Neler Yeni

Max 35k sistem önerisi

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
Evet kasa ram ve sıvı soğutma olursa daha uzun süre gider anakart baktım da işe yarar bişey yok onu ilerde ayrı alırsın
Saolun hocam ama ben anlamadım :) Hangisini Alayım Rx7800 4070 le kıyaslanıyor 7700 de 4060ti falan mı oluyor hiç uğraşmayayım bitireyim mi yada biraz yorgunum kusra bakmayın

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
Hocam sistemin fiyatı 800 lira arttı :p şuan vok daha mı iyi parça kalitesi olarak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarım olur ara bence de detaylarını öğrenmek lazım

Evet bu daha mantıklı en azından özelleştirme yapar alırken bütçesine göre şöyle özelleştirme olur daha iyi durur birde sıvı soğutma ekler titan tamamdır
Eğer bunu alırsam 0 lira farkla anakartı gaming x yapmalı mıyım

Son düzenleme:

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,842
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam sistemin fiyatı 800 lira arttı :p şuan vok daha mı iyi parça kalitesi olarak

Eğer bunu alırsam 0 lira farkla anakartı gaming x yapmalı mıyım
Evet yapmalısın onu söylemeyi unuttum Gaming x daha iyi neden 0 fark anlamadım 😄

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
Şuan Ram,Kasa,İşlemci Soğutucu,Anakart,(1tb ssd yaptım) yeterli mi

Birde kasayı neden 850 wattan 750wata düşürdük hocam

Hocam 1k falan daha çıkabilirim şuda güzel ekleyin veya değişin dediğiniz var mıdır

Son düzenleme:

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
Emir
Şuan Ram,Kasa,İşlemci Soğutucu,Anakart,(1tb ssd yaptım) yeterli mi

Birde kasayı neden 850 wattan 750wata düşürdük hocam

Hocam 1k falan daha çıkabilirim şuda güzel ekleyin veya değişin dediğiniz var mıdır
sebebi stock verdikleri kasa temperli cam önü hava akışı kötü işlemci ekran kartı sıcaklığı yüksek oluıcak mesh olursa 10 15derece fark ettiriyor ciddi değer bu

Umarım olur ara bence de detaylarını öğrenmek lazım

Evet bu daha mantıklı en azından özelleştirme yapar alırken bütçesine göre şöyle özelleştirme olur daha iyi durur birde sıvı soğutma ekler titan tamamdır
abi titan ekle demişsn fakat https://www.akakce.com/islemci-sogu...rrs-le500-sivi-sogutma-fiyati,2050740273.html mesela bu daha iyi olmaz mı?arkadaş youtubeden takmaya baksa daha iyi olur gibi geldi

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,842
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
sebebi stock verdikleri kasa temperli cam önü hava akışı kötü işlemci ekran kartı sıcaklığı yüksek oluıcak mesh olursa 10 15derece fark ettiriyor ciddi değer bu

abi titan ekle demişsn fakat https://www.akakce.com/islemci-sogu...rrs-le500-sivi-sogutma-fiyati,2050740273.html mesela bu daha iyi olmaz mı?arkadaş youtubeden takmaya baksa daha iyi olur gibi geldi
O işlemci için o sıvı soğutma yeter canımın içi takarken zorlanır bence fazla gerek duymadım ama olabilir tabii ki he bana kalsa dediğin gibi yaparım ama ben gözüm kapalı takıyorum 😄 o nasıl yapar bilmiyorum

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
Emir
O işlemci için o sıvı soğutma yeter canımın içi takarken zorlanır bence fazla gerek duymadım ama olabilir tabii ki he bana kalsa dediğin gibi yaparım ama ben gözüm kapalı takıyorum 😄 o nasıl yapar bilmiyorum
tamamdır abey sadece almışken birtık daha iyisi var diye söyledim takması da işte bazı kişilerin eli yatkın olmadığı için olabilir arkadaş zaten okur eğer yapabilirim derse alır

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
tamamdır abey sadece almışken birtık daha iyisi var diye söyledim takması da işte bazı kişilerin eli yatkın olmadığı için olabilir arkadaş zaten okur eğer yapabilirim derse alır
Dediğiniz soğutucu özelleştirme yerinde var mı diye bakıp alacaktım şimdi fakat sistemde stok bitmiş :( şuan bidaha sistem önerisi istemek durumundayım özür dilerim kusra bakmayın 7800xt li model yaklaşık 1k pahalandı şuan fp mi bilmiyorum

