Neler Yeni

İnceleme Furylevel Z1 Kablosuz Mouse İncelemesi

Berkayturhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
Berkay turhan
İlgilendiği Kategoriler
Klavye mouse Klavye mousepad ne ararsan ;]
Merhaba arkadaşlar, bugün yaklaşık iki gündür kullandığım Furylevel Z1 mouse'un belki de Furylevel'ın kendi videosu dışında yapılmış en detaylı incelemesini sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle sipariş ve destek sürecinden bahsetmek istiyorum.

Siparişi Trendyol üzerinden 24 Haziran tarihinde saat 11:00'de verdim. Aynı gün içinde, iki saat geçmeden kargoya verildi ve 25 Haziran tarihinde Trendyol Express ile bana ulaştı. Eğer incelememi beğenirseniz, konunun en altında vereceğim N11 ve Trendyol linklerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Ürünün kutusuna ve tasarımına gelecek olursak:

Kargoda herhangi bir problem yaşanmaması için kalın kartondan yapılmış bir kutu içinde ürünün kutusu bizleri karşıladı. Bunun yanı sıra, kutu içeriğine bir adet hediye Haribo jelibon koymuşlar. İnce düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim. Mouse kutusunu açarken bir yandan bizi karşılayan bir gülücük emojisi ile anlık bir şoka uğradım ama çok güzel düşünülmüş ve güldürmedi değil. Kutu içeriği ise:
  • Furylevel Z1 Gaming Mouse​
  • 2.4 GHz Wireless alıcı​
  • 1.8 m kablolu kullanım ve şarj için USB to Type-C kablo​
  • 1 adet uzatma aparatı​
Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle

Ürünü poşetinden çıkardıktan sonra ilk baktığım şey, ürünün elime tam oturup oturmadığı oldu. Ve tam tahmin ettiğim gibi, ürün elime tam oturdu. Ürünün boyutları ise yükseklik sırasıyla 122*64*38 mm olarak belirtilmiş. Kendim mezura ile ölçtüğümde de aynı sonuçları sundu. Korkulan özelliklerden biri olan sol ve sağ tık üzerinde bulunan baklava desenlerinin acaba kullanıma bir engel olup olmayacağı sorusunu sipariş verirken okumuştum. Ancak korkulan olmadı ve hissiyat açısından hoş bir deneyim sundu diyebilirim.

Teknik detaylara gelecek olursak:

Z1 mouse sensör olarak Pixart PAW3395 kullanıyor ve piyasadaki en ucuz 3395 mouse olarak karşımıza çıkıyor. Yalnızca 3395 ile bu mouse'u anlatmak yeterli değil, çünkü kullandığımız sensör kadar switch de önemli. Furylevel bu mouse'unda Huano Transparent Blue Shell Pink dot switchleri kullanmış ve 80 milyon basıma kadar bir ömrü olduğunu vaat ediyor. Batarya kısmında ise 450 mAh'lık bir lityum batarya kullanılıyor. Ortalama pil ömrünü 1000 Hz üzerinde test ettiğimizde ortalama 32 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Ancak ben bu mouse'u yalnızca evde değil, ofiste de kullanacağım ve yazılım üzerinden ofis modunu seçip Hz düşüreceğim için 32 saatlik kullanımın ortalama 50 saatlere kadar çıkacağını düşünüyorum. Mouse'un içini açıp baktığımızda ise Beken BK3363 chipset karşılıyor. Bana kalırsa 1250 TL bandında bulunan bir mouse için saydığım diğer teknikler ile tam oturan bir chipset olmuş.

Yazılım kısmına gelecek olursak:

Yazılımı indirmek için Furylevel Discord'una katılabilir veya kutunun içerisinde bulunan kullanım kılavuzundaki WhatsApp destek hattı numarasına yazabilirsiniz. Oraya yazdığınızda doğrudan size yazılım linki gönderiliyor. Yazılımı bilgisayarınıza yükledikten sonra yazılım mouse'u doğrudan tanıyor ve istediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Makro atamasından DPI hızına, mouse Hz ayarlamasından şarj durumuna kadar her şeyi görebiliyorsunuz. Gerçekten kullanışlı bir yazılım, ancak tek sorunu İngilizce olması. Türkçe olsaydı daha iyi olurdu diyebilirim.

