Neler Yeni

Mail adresi çalınırsa ve diğer e-postası silinirse ne olur?

Mail hesabımı çaldırmadım ama mailime koyduğum diğer e-posta adreslerinin işlevlerini anlamadım. Gmail ve Outlook için konuşursak bu mailleri kaptırsam alan kişi bu maillere kayıtlı diğer e-postasını silip kendininkini koyacak, bu diğer e-postayı değiştirirken yanlış bilmiyorsam telefona kod da gelmiyor ve değiştirilirken sadece mailin şifresi istenebilir belki yanlış bilmiyorsam.
Bu durumda bu diğer e-posta ne işe yarayacak? Yoksa çalan kişi bunu değiştirse bile hesabın sahibi silinen diğer e-postayı hala belirli bir süreliğine bile olsa hesabı kurtarmak için kullanabilir mi Gmail ve Outlook'da? Yoksa bu özellik hesabın çalınmasından ziyade sadece hesabın şifresi unutulursa onu almak için mi?

Yanlış bilmiyorsam hesabı çalan birisi rahatlıkla diğer e-postasını değiştirir, çünku hesabı çalarsa haliyle şifresini de bilir sanırım.
Yoksa burada diğer e-postanın işlevi şu mu? Adam bunu değiştirip kendi diğer e-postasını koysa bile benim silinen maile bilgilendirme gelmesi lazım mail adresiniz silindi diye. Acaba bu bilgilendirmeden mi bu işlem bana ait değil diyip kurtarma şansım olur?

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
her ihtimale karşı gönderdiğin e postaları ss al geri alırken istiyor kendin diğer e posta adresine mailler at 5 tane 6 tane ve bunları ss al başlıklarını içeriklerini

• Konu Sahibi Konu Sahibi
her ihtimale karşı gönderdiğin e postaları ss al geri alırken istiyor kendin diğer e posta adresine mailler at 5 tane 6 tane ve bunları ss al başlıklarını içeriklerini
Hocam bence de çok iyi taktik bu güvenlik için. Bir şey sormak istiyorum ben mail hesaplarımda hiç mail bırakmam, PDF falan ise gerekliyse indiririm sonra mailden silerim ve mail kutum hep boş olur.

Benim yazıcım var. Senin dediğin şekilde yapıp sonra bunların çıktısını alsam ve saklasam, mail kutum bomboş olsa. Böyle de olur değil mi?

Bu maillerimde işte oyun hesaplarım falan var. Kaybedersem yazık olur bir daha kolay alamam paradan dolayı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Suat uslu
Instagram
suatusluuu
Twitter
suattuslu
Discord
suatusluuu
Hocam bence de çok iyi taktik bu güvenlik için. Bir şey sormak istiyorum ben mail hesaplarımda hiç mail bırakmam, PDF falan ise gerekliyse indiririm sonra mailden silerim ve mail kutum hep boş olur.

Benim yazıcım var. Senin dediğin şekilde yapıp sonra bunların çıktısını alsam ve saklasam, mail kutum bomboş olsa. Böyle de olur değil mi?

Bu maillerimde işte oyun hesaplarım falan var. Kaybedersem yazık olur bir daha kolay alamam paradan dolayı.
mailler önemli değil önemli olan senin gönderdiğin mailler ve içerikleri diğer e postana 6 7 tane mail at şöyle güzel basit bunların ekran çıktınısını çıkar miss gibi

Top Bottom