (ki dilden devam ederim gibi geliyor) peki dil için hedef koyabileceğim hangi üniversiteler var? (İstanbul)

Arkadaşlar 3 seçenek var ; sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil.
Matematiğim bayağı kötü, ama yazılım mühendisliğini çok istiyorum. İngilizcem gayet iyi seviyede ve İngilizce konuşmaktan, sohbet etmeyi çok seviyorum. tabii ki kararı ben vereceğim ama sizlere de danışmak istedim. Veya eşit ağırlık hakkında düşünceleriniz ne? Veya yabancı dil okursam hangi mesleklere gidebilirim.

İngilizce konuşmayı, sohbet etmeyi çok seviyorum* (yanlış yazmışım)
aga problem cözme yetenegin iyi degilse yazılım cok düsünme bence

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dilden aşırı derecede zevk alıyorum. Sadece kafamı yazılım mühendisliği karıştırıyor. Dediğim gibi belki imkan olur belki yeterli bulurum sayısala geçerim, yoksa dilden devam ederim. (ki dilden devam ederim gibi geliyor) peki dil için hedef koyabileceğim hangi üniversiteler var? (İstanbul)
Dil olarak üniversite önerim malesef yok hocam.
Yazılımda önemli olan senin analitik düşünmen ve o yazılımın girdiği matematiği anlaman gerek bir yerde.
Yazılım yazılım diyoruz herkes akın akın gidiyor ama ilerde açıkçası bir patlama olacak gibime geliyor tavsiyem farklı bir şey katın kendinize yazılım da güzeldir ama cidden düşünün bunu sevecek misiniz?
Ayrıca iş olarka dilde ing hocaları genelde bildiğim kadarı ile atamaları çok sıkıntılı olmuıyor ki dili seviyorsan bunu geliştir derim ben

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,258
İsim
Ahmet Sevinç
Matematiğim bayağı kötü, ama yazılım mühendisliğini çok istiyorum. İngilizcem gayet iyi seviyede ve İngilizce konuşmaktan, sohbet etmeyi çok seviyorum. tabii ki kararı ben vereceğim ama sizlere de danışmak istedim. Veya eşit ağırlık hakkında düşünceleriniz ne? Veya yabancı dil okursam hangi mesleklere gidebilirim.

hocam dilin iyise uluslar arası ilişki okuyup konsoloslukta çalışabilirsin

Sherlockholmes12

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
466
İsim
Serhan emre
Bu sene 4 tane derster kaldım matematik,fizik,kimya, biyoloji ama sayısal seçtim umarım bu sene iyi geçer sınıfta kalmam

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,568
İsim
Ahmet Tulumcu

bir şey sorcam yazılıma merakın var ve yazılım ile uğraşıyor musun ?
bu mesleği yapabileceğini zevk alabileceğini düşünüyor musun ?
sayısal kolay bi bölüm değil bir sürü konular var matematiği kimyası biyolojisi hepsinin ayrı bir zorluğu var
fiziğe bi geçtinmi ağzına kadar konular var ve çok uğraştıracak ve sen sayısaldan gireceksin yazılım mühendisliği için iyi bir üniverste kazanmak içinde hepsinede çok çalışacaksın sonra üniverstede daha daha zorlaşacak bu olacakları düşün yapabilir miyim diye sor kendine mühendislik zordur

benim düşüncem ise ingilizceyi seviyorsun ve yabancı dile yatkınlığın var yabancı dil okursun başka diller öğrenirsin tercümanlık yaparsın dil bilen kişininde önü açıktır emin ol turizmde çalışırsın tercümanlık yapasın diplomatlık hosteslik ve şirkette çalışabilirsin birden fazla dil öğrenirsen her zaman önün açıktır

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
bir şey sorcam yazılıma merakın var ve yazılım ile uğraşıyor musun ?
bu mesleği yapabileceğini zevk alabileceğini düşünüyor musun ?
sayısal kolay bi bölüm değil bir sürü konular var matematiği kimyası biyolojisi hepsinin ayrı bir zorluğu var
fiziğe bi geçtinmi ağzına kadar konular var ve çok uğraştıracak ve sen sayısaldan gireceksin yazılım mühendisliği için iyi bir üniverste kazanmak içinde hepsinede çok çalışacaksın sonra üniverstede daha daha zorlaşacak bu olacakları düşün yapabilir miyim diye sor kendine mühendislik zordur

benim düşüncem ise ingilizceyi seviyorsun ve yabancı dile yatkınlığın var yabancı dil okursun başka diller öğrenirsin tercümanlık yaparsın dil bilen kişininde önü açıktır emin ol turizmde çalışırsın tercümanlık yapasın diplomatlık hosteslik ve şirkette çalışabilirsin birden fazla dil öğrenirsen her zaman önün açıktır
Hocam normalde yazılımı sevdiğim kısım buzdağının görünen kısmı. Artık tam olarak kararımı verdim ve yabancı dil seçip o yönde ilerlemeye karar verdim. Sayısal bölüm kadar meslek seçeneği yok fakat yabancı dilin bana sunduğu meslek seçenekleri benim için aşırı iyi. Size de çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Top Bottom