Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi ekran yedim minidump dosyamı inceler misiniz?

Ahmet09

80+ Bronze
PC bir iki haftadır valo oynarken donup kalıyordu. PC'nin üstündeki Restart tuşundan yeniden başlatıyordum düzeliyordu. Bugün ilk defa mavi ekran aldım. Minidump dosyamı inceler misiniz? (Önemi varsa sorunu yaşadığım PC imzadaki değil)
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emmree

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
PC bir iki haftadır valo oynarken donup kalıyordu. PC'nin üstündeki Restart tuşundan yeniden başlatıyordum düzeliyordu. Bugün ilk defa mavi ekran aldım. Minidump dosyamı inceler misiniz? (Önemi varsa sorunu yaşadığım PC imzadaki değil)

@Emmree
Hocam detayları göstermiyor ama tpm.sys hatası vermiş. BIOS güncel değilse BIOS'u günceller misin? Eğer güncelse TPM'yi BIOS'tan sıfırlar mısın?

Ahmet09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam detayları göstermiyor ama tpm.sys hatası vermiş. BIOS güncel değilse BIOS'u günceller misin? Eğer güncelse TPM'yi BIOS'tan sıfırlar mısın?
Bakayım hocam

Bir daha olursa detayları göstermesi için ne yapmalıyım

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin
Bakayım hocam

Bir daha olursa detayları göstermesi için ne yapmalıyım
O minidumpun oluşmasından kaynaklı bir durum hocam.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,197
İsim
Emre Zengin

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hatayı BIOS güncelledikten sonra almaya devam mı ettiniz? Bu konuda da keşke bir bilgi verseniz peşinizde koşmasak. Bu konuda hangi işlem yaptığınızı.

Ek olarak TPM hatasının nedeni son Windows 11 güncellemesi olabilir, (güncellemelerinin bir tanesi bitlock'ere zarar veriyordu, ondan kaynaklı çakışma yaşatıyor olabilir) bunun takibini hatırlamıyorum Windows güncellemesi varsa yapın, yoksa 2 hafta içerisinde kurmuş olduğunuz bir güncelleme varsa kaldırın.

Ek olarak bir de chipset sürücüsünü güncelleyin.
Ek olarak BIOS'u sıfırlamadıysanız onuda bir sıfırlayın, UEFI mod kaynaklıda olmuş olabilir.

Ahmet09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gene TPM.sys kaynaklı hocam. BIOS'a girip TPM sayfasının fotoğrafını atar mısın?
Hocam acil işim çıkmıştı şimdi gelebildim.
1700233349904.png

Top Bottom