Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

YazılımKafa

80+ Silver

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,753
İsim
Eren Güven
Sene 2010-2014 arasında biz lisede istediğimiz gibi kullanıyoduk yıl olmuş bilmem kaç hala telefon yasağı mı var

Senerr

80+ Bronze
Raid taşıyordur belki .d hazırlıklı gelmiş olamazmı
Eğer öğrencilere yasaklanırsa şeye üzülüyorum. Hani hocalar bazen YouTube falan açmak için kendi internetini bağlıyor. Bazende öğrenciler kendi bağlıyordu internete o artık olmayacak. :(
Ne ifşalar çekerdik arkadaşlar arası telefonlarla be...

Akıllı tahtadan internete bağlayıp film açıyorduk, müzik açıyorduk, Web oyunu açıyorduk.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engellemek için önlemler alacaklarını açıkladı. Ayrıca, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin geleneksel oyunlarla daha fazla etkileşimde bulunmalarını teşvik edeceklerini belirtti.

"SINIFLARDA CEP TELEFONU BULUNDURULMASI DOĞRU DEĞİL"​

Dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tekin, öğrencilerin derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve dijital cihazlarla sınıfa girilmemesi konusunda önlem alınacağını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.

Alıntıyı görüntüle
Çözüm olarak öğrencinin telefonuna değil, derse ilgisini arttırmak yerine, yine palyaço kafalı bir açıklama gelmiş. Şaşırmadım sonuçta burası orta doğu ülkesi. 🤡

YazılımKafa

80+ Silver

Aykut D.

80+ Gold
bide akıllı tahta bakımı görevi vermişti hocalar kızlara bez veriliyordu ekranın silinmesi gün gün kız öğrenciye geçiyordu banada cihazın yazılımsal sağlığının görevi verilmişti 2 arkadaş

NightWish2434

80+ Silver
Sene 2010-2014 arasında biz lisede istediğimiz gibi kullanıyoduk yıl olmuş bilmem kaç hala telefon yasağı mı var
Valla abim telefonu sıfırlayıp bana vermişti galeriye bir girdim dolu biraz araştırdım kötü şeyler gördüm sonra aynı dediğin yıllara ait bir okul kavgasının 144p halini gördüm duygulandım

NightWish2434

80+ Silver
bide akıllı tahta bakımı görevi vermişti hocalar kızlara bez veriliyordu ekranın silinmesi gün gün kız öğrenciye geçiyordu banada cihazın yazılımsal sağlığının görevi verilmişti 2 arkadaş
bizim tahtanın tüm sorunlarından ben sorumluydum :kekw:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,050
Üyeler
156,719
Son üye
adamaffetmez
Top Bottom