Neler Yeni

Microsoft Edge kapatılmasına rağmen arka planda çalışıyor

FleXieR

80+
1712658312970.png

Üstteki görseldeki ayarı Edge ayarlarından kapattım ancak bu ayar kapalı olmasına rağmen tarayıcıyı kapattığımda hala arka planda çalışmaya devam ediyor. Bunu nasıl engelleyebilirim? Açılış desteği ayarı da kapalı.

Armi3067

80+ Bronze
Ben de başlangıçta çalıştır da kapalı olmasına rağmen senin konuyu görünce fark ettim hiç açmama rağmen ve dediğim gibi başlangıçta çalışta kapalı olmasına rağmen verimlilik modunda görev yöneticisinde çalıştığını gördüm ilginç. Tamamen kaldırmak istiyorsan internette bir çok rehber var ama çalıştığına göre windowsun bir bildiği vardır.

FleXieR

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de başlangıçta çalıştır da kapalı olmasına rağmen senin konuyu görünce fark ettim hiç açmama rağmen ve dediğim gibi başlangıçta çalışta kapalı olmasına rağmen verimlilik modunda görev yöneticisinde çalıştığını gördüm ilginç. Tamamen kaldırmak istiyorsan internette bir çok rehber var ama çalıştığına göre windowsun bir bildiği vardır.
Yok hocam kaldırmayı istemiyorum, zaten tarayıcı olarak Edge kullanıyorum, diğer birçok tarayıcıdan da daha iyi olduğunu düşünüyorum. Şikayetçi olduğum durum daha önce yoktu son zamanlarda böyle olmaya başladı.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
An10im1i
Açıkçası tüm uzantıları kapattık, tasarruf moduna aldık, donanım hızlandırma, sekme hızlı açılış vs ayarlarını kapattık yine ortaya çıkıyorsa...
Muhtemelen malware mevcut.
Edge üzerinden nedense çok sayıda backdoor, adware ve komut saldırısı alıyoruz.
Bazen lezzetli çerezler bilgi sızdırıyor.

Hitmanpro ile tarayın. Tarayıcının tetiklenmesine sebep plan görevleri ve hizmetleri gözden geçirmeniz gerekebilir.

Malwarebytes ile çift dikiş yapabilirsiniz.

Top Bottom