Alıntıyı görüntüle

SATIN ALMA LİNKLERİ:

TRENDYOL
N11

İncelememizin sonuna geldik tamamen kendi objektif yorumumu yapacak olursam arkadaşlar WP destek konusunda gerçekten hızlı bir dönüş aldığımı söyleyebilirim orda hiç bekletmediler gerçekten 1250 TL ye alınabilecek piyasadaki en iyi ürün diyebilirim beyaz olmasından kesinlikle korkmayın 2 gün yaklaşık 26 saatlik bir kullanımım oldu ofis ve ufak bir sararma veyahut kir veyahut toz toplama gibi bir şeyi olmadı.

Yalnızca yaşadığım tek bir sorun oldu o da oyun sırasında dpi tuşuna bastığınızda eğer masaüstünüzde veyahut arkaplanda aktif olarak yazılım açık ise oyunu alt taba atarak yazılımı gösteriyordu otomatik olarak. Destek hattına yazdığımızda sorunun çözümü için çalışmalara başladıklarını ve en kısa sürede düzeteceklerini belirttiler.

Sen kimsinde mouse incelemesi yapıyorsun diyenlerde olacaktır elbet ancak arkadaşlar ben düşük segment orta segment ve üst segment tüm mouseları gaming houselarda deneyimlemiş biriyim ve bu ürünü denerken yaşadığım his gerçekten çok farklıydı denge yapısı falan elime cuk oturması benim için müthiş bir deneyim oldu. Gerçekten 1250 tl fiyat ile alınabilecek en ama en ama en iyisi diyebilirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim bir sonraki incelemede görüşmek dileğiyle.

İyi forumlar​
elinize emeğinize sağlık hocam, detaylı ve güzel bir inceleme olmuş

DarylE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Mehmet Ensar Pulcu
ellerinize sağlık , zamanında connectgame üzerinden darmoshark m3 4K modelini kullanıyorum 1300 tl'ye almıştım yedeklemek adına alsam mı ? Sizce aralarında fark var mıdır ?
(not : 4k olsa da ben 2k değerinde kullanıyorum.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,155
İsim
Diyarhan
Bence 300 mah olsaydıda daha hafif olsaydı bu mah olayı çok gereksiz
Gayet hafif zaten. 300mah yapıp delikli hale getirse 5-7gram oynardı. O kadar hafifliğe gerek var mı bilemedim.

byfaresiz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
faresiz
Haribo detayı inceleme için yeterli (!) eline sağlık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,155
İsim
Diyarhan

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,648
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
elinize emeğinize sağlık hocam, detaylı ve güzel bir inceleme olmuş
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için
Bence 300 mah olsaydıda daha hafif olsaydı bu mah olayı çok gereksiz
Bataryası çok kolay bitiyor diye yargılanırdi o zaman
Haribo detayı inceleme için yeterli (!) eline sağlık.
Haribosuz olmaz
55 ile 49 arasındaki farkı hissettim bence değer ama delikli olmasın
Hocam ben 120 gramdan geçtim elimde tüy tutuyorum resmen

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Draq123
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için

Bataryası çok kolay bitiyor diye yargılanırdi o zaman

Haribosuz olmaz

Hocam ben 120 gramdan geçtim elimde tüy tutuyorum resmen
120 gram mouse niye kullanılırkı sebep 😃👍
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende bu grip tapeler var alıp taksam acaba uyarmı diye düşünüyorum baklava desen üzücü biraz

Ekler

• Screenshot_20240627_175353_Gallery.jpg
    Screenshot_20240627_175353_Gallery.jpg
    1.1 MB · Hit: 35
Son düzenleme:

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,648
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Baklava desen baya iyi bu arada hisisyat müthiş oyunlarda fln
120 gram mouse niye kullanılırkı sebep 😃👍
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende bu grip tapeler var alıp taksam acaba uyarmı diye düşünüyorum baklava desen üzücü biraz

ozy_34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Özgür Boşnak
Elimde şuan Logitech g403 prodigy var ondan buna geçmeye değer mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,865
İsim