Neler Yeni

Lossless Scaling Fps düşürüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
himmet arda sargın
Herkese merhaba bugün DA youtube videosundan görerek losseless scaling uygulamasını satın aldım . alırken büyük hevesle aldım çünkü sistemim eskidiği için artık çok eski oyunlarda bile fps problemi yaşıyorum.
Sorunum şu uygulamanın vaadettiği şey fpsi neredeyse 2ye katlayacağı fakat ben programı aktif ettiğim anda fps'im 20lere çöküyor ve acayip bi şekilde oynanılamaz hale geliyor(gta5 ve fifa22).
sistemim hp omen 17 laptop i7 8700 gtx 1050ti 16gb ram yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler

Ekler

• resim_2024-07-07_224130887.png
    resim_2024-07-07_224130887.png
    22.6 KB · Hit: 902

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
468
İsim
Murat Cemal
hocam demek istediğinizi anladım afterburner fpsi anlam ifade etmiyor orası 40 olsa da oyundaki akıcılık artar 80 fps gibi oynarsın diyorsunuz.
fakat siz benim demek istediğimi alamadınız sanırım ben bırakın akıcılığı oyunda hareket edemiyorum normalde açık değilken normal şekilde arada droplarla oynarken uygulamyı aktif ettiğim anda devasa bir drop yiyorum ve hareket dahi edemiyorum sorunum bu .
Reis zaten 30 fps üzeri alabiliyorsan ve bu tarz droplar olmadan oynayabiliyorsan ama daha fazla akıcılık elde etmek istiyosan kullanacaksın bunu

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Bendede programı açıp videodaki ayarları yapıp ölçekle deyip pencere modundaki uyg açınca arkaplan vs simsiyah oluyor fps sayacı gelmiyor bir fark yaratmıyor.
Reis zaten 30 fps üzeri alabiliyorsan ve bu tarz droplar olmadan oynayabiliyorsan ama daha fazla akıcılık elde etmek istiyosan kullanacaksın bunu

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
812
İsim
Ahmet Aydın
Ben oyunu 7 days to die ile denedim. Fps arttığı anlaşılıyor ama oyunu ağır çekime alıyor.

Raaazzeeer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
Adem Furkan ATA
Ben oyunu 7 days to die ile denedim. Fps arttığı anlaşılıyor ama oyunu ağır çekime alıyor.
Evet gecikme hayvan gibi artıyor. Kırılmalara izin ver modunu açsam bile gecikmeyi çooook rahat hissedebiliyorum.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
.
Vay arkadaş herkeste mi sorun varmış. Ben kullandığım hiçbir oyunda sorun yaşamadım. Crack orjinal dahil hepsinde sorunsuz FPS 2 ye katlanıyor. Mouse ile değil gamepad ile oynuyorum bu arada mouse ile verdiği hissiyat nasıldır bilmem.

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Vay arkadaş herkeste mi sorun varmış. Ben kullandığım hiçbir oyunda sorun yaşamadım. Crack orjinal dahil hepsinde sorunsuz FPS 2 ye katlanıyor. Mouse ile değil gamepad ile oynuyorum bu arada mouse ile verdiği hissiyat nasıldır bilmem.
Crack denedim test için. Ölçeklediğimde program arkaplanı simsiyah yapıyor sadece oyun penceresi açık kalıyor ancak bu adımdan sonra program kapanıyor fps sayacı gelmiyor ve fpsde değişim yaşanmıyor

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
30 40 fps aldığım oyunu 11 fpse düşürdü. Tabi bunu 1650ler ile 2060 lar ile test ederlerse fps yükselebilir. Sistemi gerçekten kötü olanlar için gerçekten fps düşürüyor. Tam bir fiyasko. Ve hayvan gibi de gecikme. Hayaletlenme yapıyor. Neredeyse 1.5 saniye gecikmesi var.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
603
İsim
.
Crack denedim test için. Ölçeklediğimde program arkaplanı simsiyah yapıyor sadece oyun penceresi açık kalıyor ancak bu adımdan sonra program kapanıyor fps sayacı gelmiyor ve fpsde değişim yaşanmıyor
Ben ilk önce oyunu pencere moduna alıyorum. Sonra alt+ tab la losslessı açıyorum ve fg 2.1 i seçip ölçekle diyorum( fsr ls1 falan bunları sadece emulatör oyunlarında kullanıyorum görüntüyü iyileştiriyor başka türlü görüntüyü bozuyorlar). 5 den geriye sayarken oyunun penceresine tıklıyorum ve FPS artışı sağlanıyor. Yapamayanlar nasıl yapamıyor hala anlamadım. Fps i 30 60 90 gibi değerlere sabitlemeden mi yapıyorsunuz acaba belki ondan oluyordur. Ben genelde 60 FPS sabit çalışan oyunlarda denediğim için diğer türlü nasıl oluyor bilemiyorum.

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk
Ben ilk önce oyunu pencere moduna alıyorum. Sonra alt+ tab la losslessı açıyorum ve fg 2.1 i seçip ölçekle diyorum( fsr ls1 falan bunları sadece emulatör oyunlarında kullanıyorum görüntüyü iyileştiriyor başka türlü görüntüyü bozuyorlar). 5 den geriye sayarken oyunun penceresine tıklıyorum ve FPS artışı sağlanıyor. Yapamayanlar nasıl yapamıyor hala anlamadım. Fps i 30 60 90 gibi değerlere sabitlemeden mi yapıyorsunuz acaba belki ondan oluyordur. Ben genelde 60 FPS sabit çalışan oyunlarda denediğim için diğer türlü nasıl oluyor bilemiyorum.
ölçekledikten sonra program kapanıyor mu yoksa açık mı kalıyor sizde ?

XLostR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
268
İsim
Lost Cuk

ali_ç

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Ali ÇİMEN
Hocam bende de laptop var hemen program arayüzünden harici gpuyu seçin. İlk başta bende de öyle oldu ama sonradan 1060'ı seçince düzeldi. RDR2'd, Lords of the Fallen'de denedim sanki işe yarıyor gibi. Ama AC Valhala'da çalıştıramadım. Ekran donuk kalıyor, diğer pencereye geçince arka planda hareket ediyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,701
Üyeler
149,072
Son üye
Bilmemki2224
Top Bottom