Neler Yeni

max 6-7k pc tavsiyeleri

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S
Bana soru sordun mu yada hangilerini bana sordun anlamadım açıkçası mobilden giriyorum şuan alıntı biraz kafamı karıştırdı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada okul için düşünüyorsan neden laptop düşünmüyorsun acaba onuda öğreniyim özellikle üniversite ise daha rahat yardımcı olmaya çalışıyım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ahmet Bilgili
Instagram
bilgilahmet
Steam
biliglia089
Twitter
ahmetblgl4
Discord
betrozidan#9423
Bana soru sordun mu yada hangilerini bana sordun anlamadım açıkçası mobilden giriyorum şuan alıntı biraz kafamı karıştırdı.

Bu arada okul için düşünüyorsan neden laptop düşünmüyorsun acaba onuda öğreniyim özellikle üniversite ise daha rahat yardımcı olmaya çalışıyım.
Üniversite okuyorum mekatronik 1. Sınıf ama laptop düşünmüyorum kasa düşünüyorum zaten dersim puanlık online olarak alıyoruz

Üniversite okuyorum mekatronik 1. Sınıf ama laptop düşünmüyorum kasa düşünüyorum zaten dersim puanlık online olarak alıyoruz
Şuanlık*
Laptop um var ama yetersiz kalıcağını biliyorum o yüzden laptop la işim yok
Sabit kasa olucak

Nvidia quadro p1000 / MSI gtx1650 4g lp oc
Denk ekran kartlarımı?
Ben biraz baktım az çok denk hatta 1650 daha iyi gibi

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,828
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
ben bu solidi okul için kullanıcam aman aman büyük projelere girmiycem muhtemelen, şuanda daha giriş seviyesindeyiz programı yeni öğreniyoruz.
intel core i5-10400f 2.9GHz 4.3GHz 12MB 1200P
MSI B460-A PRO DDR4 S+V+GL 1200P (mAtx)
MSI GTX1650 4GT LP OC 4G GDDR5 128Bit
Crucial Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 CL15
Crucial BX500 240GB 540/500 MBs 2.5" SATA
GameGaraj 650W 80+ Bronz
------------------------------------------------
7,087TL
Şuan yorgunum yarın cevap yazıcam.

KPSharingan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
246
İsim
Berke S

Şuanlık*
Laptop um var ama yetersiz kalıcağını biliyorum o yüzden laptop la işim yok
Sabit kasa olucak

Nvidia quadro p1000 / MSI gtx1650 4g lp oc
Denk ekran kartlarımı?
Ben biraz baktım az çok denk hatta 1650 daha iyi gibi
Eğer okula git gel yapmıyacaksan ve portatiflik senin için önemli değil ise tabii ki sabit tercih edebilirsin onun haricinde bütçen dahilinde iyi bir laptop 4 sene işini rahatlıkla görür normalde.

Ama diğer soruna gelicek olursak quadroları arada sırada ofiste kullanıyorum ama pek beğenmiyorum açıkçası yani aynı segmentlerde dediğin ayarlarda bir çok kart var 1050 ler 1650 ler süperleri ti lıları vs tabii ki bende bu o segmentteki kartlara çok hakim değilim işini fazlasıyla şuanki seviyede işini göreceğine eminim ama.

şu videoyu bir incele olmadı şuan mobildeyim bende yarın bakarım detaylı olmadı ama sanırım rtx olmadığında mantıken realtime render kullanamadığın için sana diğer türev kartları önermiyor kendi sitesinde de o söylediğimiz seriler için driver sormuyor gtxle çok rahat kullananlar da var gözüküyor ama donanım özelinde aratırsan daha net bir cevap bulabilirsin belki.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,377
İsim
Hakanbey
GTX kartlar hiç bir zaman 3D modelleme ve tasarım programlarında Quadronun yanına yaklaşamaz. Burada bahsedilen olay Tamamen teknolojik farklar Size şöyle özetliyim.

Bir video oyunu DirectX kartını Quadro gibi profesyonel bir OpenGL kartıyla karşılaştırırken, kıyaslamalar CAD uygulamaları için neredeyse hiçbir şey ifade etmez. Video oyun kartının bir görünümdeki bir nesneyi döndürebildiğinden veya bir sahneyi gölgeleyebildiğinden veya dokular oluşturabildiğinden emin olun... Ancak bir CAD video kartında ihtiyacınız olan tek şey bu değil.

GTX kartları, SolidWorks'te donanım kenar yumuşatma yapamaz. GTX kartı, SolidWorks ve Maya gibi programların sıklıkla kullandığı düzlemleri kaplayamaz. GTX, Quadro kartlarının yalnızca çerçeve arabelleği ram ile sınırlı olduğu durumlarda, aynı anda birkaç pencereden fazlasını açamaz. GTX kartları, SolidWorks'te "Gerçek Görünüm" gölgelendirmesini yapamaz.

Maya'da bir GTX kartı kullanmak, birçok programın en iyi özellikleriyle çalışmayacaktır. 3D Boya fırçası ve şekillendirme aracı, kaplama düzlemlerini desteklemedikleri için GTX kartı ile ekranın her tarafında kırmızı bir leke bırakacaktır.

Bir GTX (DirectX kartının) ile Quadro (OpenGL) kartının yapamadıklarına dair bazı örnekler.

Az önce Maya'nın şu anki sürümüne baktım ve bunu Maya ile GTX gibi bir DirectX11 kartı kullanmakla ilgili temel olarak GTX tipi kart OpenGL de çok yavaştır ve DirectX 11 de işlemek için Viewport2.0 larını kullanırsanız, bu özellikleri kullanamazsınız...

Aşağıdaki özellikler Viewport 2.0'da desteklenmez ve DirectX oluşturma motorunu kullanırken HLSL gölgelendiricilerle çalışmaz.

Saç
Kürk
Sıvıları
nMesh (kumaş)
Parçacıklar
Boya efektleri
Hiyerarşik alt bölme yüzeyleri
Aktif stereoskopik kameralar
Işık bağlama

Bu tek başına bir GTX kartını Maya gibi bir OpenGL programı için neredeyse işe yaramaz hale getirir, ancak Solidworks aynı zamanda bir OpenGL programıdır.

Top Bottom