Neler Yeni

⏳️ Masturbasyon yapmanın psikolojiye zararı var mıdır?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
Kürşat

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,045
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Mekruh olması lazım ,olmadığı şart'lar var birde sanırsam. Hocalara sormak en mantıklısı ,yanlış bilgi vermemek lazım. Ama K1NGO82 haklılık payı var

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,917
İsim
Burak Karadağ
Mekruh olması lazım ,olmadığı şart'lar var birde sanırsam. Hocalara sormak en mantıklısı ,yanlış bilgi vermemek lazım. Ama K1NGO82 haklılık payı var
Doğru, zinaya düşme tehlikesi olanlar için caizdir.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam ben imam hatipte okumuştum. Hoca lanetli demişti yapmayın demişti bize.

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,282
İsim
bilo
Discord
b1l0
Yok diyenler bitik erkekler adlı kitabı okuyabilir.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
Kürşat
Bana göre böyle, günah değil. İhtiyaç amacıyla yapılabilir. Ha izlemek günah o ayrı, göz zinası oluyor. Konuda olduğu gibi ihtiyacın ötesine gidildiğinde (aşırılığa gidildiğinde) hoş karşılanmayacağı manidar

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,917
İsim
Burak Karadağ
Ezbere dayalı ve detaylı açıklanmayan bir konu olmuşsa ve o öğretmen düz bir şekilde "lanetli" demişse yanlış. Dediğim gibi zinaya düşme tehlikesi kesin olanlar için caizdir. Kısa çözüm için

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,045
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Yapmamak en doğrusu zaten, vücut bunu kendi kendine rüya ile yapıyor aslında. Ama genç yaşta hiç kolay değil .

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,075
İsim
Kürşat
Yapmamak en doğrusu zaten, vücut bunu kendi kendine rüya ile yapıyor aslında. Ama genç yaşta hiç kolay değil .
Neden rüyalanıp ortalığı batırasın. Zaten o seviyeye gelene kadar ağrı yapmaya başlıyor. Prostat için aşırıya gitmeden arada bir yapılabilir bence.

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,045
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Bana göre böyle, günah değil. İhtiyaç amacıyla yapılabilir. Ha izlemek günah o ayrı, göz zinası oluyor. Konuda olduğu gibi ihtiyacın ötesine gidildiğinde (aşırılığa gidildiğinde) hoş karşılanmayacağı manidar
Bende öyle hatırlıyom ağrı oluşturucak seviye ye geldiyse yapılabilir gibi fetvalar vardı. Bir zamanlar baya araştırmıştım. Yanlış yönlendirme olmaması için buradakilerin kendileri bir araştırsa güzel olur ,ayrı olarak.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ezbere dayalı ve detaylı açıklanmayan bir konu olmuşsa ve o öğretmen düz bir şekilde "lanetli" demişse yanlış. Dediğim gibi zinaya düşme tehlikesi kesin olanlar için caizdir. Kısa çözüm için
Ben şöyle biliyorum: eğer birisi kendini tutamiyorsa evlendirilmeli. Ama sizin dediğiniz de doğru gibi duruyor. Bunlar dini şeyler olduğu için de kesin bir şey soymekten çekiniyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Genç yaşta problem valla 😀

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,045
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Ben şöyle biliyorum: eğer birisi kendini tutamiyorsa evlendirilmeli. Ama sizin dediğiniz de doğru gibi duruyor. Bunlar dini şeyler olduğu için de kesin bir şey soymekten çekiniyorum.
Bir kere o hataya düştüm ben de ,ortaokulda namaz kılıyoz diye herşeyi bana soruyorlardı . Mantıklı geleni söylüyordum bende . İyilik yapıcaz diye günaha girdik durduk yere .SDFGBHNJMKÖLÇŞGHYJ

Top Bottom