Neler Yeni

Çözüldü✓ Mavi Ekran, Tamamen Donması v.b sorunlar.

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
pc donanım, öneri, tavsiyeler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u
SİSTEM;
GPU; Asus TUF GeForce GTX 1660 Super
CPU; RYZEN 5 5600
SOĞUTUCU; D-COOLING SE-224-XTS
RAM; XPG Gammix D30 8GB 3200 MHz DDR4 CL16
SSD M2; MLD 500GB M300
SSD SATA; Kingston 128 GB
ANAKART; Asus PRIME B450M-K
PSU; PowerBoost BST-ATX500R

SİZCE SORUN NE OLABİLİR ŞUNU YAP BUNU YAP DİYEBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI SİSTEMİM BU ŞEKİLDE, BIKTIM BU DURUMDAN 15 GÜNDÜR PERİŞAN OLDUM PCYİ KULLANAMIYORUM RESMEN. BİOSUMU GÜNCELLEDİM, R5 1600AF' DEN R5 5600'E GEÇİRDİM, KULE TİPİ SOĞUTUCU ALDIM, TAKTIM CPU DEĞİŞTİRDİM, RAM 1X 8 DAHA TAKTIM. ÖNCEDEN BÖYLE BİR DERDİM YOKTU

Ekler

• WhatsApp Image 2023-08-27 at 20.02.43.jpeg
    WhatsApp Image 2023-08-27 at 20.02.43.jpeg
    118 KB · Hit: 62
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
SİSTEM;
CPU; RYZEN 5 5600
SSD M2; MLD 500GB M300

SİZCE SORUN NE OLABİLİR ŞUNU YAP BUNU YAP DİYEBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI SİSTEMİM BU ŞEKİLDE, BIKTIM BU DURUMDAN 15 GÜNDÜR PERİŞAN OLDUM PCYİ KULLANAMIYORUM RESMEN. BİOSUMU GÜNCELLEDİM, R5 1600AF' DEN R5 5600'E GEÇİRDİM, KULE TİPİ SOĞUTUCU ALDIM, TAKTIM CPU DEĞİŞTİRDİM, RAM 1X 8 DAHA TAKTIM. ÖNCEDEN BÖYLE BİR DERDİM YOKTU
Minidump dosyalarınızı paylaşır mısınız? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
Minidump adlı klasörde bir tane bile dosya yok.
O zaman ihtimaller üstünden gidelim. Başta yeni aldığınız RAM'i sistemden sökün bakalım hocam. Birkaç gün mavi ekran verip vermeyeceğini kontrol edin.

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
Eski RAM'i taktıktan sonra F7 tuşu ile Advanced Mode geçin. Geçtikten sonra Exit sekmesine tıklayın. Oradan Load Default Settings gibi bir sekme olacak ona basın. Ondan sonra Save and Exit ya da Reboot yazana basın. Ondan sonra D.O.C.P'yi aktif edip sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol edin bakalım.

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u
Eski RAM'i taktıktan sonra F7 tuşu ile Advanced Mode geçin. Geçtikten sonra Exit sekmesine tıklayın. Oradan Load Default Settings gibi bir sekme olacak ona basın. Ondan sonra Save and Exit ya da Reboot yazana basın. Ondan sonra D.O.C.P'yi aktif edip sorunun devam edip etmeyeceğini kontrol edin bakalım.
iki ram'ı da takmamı mı söylüyorsunuz sorun ramda değil bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum ama deneyeceğim şu an 1x8 takılı.
edit; 2 ram'ı da takıp söylediklerinizi uyguladım. şimdi tekrardan bir oyuna girip test edeceğim.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Asil
SİSTEM;
CPU; RYZEN 5 5600
SSD M2; MLD 500GB M300

Güvenli modda başlat mayı dene?

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,502
İsim
Cengiz
SİSTEM;
CPU; RYZEN 5 5600
SSD M2; MLD 500GB M300

Mavi Ekran Hatası Beklenmeyen Mağaza İstisnası: Bu hata çoğunlukla bozuk sürücüler nedeniyle oluşur ve sürücülerin güncellenmesi veya yeniden yüklenmesi gerekir . Oyun oynarken Beklenmeyen Mağaza İstisnası: Bu hata, oyun oynarken bir sürücü sorunu olduğunda ortaya çıkar ve ardından sistem yeniden başlatılır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mavi Ekran Hatası Beklenmeyen Mağaza İstisnası: Bu hata çoğunlukla bozuk sürücüler nedeniyle oluşur ve sürücülerin güncellenmesi veya yeniden yüklenmesi gerekir . Oyun oynarken Beklenmeyen Mağaza İstisnası: Bu hata, oyun oynarken bir sürücü sorunu olduğunda ortaya çıkar ve ardından sistem yeniden başlatılır.
Windows Update Yapmaya Çalış Güncelse Ekran Kartına Bak Ekran Kartı Güncelsede Git DDU İle Sil Yeniden Kur

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u

Windows Update Yapmaya Çalış Güncelse Ekran Kartına Bak Ekran Kartı Güncelsede Git DDU İle Sil Yeniden Kur
söylediklerinin her birini yaptım kanka :D

Güvenli modda başlat mayı dene?
eğer o şekilde sorun olmazsa bile kullanmamın ne anlamı kalır ki o modda

inzilbeth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Emir
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
emirsekman_
Discord
inzilbeth4u
sanırım sorunu anladım, psu yetersiz kalıp gücü kesiyor. dün gece en son güç planında güç tasarrufunu seçerek çalıştırdım ve sorun çıkartmadı. muhtemelen cpu kendi kendine hız aşırttığında otomatik gücü kesiyor sistemi besleyemediği için bilmiyorum tam nedenini ama denemediğim hiçbir şey kalmadı tek geri kalan bu gibi görünüyor.

yeni bir psu almam gerekecek gibi görünüyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
sanırım sorunu anladım, psu yetersiz kalıp gücü kesiyor. dün gece en son güç planında güç tasarrufunu seçerek çalıştırdım ve sorun çıkartmadı. muhtemelen cpu kendi kendine hız aşırttığında otomatik gücü kesiyor sistemi besleyemediği için bilmiyorum tam nedenini ama denemediğim hiçbir şey kalmadı tek geri kalan bu gibi görünüyor.

yeni bir psu almam gerekecek gibi görünüyor.
OCCT adlı programı indirip Stability test yazan kısma girip Power testi yapar mısın?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,176
Üyeler
153,675
Son üye
golgeuerdin
Top Bottom