Neler Yeni

Mavi Ekran Sonrası Pc Açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
Merhaba bilgisayarım açıktı dışarı çıktım aradan bir yarım saat geçti tekrardan pc başına geldiğimde mavi ekran hatası vardı. Daha sonra pcyi kapatıp açtım ve pc açılmadı. Biosa bile girilmiyor sanki pc donuyor gibi oluyor, 6-7 dk sonra biosa kendi kendine giriyor biosa girene kadar da siyah ekran bekletiyor hiçbir şey olmuyor pcde. Usb ile format atayım dedim yine aynı şekil bekledim tuşlara bastım biosa girebildiğimde boot ayarlarını yaptım fakat bu sefer de “ERROR LEGACY BOOT OF UEFI MEDIA” hatasını aldım tekrardan kapattım bi 5 dk bekletti biosa girmek için sonra boot ayarlarından legacy olan yerin anakartımda uefi desteği olduğu için uefiye çevirdim çünkü uefi olarak hazırlamıştım diski fakat döndü dolaştı yine aynı hatayı bana verdi. Kafayı yemek üzereyim, tüm bileşenleri söküp taktım, bios pilini çıkardım bekledim, ramlarin yerini değiştirip taktım akla gelenecek her şeyi yaptım en son format atayım dedim oda olmadı sorun neyden kaynaklanıyor bir türlü bulamadım lütfen bilen birisi yardım ederse çok sevinirim.
Sistem özelliklerim:
Asus prime h510m-a (son sürüm bios yüklü)
İ5 10400f
16 gb ram
Gtx 970 ekran kartı

P.Ö.H

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
Emir İşsever
Boot mode u UEFI yapın ve UEFI olarak USB'den boot edin.

retune

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
fuc me
bios pilini çıkar 5 dk sonra tak. biosta uefi seç. format rufus ile hazirlarken uefi secili olsun. harddiskte veriler varsa kurtar tamamen sil hardiski formatla

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem biosa daha zor giriyorsa, başka bir anakartta test etmeni önerebilirim
Eski anakartım ile deneyeceğim gün içinde bilgilendiririm
Mesaj otomatik birleştirildi:

bios pilini çıkar 5 dk sonra tak. biosta uefi seç. format rufus ile hazirlarken uefi secili olsun. harddiskte veriler varsa kurtar tamamen sil hardiski formatla
Bugün legacylerin hepsini uefi yapıp bilgi vericem

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Kaan Akkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartta sorun varmış anakartı değiştirdim sorun çözüldü arkadaşlar

Top Bottom