Neler Yeni

Öneri Mevcut sistemimi yükseltmek istiyorum, önerilerinizi bekliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir İmergi
Bütçe
25000
Merhaba. Şuan ki mevcut sistemimi toplayalı iki yıl civarı oluyor, ancak artık oyunlarda yetersiz kalmaya başladı. Bütçeye uygun olması için aşağıda belirttiğim şekilde bir sistem topladım. 20-25 bin tl bir bütçe ile bu sistemimi şuan ki halinden çok daha iyi performans alabileceğim bir Ekran kartı - İşlemci veya başka parçalar için olan önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

Anakart : Asus TUF-B450m Plus
Ram : Corsair 2x8gb 3200 mhz
İşlemci : AMD Ryzen 5 1600 Six-Core Processor 3.20 GHz
Ekran Kartı: Asus Rx580 8 gb
Depolama : Adata 128 gb (windows kurulu) / 500 gb harddisk (oyunlar kurulu)

Launcher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Launcher
Merhaba. Şuan ki mevcut sistemimi toplayalı iki yıl civarı oluyor, ancak artık oyunlarda yetersiz kalmaya başladı. Bütçeye uygun olması için aşağıda belirttiğim şekilde bir sistem topladım. 20-25 bin TL bir bütçe ile bu sistemimi şuan ki halinden çok daha iyi performans alabileceğim bir Ekran kartı - İşlemci veya başka parçalar için olan önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

Özelliklerini yazdığınız bu sistem şuanda hali hazırda kullanıyorsunuz değilmi ?

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Enes Altunışık
Anakart, işlemci, ram, ekran kartı satıp am5 geçilir. 7500f, b650 anakart, ddr5 ram, bir de 2. El 3080 alırsın. Mükemmel olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada dediğim parçaları alırsan muhtemelen psu da değiştirmen gerekir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir İmergi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özelliklerini yazdığınız bu sistem şuanda hali hazırda kullanıyorsunuz değilmi ?
Evet şuan kullanmaktayım.

Anakart, işlemci, ram, ekran kartı satıp am5 geçilir. 7500f, b650 anakart, ddr5 ram, bir de 2. El 3080 alırsın. Mükemmel olur.

Bu arada dediğim parçaları alırsan muhtemelen psu da değiştirmen gerekir.
Saydıklarınızla önerebileceğiniz sıfır ekran kartı var mı ? Ve PSU mun corsair 550 olması lazım.

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Enes Altunışık
Evet şuan kullanmaktayım.

Saydıklarınızla önerebileceğiniz sıfır ekran kartı var mı ? Ve PSU mun corsair 550 olması lazım.
Amd tarafında rx 7600, nvidia olarak rtx 4060. Yine de 2. el düşünürsen rtx 3080, 4060'a göre çok daha güçlü. Sen bilirsin. Güvenemem, pek anlamıyorum ikinci elden diyorsan yardımcı olabilirler yine. 2. elde çok tecrübeli üyeler de var forumda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir İmergi
Amd tarafında rx 7600, nvidia olarak rtx 4060. Yine de 2. el düşünürsen rtx 3080, 4060'a göre çok daha güçlü. Sen bilirsin. Güvenemem, pek anlamıyorum ikinci elden diyorsan yardımcı olabilirler yine. 2. elde çok tecrübeli üyeler de var forumda.
Tamamdır teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Merhaba. Şuan ki mevcut sistemimi toplayalı iki yıl civarı oluyor, ancak artık oyunlarda yetersiz kalmaya başladı. Bütçeye uygun olması için aşağıda belirttiğim şekilde bir sistem topladım. 20-25 bin TL bir bütçe ile bu sistemimi şuan ki halinden çok daha iyi performans alabileceğim bir Ekran kartı - İşlemci veya başka parçalar için olan önerilerinize açığım, şimdiden teşekkürler.

Satıp sıfır sistem de alabilirsin
Gene parçaları komple satıp sıfır sistem + 2. el ekran kartı da alabilirsin
Parça upgradeden daha mantıklı olur muhtemelen 2si de

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emir İmergi
Satıp sıfır sistem de alabilirsin
Gene parçaları komple satıp sıfır sistem + 2. el ekran kartı da alabilirsin
Parça upgradeden daha mantıklı olur muhtemelen 2si de
Kasamdan memnunum aslında corsairın güzel bir kasasına sahibim. Sizin de parça öneriniz var mı upgrade için ?

DeveloperRedneck

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,349
İsim
Kürşat
Kasamdan memnunum aslında corsairın güzel bir kasasına sahibim. Sizin de parça öneriniz var mı upgrade için ?
Şu olabilir aslında rtx 4060 ti 16 gb var.
Aldıktan sonra kendi anakartınızı (tuf diye) ve kasanızı kullanabilirsiniz (yenileri eski sisteme takıp öyle satarsınız)
Xpg kasa seç 750w gold psu var. Güzel kasa ama kendi kasanı seviyosan ona montaj yapabilirsin dediğim gibi.
Muhtemelen 19-20k harcamış olursun. Bir de thermalright assasin al 1.5k civarına tamamdır.
Kendi kasanı da sattıktan sonra biraz daha ekleyip 36-38klara çıkabileceğini düşünüyorsan 7500f - 5700x'le falan 4070 super alınabilir gene gamegarajdan

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,613
Üyeler
155,445
Son üye
Mattox
Top Bottom