Neler Yeni

Midemde ki rahatsızlığım hakkında?

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,700
İsim
SANANE
1. si çok çok büyük geçmiş olsun.

2. si buradan kimse sana yardım edemez. Kendini doktor gibi bile tanıtsa şakası olmaz sağlığın.

3. sü doktora git deme diyorsun ama başka çözümü yok. Dediğim gibi şakası olmaz. Bir şekilde doktorla görüşmen lazım. Çok ileri safhaları.

Geçmiş olsun

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Aktarların doktorlardan daha iyi tanı koyduğu.
Bu ülkede hasta ameliyatlık olup olmadığından emin olmak için 3-4 ilde şehir hastanelerini dolaşıyorsa aynı şeyi aktar için değil babaannem içinde söylerim sağlık çalışanı yakının varsa birkaç doktora görün dediğini illa duymuşsundur alternatif tıpa olan incancım 3-4 kişi bir araya gelerek zar zor düzgün tanı koyabilen doktorlar yüzünden :D kimse doktorların işini hakkıyla yaptığını söylemesin bir tedavi için 3. kez doktor değiştirdiğim hepsi kendisinden önceki doktorun yanlış tedavi uyguladığını söyledi devlet hastanelerinden ve doktorlarından çok çektim yüksek teknoloji gerektiren bir tedavi olmadığı sürece aktardan alâ doktor yok

şahin doğan

80+ Platinum
Bu ülkede hasta ameliyatlık olup olmadığından emin olmak için 3-4 ilde şehir hastanelerini dolaşıyorsa aynı şeyi aktar için değil babaannem içinde söylerim sağlık çalışanı yakının varsa birkaç doktora görün dediğini illa duymuşsundur alternatif tıpa olan incancım 3-4 kişi bir araya gelerek zar zor düzgün tanı koyabilen doktorlar yüzünden :D kimse doktorların işini hakkıyla yaptığını söylemesin bir tedavi için 3. kez doktor değiştirdiğim hepsi kendisinden önceki doktorun yanlış tedavi uyguladığını söyledi devlet hastanelerinden ve doktorlarından çok çektim yüksek teknoloji gerektiren bir tedavi olmadığı sürece aktardan alâ doktor yok
Ben dediğinin doğru olduğunu düşündüğüm için gülmüştüm ama sen bilirsin. :D

MertFM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,052
İsim
Mertcan Ceylan
Hocam çözüm değil fikir veya öneri arıyorum hastaneye git diyorsunuz da 7-9 ay arası randevu veriyorlar ki bu sadece tetkik için verilen süre Allah aşkına akıl var mantık var kim bu kadar süre bekler?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birebir aynısı mı var hocam?
aynısı değil tabi ki sizin ki biraz daha farklı

TahinPekmez

80+ Silver
Dostlar selam uzatmadan konuya gireceğim ve kısa özet geçeceğim yaklaşık 1.5 senedir midem konusunda sıkıntı çekiyorum çocukluktan beri konulan tanı reflü idi sorun şurada başladı aslında normal de her insan gibi tuvalete girdiğim zaman 10-15 dakika ihtiyacımı giderip çıkıyordum dışarıda sorunsuz şekilde dolaşabiliyordum kolay kolay tuvaletim gelmiyordu fakat, 1.5 sene önce ne olduysa artık birden kabız oldum geçer dedim bununla ilgili şifali bitki çayları içtim işe yarayan meyve sebzeler kuruyemişler tükettim geçmedi, hastaneye gittim ilaçlar verildi bir sürü geçmedi gerçi gittiğim yere de hastane de denmez velhasıl kelam 1.5 seneden bu yana midem ile alakalı hiçbir problemim yok reflüm yediğime içtiğime dikkat ettiğim için problem yaratmıyor fakat yemek yiyorum 10 dakika sonra lavaboya çıkıyorum ve zar zor yapabiliyorum büyük abdestimi dışarıda dahil yemek yiyemez içemez oldum anında saatler süren tuvalet ihtiyacım ve yapmama rağmen o gitmeyen hissiyat yüzüden. Bu konuda doktor arkadaşlar veya bu tarz - benzeri olay yaşamış arkadaşlar bir bilgi bir öneri bir fikir verirseniz çok sevinirim.

