Neler Yeni

Yardım LÜTFEN YARDIM !! Beyaz sistemde siyah RAM kötü durur mu?

herzog

80+
Arkadaşlar 2 dakikanızı ayırıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Bembeyaz bir kasa topluyorum ve her parçanın beyazını buldum fakat RAM konusunda sıkıntı yaşıyorum. AM5 sistem topladığım için 6000 MHz CL 30 EXPO RAM alacağım. Ve bu doğrultuda araştırınca beyaz olarak sadece şu ram'leri buldum. Fakat bu RAM'ler alacağım anakartın QVL listesinde yer almıyor. Ayrıca XPG markası da güven vermiyor. O yüzden RAM olarak şunu almayı düşünüyorum. Bu RAM'ler alacağım anakartın QVL listesinde var fakat hem rengi siyah hem de 32 GB. Sizce siyah olması beyaz kasanın içinde sırıtır mı ve 32 GB yeterli olur mu? Minimum 5 yıl sistemimi değiştirmeyi düşünmüyorum.

Son düzenleme:

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,675
İsim
Taylan Şimdi
Arkadaşlar beyaz sistem topluyorum fakat ram olarak beyaz ram bulamadım. Sadece XPG markasının beyaz ram'leri var o da benim anakartın QVL listesinde yok. Ayrıca xpg markası da ayrıyeten güven vermiyor. Sizce ram'leri siyah alsam beyaz kasanın içinde sırıtır mı ?
Evet ben de bu konuyu takipteyim, genelde beyaz ramlerin siyahı listede oluyor tek tek baktım bende.

Gurkanpiro

80+ Gold
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...400c3216g-dtlabrwh-ddr5-fiyati,634917213.html istedigin ramler burada daha ucuz

herzog

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...400c3216g-dtlabrwh-ddr5-fiyati,634917213.html istedigin ramler burada daha ucuz
Hocam cl30 ve 6000 mhz olması şart benim için

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,131
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar 2 dakikanızı ayırıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Bembeyaz bir kasa topluyorum ve her parçanın beyazını buldum fakat RAM konusunda sıkıntı yaşıyorum. AM5 sistem topladığım için 6000 MHz CL 30 EXPO RAM alacağım. Ve bu doğrultuda araştırınca beyaz olarak sadece şu ram'leri buldum. Fakat bu RAM'ler alacağım anakartın QVL listesinde yer almıyor. Ayrıca XPG markası da güven vermiyor. O yüzden RAM olarak şunu almayı düşünüyorum. Bu RAM'ler alacağım anakartın QVL listesinde var fakat hem rengi siyah hem de 32 GB. Sizce siyah olması beyaz kasanın içinde sırıtır mı ve 32 GB yeterli olur mu? Minimum 5 yıl sistemimi değiştirmeyi düşünmüyorum.
o listelerin pek bir önemi yok , çalışır yani korkma. Adata (XPG) sektörün önde gelen bellek üreticilerindendir sorun olmaz korkma.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,365
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Pahalı biraz ama bana göre en kaliteli ram modelidir bu

herzog

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o listelerin pek bir önemi yok , çalışır yani korkma. Adata (XPG) sektörün önde gelen bellek üreticilerindendir sorun olmaz korkma.
Hocam ozaman ben xpg beyaz ram alayim madem sıkıntı yok diyorsunuz güveniyorum size. Bu arada diğer sorum hala geçerli. Yani işimi garantiye almak adına hem G-skill gibi kaliteli bir markanın hem de QVL listesinde mevcut olan 32 gb'lık siyah ramlerini de alabilirim. Fiyatı da daha uygun ayrıca.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pahalı biraz ama bana göre en kaliteli ram modelidir bu

Hocam çok saolun ama lexar düşünmüyorum. Konu detayındaki iki seçenekten birini seçecek olsanız hangisini seçersiniz acaba ?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,365
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam ozaman ben xpg beyaz ram alayim madem sıkıntı yok diyorsunuz güveniyorum size. Bu arada diğer sorum hala geçerli. Yani işimi garantiye almak adına hem G-skill gibi kaliteli bir markanın hem de QVL listesinde mevcut olan 32 gb'lık siyah ramlerini de alabilirim. Fiyatı da daha uygun ayrıca.

Hocam çok saolun ama lexar düşünmüyorum. Konu detayındaki iki seçenekten birini seçecek olsanız hangisini seçersiniz acaba ?
LEXAR i bilmiyor olman çok üzücü cidden çok şey kaybedersin xpg al o zaman

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,131
İsim
Mehmet Aslan

sen bilirsin , için hangisinde rahat edecekse öyle yap.

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,675
İsim
Taylan Şimdi
LEXAR i bilmiyor olman çok üzücü cidden çok şey kaybedersin xpg al o zaman
Ben bu modeli görmemiştim hocam beyaz sistemim için 1000 tl daha çıkıp bunu alırım kafam rahat olur lexar iyidir. Anakart olarak MSI b650m Gaming Plus Wifi düşünüyorum dual 8 pin cpu girişi ve yeterli faz mosfeti var seçim güzel mi ?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,365
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Ben bu modeli görmemiştim hocam beyaz sistemim için 1000 tl daha çıkıp bunu alırım kafam rahat olur lexar iyidir. Anakart olarak MSI b650m Gaming Plus Wifi düşünüyorum dual 8 pin cpu girişi ve yeterli faz mosfeti var seçim güzel mi ?
Özellikle ddr5 sistemlerde ram uyum sorunları çok fazla olmaya başladı LEXAR da bu sorun neredeyse hiç yok kullandığı chipset çok kaliteli diyebilirim anakart için bütçe belli ise başka model de önerebilirim

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,675
İsim
Taylan Şimdi
Özellikle ddr5 sistemlerde ram uyum sorunları çok fazla olmaya başladı LEXAR da bu sorun neredeyse hiç yok kullandığı chipset çok kaliteli diyebilirim anakart için bütçe belli ise başka model de önerebilirim
Hocam anakart kasa psu benim için çok önemli diğer bileşenler kafamda net fakat anakart değişmesi en üşendirici parça olduğu için en iyisi olmasını istiyorum. Gerekirse 6 ay kredi kartı ile alırım bütçe 12kya kadar çıkabilir şuan dediğim model 7.5k falandı ama beyaz olması şart

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,104
Üyeler
157,196
Son üye
Syknes
Top Bottom