Neler Yeni

merhabalar GPU kullanımım aniden %0 oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakan
merhabalar bilgisayarımı alalı tam bir sene oldu hiç böyle bir problemim yoktu son zamanlarda cok akıcı oynaıdğım oyunları oynayamama gibi sorunlar yaşamaya başladım amd performans katman açtığımda fps 250 230 lardan bir anda 5 18 20 gibi değerlere düşüyor Gpu kullanımı %0 gibi bir değere iniyor.

çözük olarak önce win 11 i sucladım win 10 a geçtim ve hiç bir şey değişmedi amd driverını bir önceki sürüme geri yükledim yinede değişen bir şey olmadı ısı değerleri gayet normal yardımcı olursanız cok sevinirim

sistem özelliklerim bu ekran kardım rx 6650 xt
Mesaj otomatik birleştirildi:

resim net çıkmamış
i3 12100 f
16 gb RAM
ASUS DA ANA KARTIM VAR

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-08-19 saat 12.49.04_fccd927a.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-08-19 saat 12.49.04_fccd927a.jpg
    22.2 KB · Hit: 24

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
merhabalar bilgisayarımı alalı tam bir sene oldu hiç böyle bir problemim yoktu son zamanlarda cok akıcı oynaıdğım oyunları oynayamama gibi sorunlar yaşamaya başladım amd performans katman açtığımda fps 250 230 lardan bir anda 5 18 20 gibi değerlere düşüyor Gpu kullanımı %0 gibi bir değere iniyor.

çözük olarak önce win 11 i sucladım win 10 a geçtim ve hiç bir şey değişmedi amd driverını bir önceki sürüme geri yükledim yinede değişen bir şey olmadı ısı değerleri gayet normal yardımcı olursanız cok sevinirim

resim net çıkmamış
i3 12100 f
16 gb RAM
ASUS DA ANA KARTIM VAR
Hangi oyun (oyunlar) da yapıyor. Belki optimizasyon sorunu vardır. Aynı ekran kartını kullanıyorum.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Peki hangi ayarlarda oynuyosun oyunları.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
551
İsim
can

resim net çıkmamış
i3 12100 f
16 gb RAM
ASUS DA ANA KARTIM VAR
Benzer sorunu nitro 16da yaşıyorum sadece lolde diğer oyunlarda sıkıntı yok gpu 800 mhzlerde çalışıyor bi 10 dakika sonrada sürekli gpu kendini saniselik kapatıp açıyor drop yaşıyorum herşeyi denedim çözemedim donanımdan kaynaklı olsa diğer uygulamalar ve oyunlarda aynı sıkıntıyı yaşamam lazım driver sürücü win11 format herşeyi denedim çözemedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hakan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki hangi ayarlarda oynuyosun oyunları.
sıkıntı orda ayarda fark etmiyor aniden %0 oluyor ayar farketmeksizin özellikle rakip gördüğümde

şimdi bir şey fark ettim sistemimde hiç bir şey acık değil iken pc yeni formatlı ram kullanımı 9.3gb bu normal mi

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
sıkıntı orda ayarda fark etmiyor aniden %0 oluyor ayar farketmeksizin özellikle rakip gördüğümde
Valla neyden yapar onu bilemedim anakart güncelle dicem de kendi sistemim 2 sene olcak anakartı hiç güncellemedim.

şimdi bir şey fark ettim sistemimde hiç bir şey acık değil iken pc yeni formatlı ram kullanımı 9.3gb bu normal mi
Tabi ki değil ordan bakabilir misin ney harcıyormuş o kadar rami.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
Google, haberler ve antivalware felan çok yiyyor rami acaba oyunları hepsi açıkken oynuyorsunda ram belleği yetmiyor ondan mı yapıyor bilemedim.

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom