Neler Yeni

M52 Telefonumu iade etmeli miyim?

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Batuhan
bi arıyım konuşıyım ya ilk defa iadelik bi durumum olacak herhalde
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam dolar ve fiyatlar çok oynak olduğu için mağdur olmama açısından ben 5300e aldım 5300e şu an ikisini de alamam

amazon iade işlemi nası yürüyor talebi gönderdikten sonra onlar mı geliyodu sanki öyle bir şey hatırlıyorum prime ile ilgili?
A serisi M serisine göre daha üst segment olduğu için bu yüzden fiyatı daha yüksek olacaktır. Ben alıyorken amazonda farklı bir satıcıda vardı. Amazon.tr satmıyor diye almadım. Vatan bilgisayarda gece indirimleri oluyordu. Gece 00'dan sonra telefon+25w samsung orjinal şarj aleti ile 5943 ₺ sipariş verdim.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,835
İsim
bilo
Discord
b1l0
A serisi M serisine göre daha üst segment olduğu için bu yüzden fiyatı daha yüksek olacaktır. Ben alıyorken amazonda farklı bir satıcıda vardı. Amazon.tr satmıyor diye almadım. Vatan bilgisayarda gece indirimleri oluyordu. Gece 00'dan sonra telefon+25w samsung orjinal şarj aleti ile 5943 ₺ sipariş verdim.
hocam sebebini bilmiyorum ama şu an a33 m52den daha ucuz piyasada

iade işi nası oluyo peki amazonda

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Batuhan
bi arıyım konuşıyım ya ilk defa iadelik bi durumum olacak herhalde

hocam dolar ve fiyatlar çok oynak olduğu için mağdur olmama açısından ben 5300e aldım 5300e şu an ikisini de alamam

amazon iade işlemi nası yürüyor talebi gönderdikten sonra onlar mı geliyodu sanki öyle bir şey hatırlıyorum prime ile ilgili?
İade işleminde iki firmayla çalışıyorlar. Biri mng diğeri aramex. Eğer yeni telefon siparişi vermek için başka paran yoksa ve acelen varsa mng ile iade et. Amazondan aldığım ilk telefonu mng ile gönderdim 2 gün içinde depoya ulaştı 3. gün amazon para iademi gerçekleştirdi. Diğer telefonu aramex ile evden aldırdım 7 gün sürdü. Pişman oldum uzun sürdüğü için. Aramex amazon iadesi için evden alınan ürünleri bir yerde topluyor tır dolduktan sonra amazon depoya doğru yola çıkıyor sanırım. Mng'ye göre daha yavaş işliyor süreç. Müşteri hizmetleriyle konuş detaylı bilgi verir.
Eğer A33 daha uygunsa kaçırma ben alıyorken M52 5400 ₺ A33 en ucuz 5800 ₺ civarlarındaydı.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,835
İsim
bilo
Discord
b1l0
İade işleminde iki firmayla çalışıyorlar. Biri mng diğeri aramex. Eğer yeni telefon siparişi vermek için başka paran yoksa ve acelen varsa mng ile iade et. Amazondan aldığım ilk telefonu mng ile gönderdim 2 gün içinde depoya ulaştı 3. gün amazon para iademi gerçekleştirdi. Diğer telefonu aramex ile evden aldırdım 7 gün sürdü. Pişman oldum uzun sürdüğü için. Aramex amazon iadesi için evden alınan ürünleri bir yerde topluyor tır dolduktan sonra amazon depoya doğru yola çıkıyor sanırım. Mng'ye göre daha yavaş işliyor süreç. Müşteri hizmetleriyle konuş detaylı bilgi verir.
tamamdır teşekkür ederim. Aynı paraya tekrar alamayacağım için değişim sağlarlar mı peki

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Batuhan
tamamdır teşekkür ederim. Aynı paraya tekrar alamayacağım için değişim sağlarlar mı peki
Eğer tekrar M52 almak istiyorsan şöyle oluyor telefonu normal iade ediyorsun. Para iaden yattıktan sonra aynı model aynı satıcı aynı renk olmak kaydıyla tekrar sipariş veriyorsun. Fiyat artmış olsa bile aradaki fiyat farkını geri iade ediyorlar. İlk aldığın fiyattan geliyor. Ama tekrar almanı önermem benden örnek al yine aynı çıkacak ya kabullenip bu şekilde kullan ya da model değiştir.

Borders

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ne desem boş
Bende de M52 var. Parlaklığı %15 seviyelerinde kullanırım, karanlık modda. Ama hiç böyle bir şey denk gelmedi.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,835
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bende de M52 var. Parlaklığı %15 seviyelerinde kullanırım, karanlık modda. Ama hiç böyle bir şey denk gelmedi.
oda karanlıkken düşük parlaklıkta gri ekranda çok belirgin oluyor hocam o şartları sağlarken bi bakın

bide ne zaman almıştınız

Borders

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ne desem boş
oda karanlıkken düşük parlaklıkta gri ekranda çok belirgin oluyor hocam o şartları sağlarken bi bakın

bide ne zaman almıştınız
Akşam bakarım o zaman.

1 ay önce aldım, HB'den.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Batuhan
120 Hz'deyken kontrol edin. Akşam karanlık bir ortamda arka plan düz griyken veya koyu tonlardeyken bakın. Eğer telefon üretim tarihi eskiyse olmama ihtimali var. Bu sorunla karşılaşanların çoğu 2022'de bu modeli alanlar. İlk çıktığı zaman ilk serideki telefonlarda bu sorun yok. Diğer konuda dediğim gibi muhtemelen sonradan telefonun üretim kalitesinde düşüş olmuş. Benim iade ettikten sonra iki kez daha satın alma sebebimde buydu bazı kişilerde sorun olmaması. Ama hepsi sorunlu çıktı o ayrı.

Borders

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ne desem boş
120 Hz'deyken kontrol edin. Akşam karanlık bir ortamda arka plan düz griyken veya koyu tonlardeyken bakın. Eğer telefon üretim tarihi eskiyse olmama ihtimali var. Bu sorunla karşılaşanların çoğu 2022'de bu modeli alanlar. İlk çıktığı zaman ilk serideki telefonlarda bu sorun yok. Diğer konuda dediğim gibi muhtemelen sonradan telefonun üretim kalitesinde düşüş olmuş. Benim iade ettikten sonra iki kez daha satın alma sebebimde buydu bazı kişilerde sorun olmaması. Ama hepsi sorunlu çıktı o ayrı.
Ben 60hz'de kullanıyorum genelde. 60hz'de olmuyorsa bu sorun benim için iyi. :pikacu:

Bakınca yazarım sorun olup olmadığını.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Batuhan
Ben 60hz'de kullanıyorum genelde. 60hz'de olmuyorsa bu sorun benim için iyi. :pikacu:

Bakınca yazarım sorun olup olmadığını.
60 Hz'de de oluyor. Sadece çizgiler daha hafif gözüküyor. 120 Hzde çok belirginleşiyor.

toma_06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
920
İsim
Efe
iade edin bence.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap