Neler Yeni

Çözüldü✓ M2 ssd'ye Windows 10 yükleme

mattemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre
Eskiden depolama olarak kullandığım m2 ssd ' yi bugün topladığım sisteme takıp Windows yükleyecektim ama böyle bir hataya maruz kaldım. Diski mdr ye çevirip yüklemeyi denedim yüklendi ama Windows açılmadı. Onarma menüsü bile gelmedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eskiden laptopda kullanıyordum

Ekler

• IMG_20210303_203917.jpg
    IMG_20210303_203917.jpg
    2.5 MB · Hit: 116

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Eskiden depolama olarak kullandığım m2 ssd ' yi bugün topladığım sisteme takıp Windows yükleyecektim ama böyle bir hataya maruz kaldım. Diski mdr ye çevirip yüklemeyi denedim yüklendi ama Windows açılmadı. Onarma menüsü bile gelmedi

Eskiden laptopda kullanıyordum
Hocam iso yu gpt olarak yazdırmanız gerekli

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1

mattemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun çözülemedi. Samsung 870 evo 240 gb m2 ssd , GPT formatında windows 10 istiyor. Biosdan UEFI seçip denediğimde de kabul etmiyor. Cmd 'den ssd yi biçimlendirip MBR formatına aldığımda da kabul etmiyor. Eski bir HDD buldum buna windowsu kurup m2 ssd ye kopyalama işlemi yapacağım. Ama eminde değilim. Buraya cevap yazarsam işlem başarılı olmuştur. Cevap yazmazsam başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Sorun çözülemedi. Samsung 870 evo 240 gb m2 ssd , GPT formatında windows 10 istiyor. Biosdan UEFI seçip denediğimde de kabul etmiyor. Cmd 'den ssd yi biçimlendirip MBR formatına aldığımda da kabul etmiyor. Eski bir HDD buldum buna windowsu kurup m2 ssd ye kopyalama işlemi yapacağım. Ama eminde değilim. Buraya cevap yazarsam işlem başarılı olmuştur. Cevap yazmazsam başarısızlıkla sonuçlanmıştır.
Anakartım Asus prime b450m-k

moira

80+ Bronze

Anakartım Asus prime b450m-k
Kurulum menusunde SHIFT + F10 tuşlarına basın (Bazı bilgisayarlarda Fn + Shift + F10). Ms-DOS komut istemi açılacak sırasıyla:
1. diskpart yazın enter’layın.
2. list disk yazın enter’layın.
3. select disk (burada windowsu kuracağım diskin numarasını seçmen lazim mesela ben 0. Diske kurmak istiyorum select disk 0 yapacagim).
4. clean yazın enter’layın. (NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz biçimlendirilmiş (format atılmış) olur. Veri kaybı yaşamamak için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm)
5. convert GPT yazın enter’layın.
6. Daha sonra Ms-DOS ekranını kapatıp kuruluma devam edin.

mattemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurulum menusunde SHIFT + F10 tuşlarına basın (Bazı bilgisayarlarda Fn + Shift + F10). Ms-DOS komut istemi açılacak sırasıyla:
1. diskpart yazın enter’layın.
2. list disk yazın enter’layın.
3. select disk (burada windowsu kuracağım diskin numarasını seçmen lazim mesela ben 0. Diske kurmak istiyorum select disk 0 yapacagim).
4. clean yazın enter’layın. (NOT: Bu işlemi yaptığınızda sürücünüz biçimlendirilmiş (format atılmış) olur. Veri kaybı yaşamamak için bu işlemi yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririm)
5. convert GPT yazın enter’layın.
6. Daha sonra Ms-DOS ekranını kapatıp kuruluma devam edin.
Denedim ama kabul etmiyor. Diski GPT yaptım başka bir hata verdi(hatayı hatırlamıyorum şuan) , tekrar MBR yapınca da GPT olmasını istiyor. Belki de benim diskte bir sorun vardır. Ama disk sağlıklı çalışıyor. Yarabbi beni neyle sınıyorsum 😅😅

Top Bottom