Neler Yeni

Meslek lisesi bana üniversite kazandırır mı ve Bağcılar meslek hakkında sorum

İsmetPotter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
İsmet
Bunu daha önce sormuştum ama çevrem yüzünden biraz terettüxe kaldım. Öncelikle gideceğim lise Bağcılar mesleki ve teknik Anadolu lisesi uçak bakım alanı taban puanı 369 yüzdeliği 14.69 ve yanlış hatırlamıyorsam İstanbul'da 3 Türkiyede 24 tane uçak bakım alanı var. Sorularım;
1.ben üniversite okumak istiyorum bu meslek lisesi bana üniversite kazandırı mı?
2. Bağcılar meslek uçak bakımda keko var mıdır ortam iyi midir okula her gün ambulans gelir mi
3. Meslekte üni kazanamazsın, normal ders bile görülmüyor nerdeyse. Harcanırsın. Kendini yakarsın gibi ifadelere maruz kalıyorum doğru mudur bu cümleler.
4. Üniversite kazanmak için bana yeterli imkanları sunar mı derslerin ağırlığı vs nasıldır uçak bakım dersi üzeirne mi yoğundur yoksa matematik Türkçe gibi temel dersleri bir Anadolu lisesi kadar aynı saat görür müyüm.
5. Her sene dersleri derste dinleyip tekrarını yapan birisş olarak sınavlardan da başarı alsam üniversite gitme olasılığım nedir?
Kısacası tek sorunum "meslek lisesinde üniversite kazanılmaz" yargısı beni yiyip bitiriyor bu olay tam olarak nasıl işliyor?

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Meslek liselerinde üniversite kazanmak gerçekten zordur. Meslek dersleri ağırlıklı olduğundan fen ve matematiği halletmekte çok zorlanırsın.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,922
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Bunu daha önce sormuştum ama çevrem yüzünden biraz terettüxe kaldım. Öncelikle gideceğim lise Bağcılar mesleki ve teknik Anadolu lisesi uçak bakım alanı taban puanı 369 yüzdeliği 14.69 ve yanlış hatırlamıyorsam İstanbul'da 3 Türkiyede 24 tane uçak bakım alanı var. Sorularım;
1.ben üniversite okumak istiyorum bu meslek lisesi bana üniversite kazandırı mı?
2. Bağcılar meslek uçak bakımda keko var mıdır ortam iyi midir okula her gün ambulans gelir mi
3. Meslekte üni kazanamazsın, normal ders bile görülmüyor nerdeyse. Harcanırsın. Kendini yakarsın gibi ifadelere maruz kalıyorum doğru mudur bu cümleler.
4. Üniversite kazanmak için bana yeterli imkanları sunar mı derslerin ağırlığı vs nasıldır uçak bakım dersi üzeirne mi yoğundur yoksa matematik Türkçe gibi temel dersleri bir Anadolu lisesi kadar aynı saat görür müyüm.
5. Her sene dersleri derste dinleyip tekrarını yapan birisş olarak sınavlardan da başarı alsam üniversite gitme olasılığım nedir?
Kısacası tek sorunum "meslek lisesinde üniversite kazanılmaz" yargısı beni yiyip bitiriyor bu olay tam olarak nasıl işliyor?
Çok zor dostum. Belki 10 yılda bir iyi yapan çıkıyordur.
Ortam kötüdür, meslek dersleri ağırdır, belki çalışmaya vakit bulamazsın ancak her şey senin elinde. İmkansız değil.

İsmetPotter

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
İsmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ortam kötüdür, meslek dersleri ağırdır, belki çalışmaya vakit bulamazsın ancak her şey senin elinde. İmkansız değil.
İçim daraldı yalan yok ama kazanmak istiyorum kazanamaz mıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Meslek liselerinde üniversite kazanmak gerçekten zordur. Meslek dersleri ağırlıklı olduğundan fen ve matematiği halletmekte çok zorlanırsın.
Meslek dersleri ağırlıklı oluyor derken kazanmam çok mu zor be hocam

asdkle

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,444
İsim
asdk
Staj 12. Sınıfta var diye biliyorum ama meslek lisesinden çıkan çok var diyorlar
Fen ya da anadoluda okuyan birinin gördüğü temel ders sayısı ile seninki aynı olmayacak. İyi bir sıralama hedefliyorsan çok zorlanırsın.

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Yukardaki Arkadaşlar Fazla Abartıyorlar.
Evet Kazanabilirsin Kazanamassın Diye Bir Şey Yok Ben Meslek Liseli Çıkışlıyım.
Staj 12 Sınıfta Ve Güzel Yer Bulursan Çalışmıyorsun Bile Ara Sıra 2 Evrak Götürüyordum O Kadar Geri Kalanın'da İstersen Ders Çalış Hatta Benim Çalıştığım Yerde Yardım Ediyorlardı Derslere.
Ve Meslek Dersleri O Kadar Baskın Değil Hafta'da 8 Saat Matamatik 6 Saatte Edebiyat + 2 Saat Dil Anlatım Dersi Görüyorduk Yanlış Hatırlamıyorsam Daha Fazla'da Olabilir.
Haftanın 1 Günü Sadece Meslek Derslerine Aiitti Geri Kalanı Normal Dersler.
12 Sınıfta 3 Gün Staj 2 Gün Okul Oluyordu Ki Hocalarımız 12 Sınıfta Bölüm Dersi İşlemiyordu Sınavlara Çalışın Diyorlardı Hatta Yardım Ediyorlardı.

Son düzenleme:

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Meslek derslerinde üniversite sınavında olan temel dersler eksik oluyor veya tam anlatılmıyor o yüzden zor.

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,580
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
3 senedir itü kazandırtan mezun olduğum lise bunu beğenmedi😁

MrBonapart

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,378
İsim
Oğuzhan
Steam
https://steamcommunity.com/id/MrBonapart/
Discord
Bonapart#5796
Normalden daha fazla odaklanmanız ve çalışmanız gerekir.

Top Bottom