Neler Yeni

Yardım Maksimum 6500TL'ye ikinci el-sıfır laptop önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömer Faruk Saltık
Bütçe
6600
Nisan 2020'de GTX 1660 Super ekran kartlı bir sistem toplamıştım. Ekran kartlarının fiyatları fırlayınca da fırsattan istifade ederek ekran kartını aldığım fiyatın 2 katına (belki biraz daha fazlasına) sattım. İşlemcim Ryzen 5 1600 (AF) olduğu için bilgisayarı kullanmaya devam etmek istiyorsam ya yeni bir ekran kartı alacaktım ya da mevcut işlemcimi APU ile değiştirecektim. İkisini de yapmamaya karar verdim. Geri kalan parçaları da bir bütün halinde sattım ve elime geçen toplu para ile laptop almaya karar verdim. Çünkü; her ne kadar ekran kartı olarak GTX 1660 Super alsam ve ilk aylar deli gibi oyun oynasam da şu anda içimde Steam'i indirmek bile yok. (Bu arada aşırı güzel bir ekran kartı. İleride tekrar masaüstü toplarsam ilk bakacağım karttır) Bilgisayarım Youtube, Netflix ve "üniversite eğitimi" makinesine dönüştü.

Maksimum 6500-6600TL bütçe koydum kendime. Kriterlerim belli. Şimdi canım oyun oynamak istemiyor ama bu hep böyle olmayacak sonuçta. O yüzden harici ekran kartı olmalı. Aşırı bir şekilde GTX1050 ve GTX1650 ekran kartlı laptop dolu piyasa. Çözünürlüğü Full HD olmalı. En az 8GB RAM'i olmalı ve 14"ten büyük olmalı. İşlemci bu fiyat seviyesinde fark etmez zaten. Hepsi yeterince güçlü sonuçta. Monster, Lenovo ve HP markalarını sevmiyorum ama çok iyi bir fırsat denk gelirse alırım.

Dediğim gibi sıfır veya ikinci el fark etmez. Bana yardımcı olmaya karar verip ikinci el laptop tavsiyesinde bulunursanız lütfen İstanbul ve Kocaeli'den ilan atınız. Son olarak da kutusu olsun lütfen.

Yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkürler.

Almayı düşündüğüm laptopları da ek olarak paylaşıyorum.

Ekler

• Asus 1.PNG
    Asus 1.PNG
    1 MB · Hit: 53
  • Asus 2.PNG
    Asus 2.PNG
    731.4 KB · Hit: 58
  • Asus 3.PNG
    Asus 3.PNG
    1,023.5 KB · Hit: 57
  • MSI.PNG
    MSI.PNG
    740.9 KB · Hit: 54

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,150
İsim
Adnan Eren
Reis Konuyu Tam okumadım kb ama bence 6500 tl ye bir masaüstü canavarı yaparsın :)

Askral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Abdullah
Yani attığın şeylere bakılırsa ilk resim iyi 12 metal kasa olması işini görür ama eğer resimleri biraz daha detaylı atarsan daha iyi yorumlarız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,560
Üyeler
153,902
Son üye
ultimateFB
Top Bottom