Neler Yeni

Çözüldü✓ mhz arttırdıktan sonra siyah ekran veriyor

512Gopers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz ecdar
Sistem: Rx580 8gb, işlemci i3 10100f 3.60ghz, gigabyte h510m-h anakart, 2x8 corsair vengeance ddr4 3200mhz, geforce 600w 80+ psu

Sorunum: dün akşam üstü msi afterburner ile işlemci ghz si ile ram mhz sini arttirdim işlemci 3.60ghz de çalışıyordu 4ghz ye çektim ram lerimi biraz fazla arttirmişim 2666mhz ile çalışırken ben 3200mhz ye çektim pc yi yeniden başlattım açılırken siyah ekran verdi araştırdım neden olabilir diye ram aşırttırmasindan dolayiymiş şimdi ise sadece biosa girebiliyorum windosw gelmiyor ,biosum bu şekilde
20230706_112520.jpg

Xmp ayarını açıyorum 1 profil var oda şuan açık ,kapatiyorum fark etmiyor ram larin mhz sini stok haline getiriyorum tekrar siyah ekran tek tek düşürüyorum siyah ekran bu sefer birazda yükseltiyim dedim tekrar siyah ekran veriyor ramlerin anakartta 2 slotu var tek ram i çikardim öyle ayni işlemleri denedim yine olmadi diğer slota taktim ram in birini oladı diğer ram ile ayni işlemleri yaptim olmadi biostan bios ayarlarini sıfırliyorum olmuyor anakarttaki bios pilini çikardim 10 dakikaya kadar bekledim taktim yine aynisi oluyor siyah ekran veriyor yardimci olursaniz sevinirim iyi forumlar.

512Gopers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz ecdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunumu çözdüm arkadaşlar çok yardımcı oldunuz yinede teşekkürler 👍🏽

Top Bottom