Bahsettiğim sistem bu fakat saf hali ile almayacağım soğutucu psu falan değiştiriyorum

Soğutucu Burst yazan hava soğutma
Psu 650w -----> 750w
Kasa beyaz yaptım fiyat farkı yok ama
Öyle öyle

@_Emir @Kürşat Kütükçü Cevap Verebilir Misiniz Hocam Bu Arada Destekten Yanıt Geldi Banka İle Alakalıymış

Son düzenleme:

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
Emir
Dediğiniz soğutucu özelleştirme yerinde var mı diye bakıp alacaktım şimdi fakat sistemde stok bitmiş :( şuan bidaha sistem önerisi istemek durumundayım özür dilerim kusra bakmayın 7800xt li model yaklaşık 1k pahalandı şuan fp mi bilmiyorum

Bahsettiğim sistem bu fakat saf hali ile almayacağım soğutucu psu falan değiştiriyorum

Soğutucu Burst yazan hava soğutma
Psu 650w -----> 750w
Kasa beyaz yaptım fiyat farkı yok ama
Öyle öyle

@_Emir @Kürşat Kütükçü Cevap Verebilir Misiniz Hocam Bu Arada Destekten Yanıt Geldi Banka İle Alakalıymış
hocam ilk öncelikle maksimum çıkabilceğiniz bütçe monitör dahil sonra da hangi oyunları oynayacağınızı veya sistemle ne yapacağnızı söyler msinz

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
hocam ilk öncelikle maksimum çıkabilceğiniz bütçe monitör dahil sonra da hangi oyunları oynayacağınızı veya sistemle ne yapacağnızı söyler msinz
Hocam 40k fakat şöyle taksitde içinde 6 ay mesela sistem 39k 1k taksite fark koyuyo sorun yok ama sistem 39k 6k fark koyuyo sıkıntı ilk amacım fps hikaye tabanlı oyun oynamak ve beni uzun süre götürmesi şunuda belirteyim gtx 1050ti i5 750 ikilisinden geçeceğim yani nasıl bir uzun süre anlamışsınızdır

Hocam 40k fakat şöyle taksitde içinde 6 ay mesela sistem 39k 1k taksite fark koyuyo sorun yok ama sistem 39k 6k fark koyuyo sıkıntı ilk amacım fps hikaye tabanlı oyun oynamak ve beni uzun süre götürmesi şunuda belirteyim gtx 1050ti i5 750 ikilisinden geçeceğim yani nasıl bir uzun süre anlamışsınızdır
Eğer güzel bi sistem varsa ve yanında monitör indirimliyse olur fakat sadece sistemde bakabiliriz elimde monitör var

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,016
İsim
Emir

Eğer güzel bi sistem varsa ve yanında monitör indirimliyse olur fakat sadece sistemde bakabiliriz elimde monitör var
https://www.gencergaming.com/haqqus-now bunu alabilrsinz fakat gaming gende aynısı var ekran kartı bir tık daha iyi https://www.gaming.gen.tr/urun/3386...-oc-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ fakat bu sistemde ki fanlar rgb olarak gelmiyor o sorun ekstra gb fan almanız lazım

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
Hocam böyle Şunun gibi 7800xt li bir sistem almak istiyorum 4070 gibi bu sistem fp değil mi hiçbirşey değiştirmesem yaza doğru yavaş yavaş değiştirsem yada 4070 süper çıkmasını bekleyeyip mi alayım nedense ısınamadım 7700xt ye kullanan görmedim hiç performansınıda bilmem ama aurası çok farklı geliyoo(!)

@_Emir hocam dalgasına dedim ama 7700xt de 4070 le kapışır mı

Son düzenleme:

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Batuhan
@_Emir yok mu hocam başka öneriniz ek olarak @Kürşat Kütükçü başka sistem önerir misiniz voku dediğiniz gibi alacaktım stoğu bitmiş artık gaming gen deki sorun banka ile alakalıymış gaming gen trden şuan sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz varsa fp sistem

@_Emir yok mu hocam başka öneriniz ek olarak @Kürşat Kütükçü başka sistem önerir misiniz voku dediğiniz gibi alacaktım stoğu bitmiş artık gaming gen deki sorun banka ile alakalıymış gaming gen trden şuan sorunsuz alışveriş yapabilirsiniz varsa fp sistem
Hocam bulamadınız mı birşeyler ? @Kürşat Kütükçü

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,420
Üyeler
149,207
Son üye
NLARES
Top Bottom