Neler Yeni

MateBook D14 ile D15 arasındaki farklar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efkan
Öncelikle merhabalar
Yer ve taşıma problemlerinden dolayı laptop almak zorundayım o yüzden hem CS:GO da Valorant da fps tarzı oyunları oynayabileceğim bir laptop bakıyordum MateBooklara gözüm çarptı ve biraz araştırma yaptım D15 in depolama sıkıntısından dolayı D14 512 GB SSD almayı düşünüyorum (4.999tl) eğer bu fiyat bandında daha iyi fps verebilecek bir laptop var ise yorumlara ekleyebilirsiniz , D15 ile D14 arasında depolama hariç ne farklar var onuda yazarsanız çok teşekkür ederim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Donanımsal bir fark yok, tasarımsal olarak var diye biliyorum. Laptop piyasasına bakmayalı çok olmuş, fiyatlar çok yüksek. Intel/Nvidia MX tarzı laptoplar daha fazla FPS verir diye düşünüyorum. Bulursam atacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçenizi ne kadar aşabilirsiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Donanımsal bir fark yok, tasarımsal olarak var diye biliyorum. Laptop piyasasına bakmayalı çok olmuş, fiyatlar çok yüksek. Intel/Nvidia MX tarzı laptoplar daha fazla FPS verir diye düşünüyorum. Bulursam atacağım.

Bütçenizi ne kadar aşabilirsiniz?
6000 ve altı belki 6500 olur oda çok zor

Asag

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,862
İsim
Asag
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efkan
  • Beğen
Reaksiyonlar: Asag

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Öncelikle merhabalar
Yer ve taşıma problemlerinden dolayı laptop almak zorundayım o yüzden hem CS:GO da Valorant da fps tarzı oyunları oynayabileceğim bir laptop bakıyordum MateBooklara gözüm çarptı ve biraz araştırma yaptım D15 in depolama sıkıntısından dolayı D14 512 GB SSD almayı düşünüyorum (4.999tl) eğer bu fiyat bandında daha iyi fps verebilecek bir laptop var ise yorumlara ekleyebilirsiniz , D15 ile D14 arasında depolama hariç ne farklar var onuda yazarsanız çok teşekkür ederim yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
D14 al çünkü ram takma desteği var.
İşlemci apu olduğundan performansı etkileyecektir.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
huawei d14 modelini aktif kullanıyorum sormak istediğin bir şey varsa direk sorabilirsin hocam

D14 al çünkü ram takma desteği var.
İşlemci apu olduğundan performansı etkileyecektir.
ram modulleri 2 modeldede tümleşik geliyor hangi kaynaktan gordunuz acaba ram eklendiğini link ala bilirmiyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efkan
huawei d14 modelini aktif kullanıyorum sormak istediğin bir şey varsa direk sorabilirsin hocam

ram modulleri 2 modeldede tümleşik geliyor hangi kaynaktan gordunuz acaba ram eklendiğini link ala bilirmiyim ?
D14 ile oyunlarda kaç fps alıyorsunuz uzun kullanımda fanın sesi rahatsız ediyor mu ? Ve uzun oyun kullanımında sıcaklık çok artıyor mu

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha

2. Bir ram slotu yokmu?

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
D14 ile oyunlarda kaç fps alıyorsunuz uzun kullanımda fanın sesi rahatsız ediyor mu ? Ve uzun oyun kullanımında sıcaklık çok artıyor mu
malum bu leptoplar oyun için değil ama cs de ortaya ayarlarda 1080p de 80 100 arası valaront oynamadım ama 120 üstü kesin verir
gta5 1080p düşük ayarlarda 45 60 arası dalgalnıyor
bu aralar nostalji mostwanted oynuyorum canavar gibi

fana gelicek olursak fan çalıstıgından duyuyorsun ama öle kulak tırmalamıyor netflix youtube spotfy da kalvyeden ısınma hissetmedim bile ekranı 1080p cok tatlı cok ufak bir model gündelik cok fazla okul iş seyahet şeklinde calısıyorsan tam kullanmalık

batarya konusuna gelirsek 1saateden daha az %100 oluyor
sadece film youtube netflix dersen 5 saate kadar gidiyor %70 ısık parlaklıgı ile %100 ile kullancam dersen 4 4.5 saat civarı

2. Bir ram slotu yokmu?
4+4 olarak ram mevcut

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
malum bu leptoplar oyun için değil ama cs de ortaya ayarlarda 1080p de 80 100 arası valaront oynamadım ama 120 üstü kesin verir
gta5 1080p düşük ayarlarda 45 60 arası dalgalnıyor
bu aralar nostalji mostwanted oynuyorum canavar gibi

fana gelicek olursak fan çalıstıgından duyuyorsun ama öle kulak tırmalamıyor netflix youtube spotfy da kalvyeden ısınma hissetmedim bile ekranı 1080p cok tatlı cok ufak bir model gündelik cok fazla okul iş seyahet şeklinde calısıyorsan tam kullanmalık

batarya konusuna gelirsek 1saateden daha az %100 oluyor
sadece film youtube netflix dersen 5 saate kadar gidiyor %70 ısık parlaklıgı ile %100 ile kullancam dersen 4 4.5 saat civarı

4+4 olarak ram mevcut
Bir kaynakta çıkartılabilir olduğunu gördüm hatta şöyle bırakayım.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Bir kaynakta çıkartılabilir olduğunu gördüm hatta şöyle bırakayım.
videoda kırmızı cembere alınan yer sata depolama disk ssd takman için agız bırakılmıl orayı gosteriyor ram upgrade için değil
storage upgrade baslıgı anladıgım kadarı ile bide videoda içinia ctıgı model d15 modeli büyük olan model

ekleme : D15 modelinin depolaması da tümleşik artıramıyorsun
ama d14 modelin içinde nvme şeklinde ssd var 512 gb cıkartıp 1tb da ekleye bilirsin

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
videoda kırmızı cembere alınan yer sata depolama disk ssd takman için agız bırakılmıl orayı gosteriyor ram upgrade için değil
storage upgrade baslıgı anladıgım kadarı ile bide videoda içinia ctıgı model d15 modeli büyük olan model
Evet farkettim

Top Bottom