Neler Yeni

Macbook Air M1 Kapanmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Sistemi kapat diyorum kapanıyor tekrar açılıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya bitik fişten çekince kapanıyor

unhasbe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
mahmut - tuncer
Pil bitikse %0 şarj görüp siz kapattığınızda kendini tekrar şarja takıldı diye görerek otomatik yeniden açılıyor olabilir mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pil bitikse %0 şarj görüp siz kapattığınızda kendini tekrar şarja takıldı diye görerek otomatik yeniden açılıyor olabilir mi ?
Bunu fişteyken yapıyor fişten çeksem zaten komple kapanıyor ee nasıl buna bir zarar gelmeden kapatabilirim ki?

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,907
İsim
Mehmet Aslan
Bunu fişteyken yapıyor fişten çeksem zaten komple kapanıyor ee nasıl buna bir zarar gelmeden kapatabilirim ki?
normal kasalarda güç tuşuna 6 saniye basılı tutunca kapanıyor diye biliyorum ama mac de olur mu bilemedim dene istersen:unsure:

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
normal kasalarda güç tuşuna 6 saniye basılı tutunca kapanıyor diye biliyorum ama mac de olur mu bilemedim dene istersen:unsure:
basılı tutunca kapandı ama yine açıldı cihaz galiba prizde olduğu için... ee iyide nasıl kapanacak bu cihaz sağlıklı bir biçimde

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,907
İsim
Mehmet Aslan
basılı tutunca kapandı ama yine açıldı cihaz galiba prizde olduğu için... ee iyide nasıl kapanacak bu cihaz sağlıklı bir biçimde
hiç bir fikrim yok maalesef. Serviste çözüm aramayı deneyebilirsiniz ya da satabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Benim tahminimce şarjı bitik olduğu için prize bağlı şekilde çalışıyor. Sen bunu kapattığında önce güçten çekiyor kendini ama prizden enerji geldiği için açılıyor. Bu açılma olayı sağlıklı cihazlar kapalı olup şarja taktığımızda yine açılır. Birde kesinlikle garantisi yoksa bile bataryayı değiştirmeye bakın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
760
İsim
Cancel enter
İlgilendiği Kategoriler
Karışık
Benim tahminimce şarjı bitik olduğu için prize bağlı şekilde çalışıyor. Sen bunu kapattığında önce güçten çekiyor kendini ama prizden enerji geldiği için açılıyor. Bu açılma olayı sağlıklı cihazlar kapalı olup şarja taktığımızda yine açılır. Birde kesinlikle garantisi yoksa bile bataryayı değiştirmeye bakın.
peki hocam bu cihazı sağlıklı bir biçimde nasıl kapatabilirim örneğin uyku moduna alıyorum bilgisayar uyuduğunda fişten çekiyorum zararı olur mu

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Şimdi prize bağlı olunca sadece prizden güç çekilir sen akım korumalı priz kullansan bile bence zararı vardır. En basit bir cümle ile örnek vereyim. Kafaya vurur gibi sen yat aşağı tabiri oluyor. Bu zorla kapamada şahsi fikrimce zarar verir.

Top Bottom