Neler Yeni

Çözüldü✓ M2 AİR VS M1 Mackbook pro

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Oğuzhan Yüksel
Merhabalar arkadaşlar yazılım mühendisligi okuyacagım M2 Air 8gb ile Mackbook Pro M1 16gb arasında kaldım sizce hangisini tervih etmeliyim yazılım ve çoklu işlemlerle ugraşıcam arada dizi falan izleyi nette takılıcam

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,948
İsim
Chloe Grace Moretz
#rez aynı soru

şahin doğan

80+ Platinum
M1 Pro 16 daha iyi.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhabalar arkadaşlar yazılım mühendisligi okuyacagım M2 Air 8gb ile Mackbook Pro M1 16gb arasında kaldım sizce hangisini tervih etmeliyim yazılım ve çoklu işlemlerle ugraşıcam arada dizi falan izleyi nette takılıcam
Performansları yaklaşık olarak aynı. M1 Pro olanın RAM avantajı var, M2 Air ise ekran olarak çok iyi ve fansız, hafif.

Tercih senin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Oğuzhan Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Performansları yaklaşık olarak aynı. M1 Pro olanın RAM avantajı var, M2 Air ise ekran olarak çok iyi ve fansız, hafif.

Tercih senin.

Tercih senin
Mesaj otomatik birleştirildi:

üst üste çoklu işlem yapınca ısınırmı acaba m2 birde ram avantaji ne kadar farkettirir acaba

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
792
İsim
Ahmet Yıldırım
Öncelikle hayırlı olsun. M1 işlemci yazılım konusunda bazı uygulamaları desteklemiyor. M2 hakkında pek bilgim yok. En az 16 gb olmalı kesinlikle. Air ya da pro dersen pro derim. Daha performanslı ama daha pahalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Oğuzhan Yüksel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle hayırlı olsun. M1 işlemci yazılım konusunda bazı uygulamaları desteklemiyor. M2 hakkında pek bilgim yok. En az 16 gb olmalı kesinlikle. Air ya da pro dersen pro derim. Daha performanslı ama daha pahalı.
Teşekkürler m1 16 gb alabilirim yada m2 8gb m1 ile m2 arasında devasa bir fark yok ama ram çok fark etirirmi macosta

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Teşekkürler m1 16 gb alabilirim yada m2 8gb m1 ile m2 arasında devasa bir fark yok ama ram çok fark etirirmi macosta
M1 ile M2 arasında biraz fark var ama M2 fan olmadan ısınıp baya performans kaybediyor. M1 Pro ise baya serin kalıyor. İnternette render testleri vs var ilk dakikalar M2 uçuyor ama 20 dakikalık işi M1 Pro ile neredeyse aynı anda bitiriyorlar 😀

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Her şeyden önce programların M2 desteğine bak. Uyum konusunda ne durumda m1 bile yeni yeni oturmaya başladı. Render işi olmadığı için Pro senin için daha iyi olur gibi.

şahin doğan

80+ Platinum
Her şeyden önce programların M2 desteğine bak. Uyum konusunda ne durumda m1 bile yeni yeni oturmaya başladı. Render işi olmadığı için Pro senin için daha iyi olur gibi.
M1 yenimi oturdu ? M1 çıktıktan 1 ay sonra neredeyse bütün programlar betadan çıktı ana sürüme geçti. M2 ile M1'in tabanı aynı uyum sorunu yok. Ama pro daha iyi ona katılıyorum.

Apple M serisi işlemciler GPU, CPU gücünü Ram'den alıyor. 16 M1 Pro, 8'lik M2'den daha iyi.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
M1 yenimi oturdu ? M1 çıktıktan 1 ay sonra neredeyse bütün programlar betadan çıktı ana sürüme geçti. M2 ile M1'in tabanı aynı uyum sorunu yok. Ama pro daha iyi ona katılıyorum.

Apple M serisi işlemciler GPU, CPU gücünü Ram'den alıyor. 16 M1 Pro, 8'lik M2'den daha iyi.
Herkesin kullanım amacındaki programlar farklı, önemli olan stabilitenin yakalanması. Yazılım kısmı için öyle olabilir bir de tasarım/video kısmına bakalım istersen :) Program crashları, donma sorunlar ve kurulum sorunları tam olarak ne zaman çözülmüş :) Haziran başında M1 IMac'e lisanslı Adobe After kuramıyordum. Kurulumu yapıp çalıştırmıyordu. 5 farklı sürümü denedikten sonra düşük bir sürüm ile sorunu çözmüştüm.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,459
İsim
Olcay akbulut
hocam bende geçici süreliğine macbook pro m1 16 gb versiyonu var şöyle söyliyim illüstratör ve google chrome açık chromede 1 sayfa açık ve 11 gb ram kullanıyor şuanda

Top Bottom