Dipnot: Neden hastaneye gitmedin etmedin tarzı söylemlerde bulunmayın rica ediyorum gitmeme rağmen pandemi yüzünden ve şu anki genel düzenden dolayı hastaneler bana 7-9 ay arası randevu veriyor bu yüzden gidemiyorum.
geçmiş olsun, özel bir hastaneye git. dayım da 2 sene kabızlık çekti başka rahatsızlığı yoktu. özele gittiğinde pankreas kanseri çıktı ve öldü. sendeki bağırsak tembelliği olabilir korkma. bu kadar uzun süre neden ihmal ettin.

Arenay

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Arif Enes
hocam gerçekten 1.5 yıl devam ediyorsa gerçekten çok ciddi. Hele konu sağlık olunca paranın bir önemi bile kalmıyor. Paranız olmayabilir, gidip çalışın diyemem bile. Fakat en azından yaşınız geçiyorsa gençlere özel bankalar kredi veriyor çekin gidin. Yoksa devleti beklerseniz Çok daha ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ya da birisinden borç alıp gidin. Yani diyeceğim bunlar. Yoksa size yardımcı olamayız.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
hocam gerçekten 1.5 yıl devam ediyorsa gerçekten çok ciddi. Hele konu sağlık olunca paranın bir önemi bile kalmıyor. Paranız olmayabilir, gidip çalışın diyemem bile. Fakat en azından yaşınız geçiyorsa gençlere özel bankalar kredi veriyor çekin gidin. Yoksa devleti beklerseniz Çok daha ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ya da birisinden borç alıp gidin. Yani diyeceğim bunlar. Yoksa size yardımcı olamayız.
Hangi bankalar gençlere kredi veriyormuş hocam?

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Kardeşim devlet hastaneleri iyi olsa özel hastaneler piyasada olmazdı. Bu tarz önemli şeylerde özel hastaneye gidilmesi şart diye düşünüyorum. Bahsettiğin reflü bende de var yıllardır fakat sendeki durumu hiç yaşamadım. O yüzden farklı bir durum olabilir sendeki. Konu sağlık olunca parayı düşünmemek gerekiyor maalesef. Evet şuan özel hastaneler çok pahalı fakat yapacak bir şey yok ne yazık ki.

Yphen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
514
İsim
Hazer
Kardeşim devlet hastaneleri iyi olsa özel hastaneler piyasada olmazdı. Bu tarz önemli şeylerde özel hastaneye gidilmesi şart diye düşünüyorum. Bahsettiğin reflü bende de var yıllardır fakat sendeki durumu hiç yaşamadım. O yüzden farklı bir durum olabilir sendeki. Konu sağlık olunca parayı düşünmemek gerekiyor maalesef. Evet şuan özel hastaneler çok pahalı fakat yapacak bir şey yok ne yazık ki.
Hocam param yoksa napayım onu anlamadım tamam şu kesin eyvallah sağlık çok önemli biliyorum da param yoksa ne yapabilirim Allah aşkına azıcık mantıklı şeyler söyleyin yoktan mı var edeyim tövbe haşa Ya Rabbim Ya Resulullah ya.

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Hocam param yoksa napayım onu anlamadım tamam şu kesin eyvallah sağlık çok önemli biliyorum da param yoksa ne yapabilirim Allah aşkına azıcık mantıklı şeyler söyleyin yoktan mı var edeyim tövbe haşa Ya Rabbim Ya Resulullah ya.
Güzel kardeşim burda kimse kahin değil ki. Tamam senin paran yok da ailenden destek alabilirsin. Ailenle aran iyi mi kötü mü? Veya onların durumu iyi mi kötü mü? Bir dostundan borç al desek, öyle bir dostun var mı yok mu? Yani biz bunları bilemeyiz. O yüzden sana net bişey kimse söyleyemez git şurdan al parayı diye. Ben de zamanında sıkışıktım çalışıyordum ama para borçlara gidiyordu hastaneye de gitmem lazımdı gittim çektim kredi mecburen. Çünkü yapabileceğim bir şey yoktu. Devlete gitsen ne zamana tarih verecek belli değil, o tarihte işten izin alabilecek misin belli değil. Hadi hepsini hallettin o gün için rapor yazdırmak bile ayrı bir zulüm. O yüzden özele gidiyorum hep. Param yokken de ya kredi kartıyla gidiyorum ya da kredi çekip kullanıyorum başka çare yok. Yaşını bilmiyorum, üniversite öğrencisi isen çoğu banka kredi kartı veriyor öğrencilere onu kullanabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,155
Üyeler
146,649
Son üye
Narcoz
Top Bottom