Neler Yeni

Macbook mu ? Toplama Pc mi? (Yazılım için)

Emretumay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre Cuma Tümay
React, HTML & CSS, Node.js, SQL ile uğraşıyorum. Ünide ayrı ev tutacağım için PC topladım yoksa laptop alırdım. R9 7950X işlemci/32GB RAM/1TB SAMSUNG 980 PRO SSD vs. aldım. Sadece ekran kartı kaldı onu da 10K ya hangisi denk gelirse işte 3080 veya 6800 xt vs. alıcam pek fps veya oyun takıntım yok zaten. Macbook işi biraz para meselesi. Eğer İOS Mobil uygulama geliştiricisi değilsen hiç bulaşma. Ofiste .Net ile uğraşan backend tarafında windows laptop kullananlar mac'e geçince yapamadılar çünkü bazı programlar vs. kurulamadı veya ekstradan çok para vermek gerekiyor uygulamalar ico
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok teşekkür ederim aradığım cevap buydu aslında uygulamalarda sorun cekermiyim kısmı en iyisi sizikine
React, HTML & CSS, Node.js, SQL ile uğraşıyorum. Ünide ayrı ev tutacağım için PC topladım yoksa laptop alırdım. R9 7950X işlemci/32GB RAM/1TB SAMSUNG 980 PRO SSD vs. aldım. Sadece ekran kartı kaldı onu da 10K ya hangisi denk gelirse işte 3080 veya 6800 xt vs. alıcam pek fps veya oyun takıntım yok zaten. Macbook işi biraz para meselesi. Eğer İOS Mobil uygulama geliştiricisi değilsen hiç bulaşma. Ofiste .Net ile uğraşan backend tarafında windows laptop kullananlar mac'e geçince yapamadılar çünkü bazı programlar vs. kurulamadı veya ekstradan çok para vermek gerekiyor uygulamalar için.
Benzer bir sistem toplamak

Biraz saçma olmuş. 7950X de çok gerekli değil. Macbook senin kurduğun sistemden daha uyguna gelir.
Bu sistem ortalama fiyat ne kadardır

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Adem korkmaz
React, HTML & CSS, Node.js, SQL ile uğraşıyorum. Ünide ayrı ev tutacağım için PC topladım yoksa laptop alırdım. R9 7950X işlemci/32GB RAM/1TB SAMSUNG 980 PRO SSD vs. aldım. Sadece ekran kartı kaldı onu da 10K ya hangisi denk gelirse işte 3080 veya 6800 xt vs. alıcam pek fps veya oyun takıntım yok zaten. Macbook işi biraz para meselesi. Eğer İOS Mobil uygulama geliştiricisi değilsen hiç bulaşma.

Çok teşekkür ederim aradığım cevap buydu aslında uygulamalarda sorun cekermiyim kısmı en iyisi sizikine

Benzer bir sistem toplamak
Rica ederim. Dediğim gibi İOS Mobil Developer değilsen hiç bulaşma Macbook'a.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Adem korkmaz
Yanlış olan nedir ? Anlatırmısın bana da. USB den dosya atmak bile dert Macbook'a. SQL gibi programlar aracı programlar ile kuruluyor o da çok zor. Bir yazılım dili veya program (İOS dışı) kullanmak-indirmek istesen ya parayla ya crack ile o da çok zor. Bu adam İOS Mobil Developer değilse SWİFT gibi diller ile uğraşmıyorsa Macbook almasının sebebi nedir bi anlatırmısın ? Ama (Parası çoksa kendi tercihi)

donanimci98

80+ Bronze
Yanlış olan nedir ? Anlatırmısın bana da. USB den dosya atmak bile dert Macbook'a. SQL gibi programlar aracı programlar ile kuruluyor o da çok zor. Bir yazılım dili veya program (İOS dışı) kullanmak-indirmek istesen ya parayla ya crack ile o da çok zor. Bu adam İOS Mobil Developer değilse SWİFT gibi diller ile uğraşmıyorsa Macbook almasının sebebi nedir bi anlatırmısın ? Ama (Parası çoksa kendi tercihi)
USB den dosya atmak dert falan değil. Gayet atılabiliyor. SQL i de çok rahat kuruyorsun. SQL gibi db ler ve diğer paketler zaten docker üzerinden kurulur. Yazdığın uygulamayı zaten dockerize edersin. Windowsta da docker ile kurulur. Olması gereken budur. İstediğin zaman durdur başlat yaparsın sistem kaynaklarını da tüketmez. React ve node.js yazıyorsun. Mac kullanmaması için sebep nedir sanki?

JSezar

80+ Silver
macbook daha iyi olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Adem korkmaz
USB den dosya atmak dert falan değil. Gayet atılabiliyor. SQL i de çok rahat kuruyorsun. SQL gibi db ler ve diğer paketler zaten docker üzerinden kurulur. Yazdığın uygulamayı zaten dockerize edersin. Windowsta da docker ile kurulur. Olması gereken budur. İstediğin zaman durdur başlat yaparsın sistem kaynaklarını da tüketmez. React ve node.js yazıyorsun. Mac kullanmaması için sebep nedir sanki?
Aracı program ile kuruyorsun işte. Normal performansı sağlayamıyor. Yazılım anında donma, çökme, kasma gibi şeyler oluyor sonra Mac aldım diye söversin. Millet boşuna mac yanına normal windows sistem almıyor. Ofiste gözümle görüp denemesem Macbook alıcaktım :D İOS tarafı bencil biraz kendini platforma bağlı bıraktırıyor.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,370
İsim
Olcay akbulut
Macbook pro m1 pro 16gb ramli versiyon la

Begenmezsen satmanda kolay olur

M2li macbook pronun eski kasadan aman aman farki yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Adem korkmaz
Macbook pro m1 pro 16gb ramli versiyon la

Begenmezsen satmanda kolay olur

M2li macbook pronun eski kasadan aman aman farki yok
Macbook alıcaksa da AİR almasında. Acayip ısınıyor fansız olduğu için büyük projelerde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
57
İsim
Adem korkmaz
7950x önermedim bu arada 7950x aşırı güçlü zaten yazılım için benimki biraz fanteziye kaçtı. 7900X fazlası ile yeter.

Top Bottom