Neler Yeni

LoL için TN vs IPS monitör

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Selam. Profesyonel oyuncu olmak için LoL oynuyorum. LoL'de TN ile IPS'in arasında çok fark var mı? TN panelde daha az ghosting yaşanıyor diye biliyorum. Sırf LoL'de daha az ghosting yaşamak için IPS'ten vazgeçip TN alınır mı?
E-sporcu olmak istiyorsan TN alacaksın
hem iyi oynayıp hem günlük takılacaksan VA
Normal bir kullanıcı isen IPS
benim görüşüm bu şekilde

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren
pantone onaylı ekran kullanıyorum. Senden daha çok pc elimden geçti merak etme.

Ayrıca ekranda istediğin kadar ghosting olmasın, internetin 60ms mouse 50ms geciktirdikten sonra, ekran 3ms geciktirme fark etmez.
1.si Pantone onaylı kullanman benim çokda umrumda deil.
Benim Kaç yıldır Bilgisayar Kullandığımı bilmeden yorum yapman ayrı bir komik zaten onuda geçtim
internetin ve ghostingin farkını inşallah anlayabilirsin birgün.

MrHakkı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hakkı Demir
League of Legends için TN panel gereksiz. CS:GO gibi bizzat oyunun içinde olduğunuz, asıl işiniziz gözünüzle algılayıp fareyle hedef almak olduğu oyunlarda TN panel öne çıkarır. Fakat League of Legends gibi oyunlarda asıl önemli olan kaliteli çevre birimleri, düşük input lag değeri ve düşük ping değerine sahip iyi bir internettir. IPS panel almanızı öneririm.
Cevabınız için teşekkürler. Aklımda takılan en büyük soruyu cevapladınız. FPS oyunları için TN panel gerçekten çok fark yaratıyor fakat lol gibi bir oyunda daha düşük gecikme ve daha az ghosting, cs:go kadar fark yaratmıyorsa ips panelden vazgeçmemin bi anlamı kalmıyor sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

e sporcu olmasa bile farkediyor benim için, 2 monitor kullanıyorum ips hem tn
ips gtg kullanıyorum ghosting falan yok film hem çizim için iyi oluyor bende benq kullanıyorum dyac+ özellik sayesine aşırı farkediyor dodge kaç kere kurtardım ezreal jinx ultisi falan hemen kaçabiliyorum.
sadece lol oynarım dersen ips olur gtg fast ips gibi olan alsan iyi olur lol hem fps oynarım rengi umrumda dersen tn alırdım
dell G2422HS almayı düşünüyorum önerir misiniz ?

MrHakkı

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hakkı Demir
lol oynayacağın için tn panel mi şaka yapma dostum :) ips al geç fps oyuncusu değilsen açıkçası tn panelin önemi olduğunu düşünmüyorum
trde 2ms westte 37ms alıyorum ve ikisinin arasındaki farkı çok bariz hissediyorum. Bu yüzden tn ile ips panel arasında da bu kadar fark varsa diye korkuyorum :/

zulumaster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
349
İsim
zulu master
240tn al geç. Ips alıcan her kaybettiğinde tn alsam daha iyiydi diyeceksin

Top Bottom