Neler Yeni

mental reset atıp eskisi gibi işime odaklanmam için ne yapmam lazım

1721

80+ Bronze
hepsi çok farklı alanlar bence birini seçip ona göre ilerle
hocam tıp gelmez muhtemelen o kadar sıra yapmam. mühendislikler içinde matematik dersini sevmiyorum. daha çok biyoloji ve kimya ağırlıklı bir bölüm düşünüyorum. öyle bölümlerde çok iş imkanı olmadığı için gidersem ilk amacım dil öğrenmek olacak.

Berkyozclk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Berkay özçelik
Instagram
berkay_ozcelik
hocam tıp gelmez muhtemelen o kadar sıra yapmam. mühendislikler içinde matematik dersini sevmiyorum. daha çok biyoloji ve kimya ağırlıklı bir bölüm düşünüyorum. öyle bölümlerde çok iş imkanı olmadığı için gidersem ilk amacım dil öğrenmek olacak.
ben diş hekimliği istiyorum min 30k sıralama iiy olur benmmicin

Quervain

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
koray erol
Öncelikle, bu zorlu süreçte kendinle baş başa kalmış olman ve bu deneyimi paylaşman önemli adımlardır. Bir reset yapmak için şu adımları düşünebilirsin:

1. **Dengeli Bir Program Belirle:** Ders çalışma sürecini daha dengeli bir hale getirmeye çalış. Uyku düzeninle ilgili sorunları çözmek için bir uzmana danışabilirsin.

2. **Sosyal Bağlantıları Yeniden Kur:** Arkadaşlarınla iletişime geçmek ve sosyal aktivitelere zaman ayırmak, ruhsal sağlığını olumlu yönde etkileyebilir.

3. **Hedeflere Küçük Adımlarla Odaklan:** Büyük hedefleri küçük hedeflere bölerek, her birine odaklanabilirsin. Bu, daha yönetilebilir ve başarıya ulaşılabilir hedefler koymana yardımcı olabilir.

4. **Psikolojik Destek Al:** İlacın psikolojik sağlığını etkiliyorsa, bir uzmanla konuşmak önemlidir. Duygusal ve psikolojik destek almak, bu süreci daha sağlıklı bir şekilde yönetmene yardımcı olabilir.

5. **Aktivitelerle Zihinsel Molasını Al:** Ders çalışma aralarında kısa yürüyüşler yapmak veya rahatlatıcı aktivitelere zaman ayırmak, zihinsel tazelik sağlayabilir.

Unutma ki kendine dikkat etmek ve duygusal sağlığını korumak, başarıya ulaşmada önemli bir faktördür.

Hipermario

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
Berat
İlgilendiği Kategoriler
Kişisel Gelişim,Teknoloji,Otomobiller
Instagram
beratcankaya58
Benimde sorunlarım iyice birikti bende bir reset atmak istoyorum ancak bir türlü adım atamıyorum. Aileminde maşallahı vsr neye hefes etsem tüm hevesimi hiç ediyorlar arkadas ortamı zaten vasat aşk falan desen zerre yok yani bizim durumda çok kötü.

Hayatla dersler arasında denge kurabilirsen başarılı olursun. Diğer türlü hayvan gibi çalışıp üniversiteye girdikten sonra bir rehavet alır götünü kurtaramazsın. Diş hekimliği gibi zor bir bölüm istiyorsan denge şart yoksa kaybolursun. Yine kendini nasıl daha iyi olabilirim diye sorarken bulursun ve bu kısır döngü hayatın boyunca seni takip eder. Lütfen sosyal hayatını boşlama ve dersleri hayatının en önemli gayesi yapma yeterli

Top Bottom