Neler Yeni

⏳️ Masturbasyon yapmanın psikolojiye zararı var mıdır?

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
Gorkem Yavuz
Hahahaha lan olm yaa
Ramazan ayı yaklaşıyor işte o zaman güzel olur dostum ve ben her yıl orucumuzu tutarız ve çok severim oruç tutmayı mesela. Eminim ona çok iyi toparlanma sağlar ramazan ayı kesin konuşmayalım gerçi kimin ne yapacağı belli olmaz, her şeyin bir ilki vardır.
İftardan sonra da yapmayında...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Koptuğu yere kadar artık. Engelle olamıyorum bende akışına saldım.
Hocam olduğu kadar az düşünün, izlemeyi azaltın, boğazlamayıda azaltın.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,139
İsim
Kürşat
Koptuğu yere kadar artık. Engelle olamıyorum bende akışına saldım.
Screenshot_20240124_222733_Chrome.jpg

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,476
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
her şey irade ile ilgili sen ne yaparsan yap beyinde o düşünceyi bitirmiş olması lazım. Kaldı ki fazla mastürbasyonun insan üzerinde kötü anlamdaki etkisi büyüktür. O arkadaşın azgınlığıni sen,ben bitiremeyiz. Patlama noktasına gelmişse o zaten patlar.

@Yavuz Sultan Selim arkadaşına sen yardımcı olamazsın psikolojik olarak onun bunu idrak etmiş olması lazım. Yaşının da vermiş olduğu haz onu baskılıyor. Bu mastürbasyon yaşının da iyice erken yaşlara indiğini görüyoruz bu da gençlerin boş vakitleri oldukça kendini geliştirme değilde cinsellik konulara ilgili olduğunu gösteriyor. Bu da pek iyi bir durum değil umuyorum ki hem sosyal hayatınız hem cinsel hayatınızı dengeli, sağlıklı yürütürsunuz. Bilişsel düşünceyi kendimize yer edinmemiz gerekiyor.

Son düzenleme:

Etobaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
798
İsim
Ertuğrul
Yoktur günde 3 öğün aç karna öneriyorum.

Reav

80+ Silver
Dostlar bildiğiniz üzere her genç bireyin yaş ilerlediği süreçlerde ortalama 17 - 23 yaş aralıklarında libido yükselmesi, cinsel arzuları, istekleri çok baskın olur ve kimi bireyler bu baskınlığı üstelemek veya bilakis kendini tutabilmek için mecburi olarak masturbasyon yapmaktadırlar ve ancak o şekilde sakinleşip rahatlayabilirker fakat masturbasyonu gündelikli olarak defalarca yapmanın üstelik haftanın neredeyse her günü dahi yapmanın o insanın psikolojisi üzerinde sosyal hayatı, kişiliği yönünden nasıl olumsuz kötü etkiler getirdiğini düşünüyor musunuz ve sizce olumsuz etkileri var mıdır?

Örneğin;
- Günlük yaşantıda hiç bir şeyden zevk alamama
- Bıkkınlık ve psikolojik daralma
- Hiç bir şey yapmama isteği, tembellik
Gibi faktörlere sebebiyet verir mi? Şayet veriyorsa bu alışkanlığı bırakmak için nasıl bir yola başvurulması gerekilmektedir ve düşünceleriniz nelerdir?
Kesinnlikle psikolojik olarak kötü etkiliyor diye düşünüyorum bağımlılığa dönüştükten sonra.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,082
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Evet evet. Bazen böyle eleman havalanırken aklınıza ahlaklı şeyler getirince hangara geri giriyor, iniş yapıyor. Öylede kontrol edebilirsiniz tavsiyem olur. Onla konuşun!! :D
Cidden çok işe yarıyor bu taktik konuyu görmesem aklıma bile gelmemişti

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,103
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
Bir işle meşgul olmak hobi edinmek vs en çok etkili olan yöntemlerden . Ama bir tanesi daha var oda birisinden hoşlanmak ,aşık olmak. Başıma geldiğinde utanmaya başlıyordum direkt . Şimdiye kadar ki en rahat dönemdi.

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Zararlı bir aktivite. Yapılmaması gerek. Müslüman iseniz günah bir de.

Top Bottom