Neler Yeni

İnceleme Logitech G402 Hyperion Fury İnceleme

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
Arkadaşlar merhaba;

22 Aralık Perşembe günü Amazon üzerinden 559,99 TL'ye Logitech G402 Hyperion Fury aldım ve 24 Aralık'ta elime ulaştı.

İncelemeye başlayalım.

Ürünün yapısını gerçekten çok beğendim, üzerinde 5 adet makro tuş bulunuyor ve yazılım üzerinden istediğiniz her türlü komutu atayabiliyorsunuz.
Biraz bakındım ve isterseniz yazılımından ayarlayarak örneğin g8 tuşunu 40 tane klavye tuşunu aynı anda basması için bile ayarlayabilirsiniz.

Ürünü büyük eller için tasarlandığını duyduğumda direk düşünmeden almak istedim çünkü ellerim çok büyük, elleriniz küçükse bakmanıza bile gerek yok gidin g300s alın.

Üzerinde 2 adet ışıklandırma bulunuyor.
Avuç kısmında logonun yer aldığı yeterli büyüklükte ve aydınlıkta bir ışıklandırma bulunuyor, DPI tuşlarının hemen altında 3 adet mavi çizgi sürekli açık kalmamak üzere (Yazılımdan ayarlanabilir.) DPI ayarına göre ışıklandırılarak güzel bir görünüm veriyor. Baş parmak ve serçe parmak kısımları kauçuktan yapılmış, onun harici kaliteli plastikten yapılmış, kauçuk hoşuma gitti

Kutunun içeriği;

-Mouse
-Logitech logosu bulunan sticker
-Kullanım kılavuzu gibi bir şey (Fotoğraflarda açıkladım.)

Fotoğraflar;

WhatsApp Image 2022-12-25 at 02.22.53.jpeg

Kutunun ön görünümü.

WhatsApp Image 2022-12-25 at 02.22.52 (3).jpeg

Kutunun arka görüntüsü.

WhatsApp Image 2022-12-25 at 02.22.52 (2).jpeg

Normalde burayı koymazdım ama kutu üzerinde Türkçe yazı olan yek yer burası. Bilin isterim.

WhatsApp Image 2022-12-25 at 02.22.52 (1).jpeg

Kutunun içinden çıkan sticker, boyutu mouse'un 3/2'si kadar.

WhatsApp Image 2022-12-25 at 02.22.52.jpeg

Bunun çıkması çok hoşuma gitti, üzerindeki link sizi kullanım kılavuzunu pdf olarak indirebileceğiniz kendi sitesine yönlendiriyor.
Link : http://logitech.com/support/g402hyperionfury Sayfa 39-40-41 Türkçe olarak yazılmış, gayet açıklayıcı.

WhatsApp Image 2022-12-25 at 01.57.02.jpeg

WhatsApp Image 2022-12-25 at 01.57.02 (1).jpeg

+
WhatsApp Image 2022-12-25 at 01.57.02 (2).jpeg

Mouse görüntüleri bu şekilde.

Sitesinde yer alan bilgiler şu şekilde;

BOYUTLAR​

Yükseklik: 136 mm
Genişlik: 72 mm
Derinlik: 41 mm
Ağırlık: 108 gram, kablo olmadan mouse
Uzunluk Kablo: 2,1 m

TEKNİK ÖZELLİKLER​

Fusion Engine hybrid sensor
8 programmable buttons
On-the-fly DPI Switching
32-bit ARM processor
1 millisecond report
High-speed clicking
Full-speed USB

İZLEME​

KAYMA​

• Dinamik sürtünme katsayısı –: 0,09 µ (k) (Ahşap kaplama masada test edildi.)
  • Statik sürtünme katsayısı –: 0,14 µ (s) (Ahşap kaplama masada test edildi.)
  • Mikro işlemci: 32 bit

YANIT HIZI​

• USB veri biçimi: 16 bit/eksen
  • USB bildirim hızı: 1000 Hz (1 ms)

DAYANIKLILIK​

• Tuşlar (Sol/Sağ): 20 milyon tıklama
  • Ayak: 250 km (155,3)

GARANTİ BİLGİLERİ​

2 Yıl Sınırlı Donanım Garantisi

Şimdi artı ve eksilerden bahsedelim

Artılar;
+Büyük eller için harika
+Sensör çok kaliteli
+Saatlerce kullansanız bile el ağrıtmayan bir yapı
+Bol makro tuşu
+Kaliteli yazılım
+Drag click yapmaya uygun
+Baş parmak altında bulunan DPI kaydırma tuşu çok kullanışlı (Alışması uzun sürebilir), FPS oyunlarında çok işe yarıyor, hile gibi.
+Kısayol tuşlarının yerleri çok iyi seçilmiş

Eksiler;
-108 gram internette gezinirken bana ağır gibi geldi, FPS oyunlarında sorun değil, kişiden kişiye değişir
-Tozlanmaya çok musait
-Sol el kullanımına uygun değil
-Çok az led var
-Led ayarı yaparken mavi dışında renk ayarlayamıyorsunuz, sadece mavi.
-Butterfly click yapmak için tuş aralığı dar, tek parmak için.

