Neler Yeni

Marvel filmleri hangi sıra ile izlenmeli

Spermman

80+ Bronze
Tahmin ettiğim kadarıyla her film arasında bağlantı bulunuyor bu yüzden filmler hangi sıra ile izlenmeli

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,706
İsim
Mert Metshi
Screenshot_2022-01-08-23-49-03-266_com.instagram.android.jpg
Screenshot_2022-01-08-23-49-06-235_com.instagram.android.jpg

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Teşekkür ederim
Hayır çıkış tarihine göre izleme, https://shiftdelete.net/marvel-filmleri-hangi-sirayla-izlenir

Bu sırayla izle, ben bu sırayla en baştan izledim 1 ay önce. Bu listenin dışında Spiderman filmlerini https://www.neoldu.com/orumcek-adam-filmleri-42041h.htm bu şekilde The Amazing Spiderman 2 ile beraber izle. Sonra marvel filmlerni izleme sırasına geç, çünkü devamındaki spiderman filmlerini izlemeden önce izlemen gereken filmler var.

Alfha13

80+ Silver
Çıkış sırasına göre izle, kronolojik sırayla izlersen kafa karışıklılığı oluşur ve bazı göndermeler anlamsız kalır.

Alfha13

80+ Silver
@Metshi Hiçbir seri kronolojik sıraya göre izlenmemeli bence, hem filmin yılından kaynaklı görsel kalitesinde oluşan farklılıklardan hem de filmlerde birbirine yapılan göndermelerden dolayı sıkıntılar çıkıyor. Infinity War ve End Game'de kronolojik olarak önceki filmlere tonla gönderme var, onları önce izlersen bunların bir anlamı kalmaz. Ayrıca adamlar bu sırayla izlememizi istiyorlar ki bu sırayla çıkarıyorlar.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,706
İsim
Mert Metshi
@Metshi Hiçbir seri kronolojik sıraya göre izlenmemeli bence, hem filmin yılından kaynaklı görsel kalitesinde oluşan farklılıklardan hem de filmlerde birbirine yapılan göndermelerden dolayı sıkıntılar çıkıyor. Infinity War ve End Game'de kronolojik olarak önceki filmlere tonla gönderme var, onları önce izlersen bunların bir anlamı kalmaz. Ayrıca adamlar bu sırayla izlememizi istiyorlar ki bu sırayla çıkarıyorlar.
Marvel evreni var ve bu evren bu sırayla ilerliyor.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,706
İsim
Mert Metshi
Infinity War ve End Game'de kronolojik olarak önceki filmlere tonla gönderme var, onları önce izlersen bunların bir anlamı kalmaz.
Ben bunları önce izle demedim ki bu filmler listede sonlarda zaten

Alfha13

80+ Silver
Ben bunları önce izle demedim ki bu filmler listede sonlarda zaten
Dediğimi anlamadın galiba; çıkış sırasına göre izlemek, oynamak, okumak kronolojik sıraya göre her zaman daha iyidir, sebeplerini açıkladım zaten.

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,706
İsim
Mert Metshi
Dediğimi anlamadın galiba; çıkış sırasına göre izlemek, oynamak, okumak kronolojik sıraya göre her zaman daha iyidir, sebeplerini açıkladım zaten.
Hocam ama attığım liste olay örgüsüne göre hazırlanmış bir liste. Hikaye bu sırada ilerliyor.

Alfha13

80+ Silver
Hocam ama attığım liste olay örgüsüne göre hazırlanmış bir liste. Hikaye bu sırada ilerliyor.
Flashback'i biliyorsundur, önce Infinity War sonra Captain Marvel flashback gibi olur ve de güzel olur, bazı olayları anlamdırırsın. Ama önce Cpt. Marvel sonra IW olursa "Eeee?" der geçersin. Aynı şekilde önce Cpt. Marvel sonra Far From Home izlersen aradaki filmler boyunca "Kaç filmdir yoklardı, yeni mi akıllarına geldi?" dersin, önce FFH sonra Cpt. Mrvl. izlersen gayet mantıklı durur. Kısacası evrende olayların sıralaması var, kronoljik sıra, ama çıkış sırası olayları daha mantıklı hale getiriyor, göndermeleri anlamanı sağlıyor, flashback katmış oluyor ve görsel kalite de normal bir şekilde artmış oluyor. Önce Cpt. Marvel sonra Iron Man izlersen özel efektlere ne oldu dersin.

Kısacası:
Çıkış sırasına göre izlemek, oynamak, okumak kronolojik sıraya göre her zaman daha iyidir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,449
Üyeler
152,056
Son üye
ahmetuttufuritti
Top Bottom