Neler Yeni

Macbook mu ? Toplama Pc mi? (Yazılım için)

donanimci98

80+ Bronze
Aracı program ile kuruyorsun işte. Normal performansı sağlayamıyor. Yazılım anında donma, çökme, kasma gibi şeyler oluyor sonra Mac aldım diye söversin. Millet boşuna mac yanına normal windows sistem almıyor. Ofiste gözümle görüp denemesem Macbook alıcaktım :D İOS tarafı bencil biraz kendini platforma bağlı bıraktırıyor.
Docker bilmiyorsun. Şimdi aynı anda çalıştığın 2 tane yazılım var diyelim. Birisi java 8 kullanıyor. Diğeri java 11 kullanıyor.Birinde Node.js versiyonunun da 13.3 olması gerekiyor. Diğerinde de 14 olması gerekiyor. İkisini birden nasıl kuracaksın. Burada docker devreye girer her projeye özel container açar. Sonra bilgisayarın portuna yönlendirir. Belli ki daha yenisin iş tecrüben yok. Boş boş konuşuyorsun. Aynı anda 3-4 projeye bakman gerekirse yükler yükler silersin o zaman. Docker bilmeyen yazılımcı mı olur. Sözde backend yazıyor bir de.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7950x önermedim bu arada 7950x aşırı güçlü zaten yazılım için benimki biraz fanteziye kaçtı. 7900X fazlası ile yeter.
Bi halltan anladığın yok ne 7900x i saçmalıyorsun artık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Adem korkmaz
Docker bilmiyorsun. Şimdi aynı anda çalıştığın 2 tane yazılım var diyelim. Birisi java 8 kullanıyor. Diğeri java 11 kullanıyor.Birinde Node.js versiyonunun da 13.3 olması gerekiyor. Diğerinde de 14 olması gerekiyor. İkisini birden nasıl kuracaksın. Burada docker devreye girer her projeye özel container açar. Sonra bilgisayarın sanal portuna yönlendirir. Belli ki daha yenisin iş tecrüben yok. Boş boş konuşuyorsun. Aynı anda 3-4 projeye bakman gerekirse yüklker yükler silersin o zaman. Docker bilmeyen yazılımcı mı olur. Sözde backend yazıyor bir de.

Bi halltan anladığın yok ne 7900x i saçmalıyorsun artık.
:D jaahhahahaahsdghsadghasdghıodsadshıoasasasgasgbasdgıoasbdıobıhads

Bana docker nasıl çalışıyor onu anlatıyor bide. Sen macbook al dostum beni ilgilendirmez. Benim alanım backend değil front-end. React html css için gözümle görmesem macbook alıcaz :D

donanimci98

80+ Bronze
Tecrübesi yok bir şeyi yok. Bildiği bir şey yok. Gelmiş millete akıl veriyor. Tepe sınıf işlemci öneriyor sanki lazımmış gibi.

Sen nesin la adem korkmaz

:D jaahhahahaahsdghsadghasdghıodsadshıoasasasgasgbasdgıoasbdıobıhads

Bana docker nasıl çalışıyor onu anlatıyor bide. Sen macbook al dostum beni ilgilendirmez. Benim alanım backend değil front-end. React html css için gözümle görmesem macbook alıcaz :D
Cahilin tekine anlattım da mal olduğun için anlamadın. SQL nasıl kuracaksın yoksa velet. Bildiklerine Node.js niye yazıyorsun o zaman? Sadece react çalışsın diye yükledin diye mi :D EE frontendciysen neden 7900x aldın ahahahah velet ya hiç bir şey bilmiyor yazık.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,455
İsim
Olcay akbulut
Ya neye göre değil. Ben kullanıyorum. Yazılım mühendisiyim. Gayette çalışıyor m1 air. Neden bilmeden etmeden konuşuyorsunuz? Bende macbook pro da var onla arasında fark yok neredeyse.
Grafik tasarımcıyım air ile is yapinca isiniyor. Kullanipta konuşuyorum bende dostum.

Yinemi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Tuğrahan ERDAĞI
Arkadaşlar merhaba yazılım için pc almak istiyorum bütçem 45 50 k arası aklımda başta sağlam güzel bir kasa toplamak vardı ama sonradan Macbook pro M2 almak geldi 16 GB ram versiyonlu 47 k felan yanınada bir monitor alırım 34 inch işimi görür dedim sizce ne yapmalıyım bu işle uğraşan abilerim arkadaşlarım yardımcı olur musunuz 🙏
Knk eğer okulda yada başka biyerde (ofis gibi) kullanacaksan yada sürekli bir seyahat içindesen ve lazım oluyosa bi bilgisayar kesinlikle macbook al ama evde olacağım ara bir şehrimde dışarı çıkıyorum öyle dışarda pek bi işim yok okulda falan diyosan kesinlikle toplama al daha işine yarar (yardımcı olabilirim umarım :) )

donanimci98

80+ Bronze
Grafik tasarımcıyım air ile is yapinca isiniyor. Kullanipta konuşuyorum bende dostum.
Isınacak tabi, performansı mahvolmuyor. Telefon da ısınıyor,tablet de ısınıyor. Performansı mahvolmuyor ama. Air alınmaz demek yanlış. Bende m1 pro var o da ısınıyor.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Yazılım için PC alınır. Mac ile derlediklerin sade Mac'te çalışır. Ve Mac her programlama dilini de desteklemez. Kendi kısıtlı dünyası var.

ProKey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mert Çam
Isınacak tabi, performansı mahvolmuyor. Telefon da ısınıyor,tablet de ısınıyor. Performansı mahvolmuyor ama. Air alınmaz demek yanlış. Bende m1 pro var o da ısınıyor.
Buna katılıyorum aynı şekilde m1 air kullanıcısıyım flutter ve react üzerinden gayet yeterli işlemler yapabilirsiniz başlangıç için. Okulun bitirene kadar yeterli olucak cihazlar var apple ekosisteminde.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
MacOS kısmı işlerin için okeyse düşünmeden alabilirsin, uzun süre de götürür. Masaüstü aldığın zaman esnek çalışmadan ödün vermiş olursun. sağ sola gittiğinde elinin altında olmaz vs.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,751
Üyeler
157,282
Son üye
Xwlayss
Top Bottom