Neler Yeni

merhaba dostlarım diş hekimliği 2.sınıf öğrencisiyim ama yazılıma tutkum var

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Dostum tüm dalları deneyip sana en uygun olanı seçmelisin. Bu dalların tamamen farklı yapıları ve eğilimleri var. Yazılımda başlangıç için "C#" önerebilirim. Biraz zordur ama kavrarsan mantığını çözersin. Bir dili kavradıysan , algoritma mantığını çözdüysen programlama dilleri arasındaki tek var syntax farkı (yazılış farkı) oluyor. Siber güvenlikte ise işler daha farklı işlemekte, birazda karakterik olarak yatkın olman gerek siber güvenliğe. Kurnazlık ve ileri görüşlülük gerektiriyor. En iyisi olabilmek içinse karşı tarafın tüm ataklarını bilmelisin ki defans yapabilesin. Ancak siber güvenlik birazda emek istiyor. Bundan mütevellit sana yazılımı önerebilirim. İlerleyen süreçlerde yazılımsız , teknolojisiz bir şey elde edilemeyeceği gibi buna muhtaç kalacağız. Bu muhtaçlıktaki sorunları gidermek adına arkadaşlarında dediği gibi hobi olarak yapabilirsin. Homeoffice işler alarak uzaktan çalışma imkanı sunması da ayrıca rahat. Ancak bunda da dallar var; web, oyun kodlama, android kodlama vs. Makine programlama da buna dahil, yenilikçiliğe açık olmak ve yeni çözümler üretmek gerekiyor. İngilizce ise kesin olarak bilinmeli, en azından B1-C1 seviyesinde. Terimsel ifadeler için ayrıca çalışman gerekebilir. Ayrıca sürekli kendini güncellemeyi de unutma. Aklına takılan soruları sorabilirsin.
çok teşekkür ederim hocam sizce btk daki dersler temel atmam için yeterli mi yoksa youtubedan arkadaşın önerdiği selman kahya kanalından mı başlamalıyım birde c# ile mi başlayayım algoritma mı şimdiden teşekkürler

Siber Güvenlikçi olarak tavsiyelerim bunlardı sana, daha nicelerini bu sektöre giriş yaptığında fark edeceksin. Uçsuz bucaksız bir platform, hele ki bir de severek yapıyorsan tabiri caizse zevkten dört köşe olarak yapabilir sıkılmazsın. Az önce okudum da kuru kuru halk ağzı ile seni bilgilendirmeksizin yazanlara aldırmadan, birebir ağızdan bu işi yapmış kişilerin tavsiyeleri seni her zaman bir adım önde tutacaktır. Ayrıca siber güvenlik ile ilgileneceksen, kurslar sana kitabi bilgi vermek dışında hiçbir şey yapmaz. Önemli olan onları adım adım uygulamaktır. Bu da bazı oyunlardaki gibi öğretici evre sonrasında uygulamadır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok teşekkür ederim hocam sizce btk daki dersler temel atmam için yeterli mi yoksa youtubedan arkadaşın önerdiği selman kahya kanalından mı başlamalıyım birde c# ile mi başlayayım algoritma mı şimdiden teşekkürler
Algoritma mantığını kavramadan programlama dillerini kullanarak kod yazman çok çok zor. Sıkılıp bırakmak bile isteyebilirsin.

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Siber Güvenlikçi olarak tavsiyelerim bunlardı sana, daha nicelerini bu sektöre giriş yaptığında fark edeceksin. Uçsuz bucaksız bir platform, hele ki bir de severek yapıyorsan tabiri caizse zevkten dört köşe olarak yapabilir sıkılmazsın. Az önce okudum da kuru kuru halk ağzı ile seni bilgilendirmeksizin yazanlara aldırmadan, birebir ağızdan bu işi yapmış kişilerin tavsiyeleri seni her zaman bir adım önde tutacaktır. Ayrıca siber güvenlik ile ilgileneceksen, kurslar sana kitabi bilgi vermek dışında hiçbir şey yapmaz. Önemli olan onları adım adım uygulamaktır. Bu da bazı oyunlardaki gibi öğretici evre sonrasında uygulamadır.

Algoritma mantığını kavramadan programlama dillerini kullanarak kod yazman çok çok zor. Sıkılıp bırakmak bile isteyebilirsin.
hocam iletişimde kalalım sizinle

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
1 milyon istihdam projesi ile hayalim olan yazılıma başlamak istiyorum kayıt oldum dersleri seçmek kaldı ingilizcem orta seviye nereden başlamam gerekir şimdiden teşekkürler iyi forumlar
Kurslar zaten Türkçe olduğu için rahat anlarsın. B1 seviye İngilizce yeterlidir.

o projedeki videoların birşeyler kazandıracağına inanmıyorum.
Gayet güzel hazırlanmış ve güzel anlatıyorlar.

Selman Kahya'dan ziyade (bu arada kendisini çok severim), giriş seviyesinden anlatıma başlayıp mantığını çözerek ilerleyen kişileri tercih edebilirsin.

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Selman Kahya'dan ziyade (bu arada kendisini çok severim), giriş seviyesinden anlatıma başlayıp mantığını çözerek ilerleyen kişileri tercih edebilirsin.
btk nın dersleri yardımcı olur mu

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Ayrıca BTK'daki proj

Bağlantı atabilir misin? Hiç incelemedim, inceleyip sana geri dönüş sağlayayım. Görmeden konuşmak olmaz.
link atamam e devletin varsa giriş yapabilir misin hocam

Ayrıca BTK'daki proj

Bağlantı atabilir misin? Hiç incelemedim, inceleyip sana geri dönüş sağlayayım. Görmeden konuşmak olmaz.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ayrıca BTK'daki proj

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
sağolun hocam link için kayıt oldum ders kaldı sadece c# ya da algoritmayı tamamladıktan sonra phyton sonra sibere geçmeyi düşünüyorum

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
btk nın dersleri yardımcı olur mu
Yardımcı olur. Anlatan hocaların çoğu çok iyi. Alanında çok iyiler.
Ben Python kursundayım dil olarak (7 tane kursa kayıtlıyım)
Python eğitimi 40 saat
C++ 200 saate yakındır.
Öyle basit ders değil yani.

-Cenker

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Cenker Çaylan
Yardımcı olur. Anlatan hocaların çoğu çok iyi. Alanında çok iyiler.
Ben Python kursundayım dil olarak (7 tane kursa kayıtlıyım)
Python eğitimi 40 saat
C++ 200 saate yakındır.
Öyle basit ders değil yani.
phyton diye arattım çıkmadı ne olarak çıkıyor aynen baya uzun dersler

link atamam e devletin varsa giriş yapabilir misin hocam

Şimdi inceledim, elbette sana yararı olacaktır. Bir önemli unsur var ki bunları izleyerek bir şey elde edemeyeceğin gibi adım adım atlamadan, uygulamalısın bir - iki - üç kere belki dört kere; uyguladıkça kalıcı olacaktır.

Top Bottom