Neler Yeni

Malwarebytes Sorunum

falcao58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
falcao
Beyler sa az önce malwarebytes ile tarama yaptırdım şöyle bir virüs buldu Malware.Heuristic.1008 ve bunu gta san ın icinde buldu internetten baktım bir şey bulamadım bu nedir yardımcı olursanız sevinirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Yunus Emre
Beyler sa az önce malwarebytes ile tarama yaptırdım şöyle bir virüs buldu Malware.Heuristic.1008 ve bunu gta san ın icinde buldu internetten baktım bir şey bulamadım bu nedir yardımcı olursanız sevinirim
Crack mi indirdiniz?

Chrollo04

80+ Bronze
oyunu silip farklı bir yerden yükle bence zararlı bir şeye benziyor

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Zaten virüsün ismini yazdığınız anda ingilizce kaynaklarda virüsü açıklıyor. Kendim çevirebildiğim kadarıyla bu bir fidye yazılımı, çok büyük bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Ayrıca bu dosyanın farklı varyasyonları bulunuyor ve içerisine yazılan kodlara göre hareket ediyorlar. Bazıları yalnızca bir oyun dosyası olabilirken, bazıları sizinle iletişime geçip fidye istemelerini sağlıyor. Microsoft Store'dan indirdiğiniz resmi bir oyunun içerisinde de bu dosya bulunabiliyorken, sizin bahsettiğiniz gibi korsan bir oyunda da bulunabiliyor ve korsan oyunlarda belirsizlikten kaynaklı güvenliği ihlal ediyor.

falcao58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
falcao
Zaten virüsün ismini yazdığınız anda ingilizce kaynaklarda virüsü açıklıyor. Kendim çevirebildiğim kadarıyla bu bir fidye yazılımı, çok büyük bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Ayrıca bu dosyanın farklı varyasyonları bulunuyor ve içerisine yazılan kodlara göre hareket ediyorlar. Bazıları yalnızca bir oyun dosyası olabilirken, bazıları sizinle iletişime geçip fidye istemelerini sağlıyor. Microsoft Store'dan indirdiğiniz resmi bir oyunun içerisinde de bu dosya bulunabiliyorken, sizin bahsettiğiniz gibi korsan bir oyunda da bulunabiliyor ve korsan oyunlarda belirsizlikten kaynaklı güvenliği ihlal ediyor.
Anladım teşekkür ederim yani korkulacak bir şey değil öylemi ?

Berat Özdemir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
548
İsim
Berat Özdemir
Discord
RevelioLivento#9596
Anladım teşekkür ederim yani korkulacak bir şey değil öylemi ?
Malwarebytes personeli bu dosyayı Whitelist'e eklediğini ve kendi kontrolünde sorun olmadığını söylüyor; fakat bu Microsoft Store'dan indirilen orijinal bir oyunun içerisinde bulunan dosya için uygulandığından ötürü, sizin korsan oyununuzdaki aynı dosya yine de virüs olarak yakalanıyor. İçerisine farklı kodlar enjekte edilmedi ise sorun teşkil edecek bir dosya değil.

falcao58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
falcao
Malwarebytes personeli bu dosyayı Whitelist'e eklediğini ve kendi kontrolünde sorun olmadığını söylüyor; fakat bu Microsoft Store'dan indirilen orijinal bir oyunun içerisinde bulunan dosya için uygulandığı için, sizin korsan oyununuzdaki aynı dosya yine de virüs olarak yakalanıyor. İçerisine farklı kodlar enjekte edilmedi ise sorun teşkil edecek bir dosya değil.
Tamam teşekkürler

Top Bottom