Neler Yeni

⏳️ Masturbasyon yapmanın psikolojiye zararı var mıdır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,451
İsim
Burak Karadağ
Ben önceden haftada 5 kez yapıyordum sonra 1 ay hic yapmadim sonra 3 haftada bir yapmaya başladım bu süre 2 hafta oldu ama haftada 3 posta gidiyordu. Artık 1 hafta içinde 1 yada 2 kez. Yaptıktan sonra kötü hissediyomuş gibi oluyor o yüzden baya baya uzaklaşıyorsun. Ben mesela tamamen bırakma yoluna girdim. Ama arada bir geliyor o his, boş durmamak lazım. Agaları rahatsız et oyuna çağır kitap oku video izle. Ki o şey aklına gelip baruthaneyi aktifleştirmesin ;) kapiş?
Gerçekten günde 3-5 kez nasıl bir istektir? Korkunç gibi bir şey, istek ama çok abartı geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Sinan Keşli
Dostlar bildiğiniz üzere her genç bireyin yaş ilerlediği süreçlerde ortalama 17 - 23 yaş aralıklarında libido yükselmesi, cinsel arzuları, istekleri çok baskın olur ve kimi bireyler bu baskınlığı üstelemek veya bilakis kendini tutabilmek için mecburi olarak masturbasyon yapmaktadırlar ve ancak o şekilde sakinleşip rahatlayabilirker fakat masturbasyonu gündelikli olarak defalarca yapmanın üstelik haftanın neredeyse her günü dahi yapmanın o insanın psikolojisi üzerinde sosyal hayatı, kişiliği yönünden nasıl olumsuz kötü etkiler getirdiğini düşünüyor musunuz ve sizce olumsuz etkileri var mıdır?

Örneğin;
- Günlük yaşantıda hiç bir şeyden zevk alamama
- Bıkkınlık ve psikolojik daralma
- Hiç bir şey yapmama isteği, tembellik
Gibi faktörlere sebebiyet verir mi? Şayet veriyorsa bu alışkanlığı bırakmak için nasıl bir yola başvurulması gerekilmektedir ve düşünceleriniz nelerdir?
Youtube de cinsellik ile alakalı her türlü konuyu ele alan( gerek kadın gerek erkek) Op. Dr. Berk Karataş ı tavsiye ederim. Mastürbasyon yapmaktan ziyade kişinin nasıl yaptığıyla önemli. Berk karataş çok güzel açıklıyor vaktiyle çok şeyler öğrendim kendisinden. Kız arkadaşlarımı aldığım bilgiler sayesinde daha da mutlu ettim diyebilirim

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Gorkem Yavuz
1 ay yapmamaya nasıl başladınız durduk yere mi oldu
Denilebilir. Ondan yaklaşık 6-7 ay sonrada 3 ay yapmadım sonra da işte haftada 2-3 dü 1-2'ye indirdim. Şimdi onu ya 1 yapmaya yada direkt bitirmeye hedefliyim. Ama yinede bazenleri tutuşuyor biyerler. Onun içinde direkt ya video açıyorum yada agalarla pc de oyun oynuyorum. Gidiyor sonra.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Durmak yok, birdaha gelmicez bare günlerimiz bol zevkli geçsin.
Hocam düşüp sonra gidip, uykudayken gelip bizi boğazlasa nolacak???

Gerçekten günde 3-5 kez nasıl bir istektir? Korkunç gibi bir şey, istek ama çok abartı geliyor.
Haftada hocam günde değil naptıniz o kadar yapsam zaten yanma hissinden ağlardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,451
İsim
Burak Karadağ
Denilebilir. Ondan yaklaşık 6-7 ay sonrada 3 ay yapmadım sonra da işte haftada 2-3 dü 1-2'ye indirdim. Şimdi onu ya 1 yapmaya yada direkt bitirmeye hedefliyim. Ama yinede bazenleri tutuşuyor biyerler. Onun içinde direkt ya video açıyorum yada agalarla pc de oyun oynuyorum. Gidiyor sonra.

Hocam düşüp sonra gidip, uykudayken gelip bizi boğazlasa nolacak???
Belki tuhaf gelecek ama mesela yemek yemek ve tok olmak da unutturuyor.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,344
İsim
Kürşat
Son zamanlarda inanılmaz unutkanlık var, odaklanamama, dikkatsizlik, stres, isteksizlik, sıkılganlık her şey...
Dediğim gibi dopamin kilit noktalardan olabilir. Odaklanma konusunda müthiş etkisi oluyor. Kendim sosyal medyadan biliyorum. Çok vakit geçirdiğim oluyor, ben de bunu azaltmayı çalışıyorum. Hızlı ve kolay şekilde dopamini aldıktan sonra neden vücut koşmak, şınav çekmek, ders çalışmak gibi zor şeylere katlanıp küçük dopamin istesin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6,451
İsim
Burak Karadağ
Evet evet. Bazen böyle eleman havalanırken aklınıza ahlaklı şeyler getirince hangara geri giriyor, iniş yapıyor. Öylede kontrol edebilirsiniz tavsiyem olur. Onla konuşun!! :D
Hahahaha lan olm yaa
Ramazan ayı yaklaşıyor işte o zaman güzel olur dostum ve ben her yıl orucumuzu tutarız ve çok severim oruç tutmayı mesela. Eminim ona çok iyi toparlanma sağlar ramazan ayı kesin konuşmayalım gerçi kimin ne yapacağı belli olmaz, her şeyin bir ilki vardır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,446
Üyeler
150,484
Son üye
AhmeTugra34
Top Bottom