Neler Yeni

Lütfen yargılamayın sadece içimde tutmak iyi gelmiyor artık

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Canerin şu konularını görünce gözümde yaş geliyor artık

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Eşcinselliğin tedavisi var diye biliyorum. Mehmet Öz tedavi yöntemini anlattı diye biliyorum. Araştırmanı öneririm. Tedavi olman gerekiyor.
O tedaviyi anlatmamış. Sadece bir doktor TV programında "Conversion" dönüşüm terapisini konu edinmiş. Konuda söyledim. Başarı oranı çok küçük. Üstelik bu terapiyi alan eşcinsel bireylerde ağır depresyon, kişilik çatışması ve sonunda intihar görülmüş. Başarısı kanıtlanmamış bir tedaviyi üstümde istemiyorum. Zaten ağır majör depresyondayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam 2-3 aydır bu forumu aktif kullanıyorum 3-5 konunuza denk geldim anladığım kadarıyla 6 yila yakindir hayatınız kötü gidiyor 6 yıl az değil bence işinde gerçekten çok iyi bir piskologa gitmelisiniz çünkü ben bile sizin açtığınız konuları ve aralarındaki bağıntiyi anlamlandırmakta çok zorlanıyorum sizi tahmin edemiyorum
Şunu unutmayın psikologların da itibar düşkünlüğü var. Yani hasta terapi alamaz seviyedeyse kabul etmiyorlar.
Psikologlar durumunun ağır olduğunu psikotik kökenli şizoidik majör depresyona sahip olduğumu söylüyor. Bugün psikiyatriste gidecektim randevuyu kendi kendilerine iptal ettiler. EKT uygulaması olabilir yüksek ihtimal. Doktor son gidişimde bu tedaviyi söyledi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelde bizim halka anlat tedavisi var diye boş boş konuşuyorlar bilimsel olarak yok zaten
Tedavisi olan şey eşcinsellik odaklı anksiyete bozukluğu. Yani bireyler erkeklerden hoşlandığı üzerine obsesyonlar geliştirilebilir. Bu tedavi edilebilir bir şeydir. Ama eşcinsellik ile eşcinsellik odaklı anksiyete bozukluğu karıştırılmamalı. Yani başkası titizdir mikroplardan korkar, bir başkası insanların ona zarar vereceği düşüncesine sahiptir bir başkası da eşcinsel olduğu konusunda kaygı bozukluğu yaşayabilir. Ama benim durumum böyle değil. Ben 12 yaşından beri böyleyim. Yani kendimi bildim bileli.

Son düzenleme:

bwNN

80+ Silver
Bu işlerden pek anlamam ama bence karşı cinsle daha cok zaman gecirirsen düzelir gibi. Yani biraz sevgi gormen lazim karsi cinsten ilgi gormen lazim bence

CesarVialpando

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
CesarVialpando
Küçüklüğümden beri çok küçüklüğümden beri erkeklere karşı ilgi besliyorum. Bunu burada açmak ne kadar doğru bilmiyorum ama cinsel yönelimim konusunda artık emin gibiyim. Kızlar hiç ilgimi çekmedi. Yani romantik anlamda ilgimi çekiyorlar (%1 falandır o da) ama her şeyimle erkeklere karşı çekim hissediyorum. Dikkatli okuyun. Bunu ben seçmedim. Çok dindar bir şekilde yetiştirildim. Kur'an-ı Kerim'i 4.sınıfta öğrenip tecvide 5.sınıfta direkt başlamış ve İslam felsesini zamanında biraz araştırmış birisiyim. Yani İslam'a bağlıyım. Yine söylüyorum bunu ben seçmedim. Yani evet sırf keyif için eşcinsel aktivitelerde bulunanlar var ahiret yokmuş gibi davrananlar var ama bazı eşcinseller ve ben öyle değilim.

Neyse konuma döneyim. Araştırmasını yaptım. Son olarak kendi psikiyatristimle konuştum. Sonuç şu:
Eşcinsellik normaldir. Hastalık değildir. Tedavi edilemez. Bilim dışı olan tedavi yöntemlerinden "Dönüşüm Terapisi" yapılan eşcinsellerde kimlik karmaşası, ağır depresyon, ileri seviye anksiyete ve intihar ile ölüm vakaları görülüyor.

Kendi psikiyatristimin dediği şey:
"Freud'un dediği şey çürütüldü. Evet uyan vakalar var ama çok az. Sadece kendini sev ve yaşa."

*Not: Freud'un dediği şey dediği şey şu: Freud 0-6 yaş arasındaki psikolojik gelişimini sağlıklı tamamlayamamış çocuklarda eşcinselliğin görülebildiğini söylemişti. Ama psikiyatristim onun çürütüldüğünü ve psikiyatristler olarak kabul etmediklerini belirtti.

Benim hissettiklerim:
Uzun zamandır depresyondayım. 6 yıldır. Sağlıklı bir hayatım yok. Bunun yanında kendi içimde çok savaş veriyorum kimlik karmaşası. Ek olarak erkeklerden hoşlandığım için dışlanacağım ve nefret edileceğim korkusu da vardı. Uzun zamandır yaşıyorum. 1 hafta önce yine kendimi yok etmeyi düşündüm. Sadece düşündüm ama sonra vazgeçtim. İslam'da eşcinsellik lanetli olarak görülüyor. Ama ben kızlardan gram hoşlanmıyorum ve bunun yanında hormon tedavisi, dönüşüm terapisi gibi zarar veren şeyler de istemiyorum. Eşcinsellik tedavi edilebilen bir şey değil. Eşcinsellik üstüne anksiyete varsa anksiyete tedavi edilebilir. Ama o anksiyete başka. Benimki başka. Kafam çok karışık.
Artı Lut kavmindeki sapkınların kadın eşleri vardı. Onlar kadın eşleri olmasına rağmen erkeklerle birlikteydi. Önüne gelenle ilişki yaşıyorlardı.
Sen daha önceki konularda kızlardan da hoşlandığını söylememiş miydin?

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
sana tavsiyem hiç kimseye belli etme söyleme bu ülkede homofobik çok fazla imkan olsa öldürecek insanlar var...
İşin trajikomik tarafı böyle hissediyor fakat zamanında kendisine homofobik olarak tanımlıyordu.
Screenshot_20230705-141822_Chrome.jpg

BobMarleyFaruk

80+ Bronze
Değil. İkinci Reimer vakası olamam kusura bakmayın. O hormon tedavisinin ters tepme olasılığı çok yüksek.
tanıdığım birçok kişi hormon tedavisi ve psikologlarla görüşerek bu hastalığını yendi ön yargınızı kırın transeksüellik haricinde eşcinsellik bir hastalıktır tedavi olun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,042
Üyeler
141,383
Son üye
emırhaaanss
Top Bottom