Neler Yeni

Macbook Air M1 vs M2

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
kucu adam
Öncelikle hayırlı olsun. M3 güçlü bir işlemci ve maalesef air modelinde ısınma konusu yüksek ve M2 ile neredeyse eş değer bir verim alıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M2 ile aynı fiyattı ondan. 41.000 TL'ye aldım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
kucu adam
aynen canım benim

bence proya yönelseydin M2 olup mac proda olabilirdi
Neyse aldık artık. Yapacak bir şey yok. Küçük ve güzel şimdilik. Ekranı da canlı duruyor.

Mac alarak zaten çöpe ation ne kaziklanmasindan bahsedion
Bilmiyom, tüm business tayfa ve kodcular kullanıyor.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar paramız çok.

Macbook Air M1 mi yoksa M2 mi tercih edelim?
Maddi sorun yoksa Air değil Pro al. Ya M3 lü Pro ya M2 Prolu Pro al. RAMi de sakın 8GB alma 16GB minimum olsun. Basit günlük kullanımda bile 8GB RAM yiyor benim mac 😀

Air alacaksan da 16GB M2 veya M3 Air al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
kucu adam
Maddi sorun yoksa Air değil Pro al. Ya M3 lü Pro ya M2 Prolu Pro al. RAMi de sakın 8GB alma 16GB minimum olsun. Boşta bile 8GB RAM yiyor benim mac 😀
Onlar ihtiyaç fazlası olur diye M3 Air aldım geldim hemen. 41.000 TL.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Onlar ihtiyaç fazlası olur diye M3 Air aldım geldim hemen. 41.000 TL.
Yapacağın işe bağlı. Cihazı yüke sokacaksan Pro şart mesela Air fansız olduğu için alev atıyor. Ama o kadar ağır takılmam dersen Air gayet mantıklı tabi, sadece 8GB olanlardan uzak dur geleceği yok o cihazların.

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
kucu adam
Yapacağın işe bağlı. Cihazı yüke sokacaksan Pro şart mesela Air fansız olduğu için alev atıyor. Ama o kadar ağır takılmam dersen Air gayet mantıklı tabi, sadece 8GB olanlardan uzak dur geleceği yok o cihazların.
Her şey yapacağım. Alev alsın. Unity3D kullanacağım cayır cayır.

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Her şey yapacağım. Alev alsın. Unity3D kullanacağım cayır cayır.
heh işte orada duracaksın. Maalesef çok ısınacak ve bu bataryalar için hiç iyi bir şey değil. Pro bu yüzden önemli. M3 acayip güçlü bir işlemci ve kendisi zaten normal durumda ısınacakken sen bunu yüke sokacaksın, üstüne yaz sıcaklığı ile mahvolacak.

O kadar da değil.Ama pro alması daha mantıklı
Nasıl değil? Macbook air kullanıp bu işlemleri yapta sıcaklık nasıl tavan oluyor. batarya için hiç iy değil ve ayrıca sıcaklık artınca M3 özelliğini kullanamıyor. Birçok kanal incelemesini zaten yaptı da. Bakabilirsiniz. Ben Ekim 2021de mac air M1 aldım. M2 çıkınca pek farkı yoktu ama M3 ile M2 arasında baya fark var, yüke girince air modellerinde fark olmuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
kucu adam
heh işte orada duracaksın. Maalesef çok ısınacak ve bu bataryalar için hiç iyi bir şey değil. Pro bu yüzden önemli. M3 acayip güçlü bir işlemci ve kendisi zaten normal durumda ısınacakken sen bunu yüke sokacaksın, üstüne yaz sıcaklığı ile mahvolacak.

Nasıl değil? Macbook air kullanıp bu işlemleri yapta sıcaklık nasıl tavan oluyor. batarya için hiç iy değil ve ayrıca sıcaklık artınca M3 özelliğini kullanamıyor. Birçok kanal incelemesini zaten yaptı da. Bakabilirsiniz. Ben Ekim 2021de mac air M1 aldım. M2 çıkınca pek farkı yoktu ama M3 ile M2 arasında baya fark var, yüke girince air modellerinde fark olmuyor
Artık fan alacam. Elimde patladı he he :D.

O zaman geçmiş olsun, keşke Pro alsaydın. Mevzu sadece ısınma da değil, ciddi performans kaybı oluyor Airlarda.
Bakalım elimde nasıl patlayacak, merak ediyorum.
Ekran Resmi 2024-04-07 20.07.59.png

Son düzenleme:
Top Bottom