Neler Yeni

MAX 1000TL Klavye Önerisi <1000TL

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
şey sorucam bu tarz klavyeler tr pazarında olan klavyeler değil , tr pazarındaki logitech razer gibi klavyelere karşın ne gibi avantajları var ?
Hot swap:Switchini istediğin zaman çıkarıp farklı switch ile değiştirebilirsin. Mesela switchin bozuldu razer klavyede o switchi yaptırmak için hayvan gibi para dökersin. Bu klavyede yedek switch geliyor değiştiriyorsun.

PBT Keycapler:TR pazarındaki klavyelerde kullanılan tuşlar genelde ABS olur. PBTler çok daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.

Kasa kalitesi:Bu tarz klavyelerin kasa kalitesi trde ki 2 2.5 bin liralık klavyelere eşit

RGB:RGB kalitesi ve tuşa atanabilen rgb seçenekleri mevcut

Switch kalitesi: Switch kalitesi olarak TRde ki 3 4 bin liralık klavyelerdeki switchlerden bile kaliteli switchlere sahip Gateron pro switchleri var. TRdeki logitech asus gibi markaların hepsi cherry kopyası kullanıyor.

Kablolu Kablosuz kullanım:Bu klavye sadece kablolu değil 2.4g wireless ve bluetooth ile kullanılabiliyor.

bircany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bircan Yılmaz
her iki modelinde optik mavi switch li versiyonu var mı ? o click sesini duymam lazım :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Peki sizce mk61 mi yoksa K68 mi? gecikme açısından ve diğer açılardan.
Ben MK61 kullanıyorum ama geçsem şuan Kemove geçerdim. G Pro switchler ve 3/5pin hot swap desteği açısından beni daha çok cezbediyor. Ayrıca MK61 sadece kablolu kullanılabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

her iki modelinde optik mavi switch li versiyonu var mı ? o click sesini duymam lazım :D
Hocam yellow switch varken blue switch alınmaz. Yellow tercih edin.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Ben MK61 kullanıyorum ama geçsem şuan Kemove geçerdim. G Pro switchler ve 3/5pin hot swap desteği açısından beni daha çok cezbediyor. Ayrıca MK61 sadece kablolu kullanılabiliyor.

Hocam yellow switch varken blue switch alınmaz. Yellow tercih edin.
Hocam ben hala anlamadım mk 61 ile Kemove aynı switchleri kullanmıyor mu?

bircany

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Bircan Yılmaz
MK61'in fiyatı sanırım biraz daha fazla

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Hocam ben hala anlamadım mk 61 ile Kemove aynı switchleri kullanmıyor mu?
Gamakay MK61: Optical Gateron Yellow (Hot swap fakat ''Optical'' versiyon switchler dışında başka switch swaplanamaz.
Kemove K68: Gateron G Pro Yellow (Hot swap 3/5pin her türlü switch swaplanabilir skalası geniştir. ayrıca düz yellow'un bir üst versiyonu diyebiliriz.)

MK61'in fiyatı sanırım biraz daha fazla
MK61 daha bilindik bir marka GAMAKAY tarafından üretiliyor. Kasa kalitesi biraz daha iyi bir de PBT Pudding keycapsler ile geliyor stok olarak.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Gamakay MK61: Optical Gateron Yellow (Hot swap fakat ''Optical'' versiyon switchler dışında başka switch swaplanamaz.
Kemove K68: Gateron G Pro Yellow (Hot swap 3/5pin her türlü switch swaplanabilir skalası geniştir. ayrıca düz yellow'un bir üst versiyonu diyebiliriz.)

MK61 daha bilindik bir marka GAMAKAY tarafından üretiliyor. Kasa kalitesi biraz daha iyi bir de PBT Pudding keycapsler ile geliyor stok olarak.
Anladım şimdi. Peki ben bu Kemove'yi aldıktan sonra optical switch takabilirim yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Anladım şimdi. Peki ben bu Kemove'yi aldıktan sonra optical switch takabilirim yani.
Optical takamazsın gerekte yok. Optical dışında dünya üzerinde ki tüm switchleri takabilirsin optical çok az switch seçeeği var zaten.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,189
İsim
Murat Orhan
Anladım hocam ben optik swtich klavye arıyorum. Daha düşük gecikmeli oluyorlarmış.
G Pro yellow daha iyi değerlere sahip olmasa optik öneririm zaten hocam. Anlatamıyorum ben size galiba kendimi.

Normal yellow ile optical yellow arasında optical daha iyi ama biz g prodan bahsediyoruz.

Ultracı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Rıfat Avcı
G Pro yellow daha iyi değerlere sahip olmasa optik öneririm zaten hocam. Anlatamıyorum ben size galiba kendimi.

Normal yellow ile optical yellow arasında optical daha iyi ama biz g prodan bahsediyoruz.
G pro da optical yellow dan daha iyi. Anlıyorum hocam kusura bakmayın klavye konusunda pek bilgim yok.

Top Bottom