Son madde sonoyuncu minecraft oynayan biri olarak beni üzdü.
Belkide parmaklarım geniş yani elim büyük olduğundandır tahmini 1,5 cm genişliği var

Biraz kendi kullanımımdan bahsedeyim;

Cs oynarken şarjör değiştirme tuşuna atıyorum, Lol oynarken bazı büyüleri ve kısayolları mouse üzerindeki makro tuşlarına atıyorum, ve bunun en güzel yanı ise kendi yazılımı üzerinden istediğiniz her programa göre profil oluşturabiliyorsunuz, Mesela otomatik gelen Cs, HOİ4, Lef 4 Dead 2 profilleri var. Bunlar sanırım benim oyunlarıma bakarak bu profilleri otomatik oluşturuyor, otomatik Stardew Walley profili bile oluşturmuş .d
Bu profillerin içinde ayrıca alt profiller oluşturup onları kullanıyorsunuz.
Mouse yazılımı gayet kullanışlı ve detaylı. İsimi "Logitech G HUB".

Elime geldiğinden itibaren 5 saat falan Cs oynadım ve eski mouse'uma göre gerçekten ciddi bir fark var.
Eski mouse öyle dandik bir şey değildi, markası modeli Monster Pusat V6, şuanda Monster sitesinde bulunmuyor üretimden kalkmış, hiç bir yerde yok, tutması gereken bir mouse'du.

Alınır mı ?

Solak değilseniz, paranız varsa (Şuanda Akakçe'de fiyatı 664,05 lira), RGB hastası değilseniz kesinlikle alınır, Logitech kalitesini kullanmayan bilemez.

Gece gece sıkıldığımdan yazıyorum birazda paylaşmak istedim :)
Sabah tekrar yükseltirim saat 3 olmuş uyuyayım artık.

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Birol azak
Hocam inceleme güzel olmuş, bende 5-6 yıldır kullanıyorum çok memnunum.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Bu mouse benim sevdiğim bir mouse ama kronik sorunları var. 2 kez satın aldım ikisinde de bozuldu ilkinde sol tık bozuldu ikincisinde tekerleği bozuldu tamir ettirsemde yine bozuldu şuan mouse direkt çalışmıyor. yeni aldığım yaklaşık 1 yıl oldu ama çabuk bozuldu ilk aldığımız daha çok dayandı ama bilmiyorum seninkisinde belki sıkıntı çıkmaz. Ben artık bunun yerine razer deathadder v2 veya glorious model i almayı düşünüyorum bir daha almaya değmez.

Dolar Bey

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,218
İsim
Mehmet Alp Uzun
İlgilendiği Kategoriler
Dizüstü Bilgisayar
Discord
Dolar#9411
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu mouse benim sevdiğim bir mouse ama kronik sorunları var. 2 kez satın aldım ikisinde de bozuldu ilkinde sol tık bozuldu ikincisinde tekerleği bozuldu tamir ettirsemde yine bozuldu şuan mouse direkt çalışmıyor. yeni aldığım yaklaşık 1 yıl oldu ama çabuk bozuldu ilk aldığımız daha çok dayandı ama bilmiyorum seninkisinde belki sıkıntı çıkmaz. Ben artık bunun yerine razer deathadder v2 veya glorious model i almayı düşünüyorum bir daha almaya değmez.
Teknolojinin şans işi olduğunu düşünüyorum.
Aldığim bilgisayarın yorumları berbattı, her ne kadar oyunlarda iyi olsada bazı insanlar sorun yaşıyordu ben yaşamadım.
Bunun haricinde aldığım başka bir mouse'da yine kötü yorumlar vardı, usb algılamıyor tuş bozuluyor vs, 2 sene oldu hala gıcır gıcır.

pr0phet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
417
İsim
Mehmet Emin Güneşli
Teknolojinin şans işi olduğunu düşünüyorum.
Aldığim bilgisayarın yorumları berbattı, her ne kadar oyunlarda iyi olsada bazı insanlar sorun yaşıyordu ben yaşamadım.
Bunun haricinde aldığım başka bir mouse'da yine kötü yorumlar vardı, usb algılamıyor tuş bozuluyor vs, 2 sene oldu hala gıcır gıcır.
sana mouse hayırlı olsun umarım bozulmaz ama ben bir daha alacağımı düşünmüyorum. Zaten 660tl fiyatı ben en son 300 en fazla 400 e almıştım 660 vereceğime 1k lık daha iyi mouse almak daha mantıklı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide çok hor kullanma ben baş parmağı koyma yerini erittim. Çok fazla yüksek eloda heyecan filan oluyo mouse'ı kırcak gibi tutuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

20221225_170919.jpg

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,164
Üyeler
140,783
Son üye
Monitörcü