Neler Yeni

Maaşımı fazla yatırdılar geri vermesem ne olur?

Kato18

80+
merhaba 1 hafta bir işe girdim, sonra beğenmeyip çıktım. içeride 1 günlük param 683 tl kalmıştı. bunlar benden iban isteyip paranın sonuna 1 sıfır ekleyip öyle yatırmışlar. benden parayı geri istediler bende sizin hatanız benlik bir durum yok dedim. beni arayıp vermek zorundasın mahkemeye başvururuz gibisinden konuştular bende tamam yolluyorum işim var dedim kapadım. bunlara parayı geri yollamazsam mahkemeyle vesaire bir şey yapabilirler mi? uğraşmak istemiyorum ama bir yandan da bunlar işten çıkarken çok uğraştırdılar 1 hafta durup çıktım diye laf ettiler kendilerince ondan geri yollamak istemiyorum. çıkarken de bu patron e madem 1 hafta gelicektin neden uğraştırdın dedi bende işin ne uğraş dedim ondan biraz tartıştık iyi ayrılmadım yani. mahkemelik bir durum var mı? kendileri attılar çünkü parayı.

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_

Kato18

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade et bence . Her türlü alırlar. Fazla yatırılan parayı
dediğim gibi kendileri yatırdılar, artık orada çalışmıyorum. internete baktım iade isteyemez gibi bir kaç bir şey gördümde tam emin olamadım. 6 bin lira için de mahkeme falan uğraşamam ama enayi parası bir yandan da.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
dediğim gibi kendileri yatırdılar, artık orada çalışmıyorum. internete baktım iade isteyemez gibi bir kaç bir şey gördümde tam emin olamadım. 6 bin lira için de mahkeme falan uğraşamam ama enayi parası bir yandan da.

"fazla yatırılan maaş" google yazarsan cevabı veriyor . 60 gün içinde alabilirler

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
o kamu işçileri için ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne alaka
Farketmez bence . Burada önemli olan kaç gün çalıştığının resmi kayıtları . Günlüğün kaça geliyor . Ve son olarak yapılan ödemenin bankadan maaş ödemesi olarak gönderilmesi. Bu 3 şeyle parayı geri alırlar. Zorluk çıkarmadan iade et derim .

Kato18

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farketmez bence . Burada önemli olan kaç gün çalıştığının resmi kayıtları . Günlüğün kaça geliyor . Ve son olarak yapılan ödemenin bankadan maaş ödemesi olarak gönderilmesi. Bu 3 şeyle parayı geri alırlar. Zorluk çıkarmadan iade et derim .
zaten günlük hesabına bakarsa onlarda patlar, asgari ücret saatlik 80 tl civarı olması lazım 12 saate 683 veriyorlar

eneskaya6

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Enes kaya
Gelecek nesile bak cok yazık... ilerde sende bir sıfır fazla para atarsın birine sonra cevap olarak "bende sizin hatanız benlik bir durum yok" alırsın umarım. Verdikleri ibana hakkın olmayan parayı atmak bu kadar zor olmamalı herhalde. Haksız haram olan parayı yemeyi ne kadar cok seviyonuz

Kato18

80+
Gelecek nesile bak cok yazık... ilerde sende bir sıfır fazla para atarsın birine sonra cevap olarak "bende sizin hatanız benlik bir durum yok" alırsın umarım. Verdikleri ibana hakkın olmayan parayı atmak bu kadar zor olmamalı herhalde. Haksız haram olan parayı yemeyi ne kadar cok seviyonuz
dayı boş yapma bak dalgana

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,592
İsim
.
Hahahaha adresimi veriyim gel yedir bakalım
Boşver reis benimde hiç gönderesim gelmedi şimdi bu tür insanlardan nefret ederim belki işini beğenmedim niye uğraştırdın falan filan boş boş konuşurlar ama sen yinede mahkemeye falan verirse çok uğraştırır

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
939,949
Üyeler
147,802
Son üye
SelcukBey44
Top Bottom