Neler Yeni

Millenicom Hakkında Birkaç Sorum Var?

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Emirhan Özer
Herkese merhaba.
Türk Telekom'dan Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum. Sitesinde max hız olarak 77 Mbps verir diye gösteriyor. Türk Telekom ile şu an 50-60 civarı bir hız alıyorum. Modem modelim:
Tp-Link TDW9970

Screenshot 2023-01-19 222100.png

1.png
2.png

1) TT altyapısı ve Superonline altyapısı arasındaki fark nedir?
2) Birinde 100 Mbps'e kadar, diğerinde 100 Mbps hızında diyor. Bu farklılık bana gelen hızda bir değişiklik gösterir mi?
3) Hangi paketi tercih etmeliyim?

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,633
İsim
uwu
Herkese merhaba.
Türk Telekom'dan Millenicom'a geçmeyi düşünüyorum. Sitesinde max hız olarak 77 Mbps verir diye gösteriyor. Türk Telekom ile şu an 50-60 civarı bir hız alıyorum. Modem modelim:
Tp-Link TDW9970

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

2) Birinde 100 Mbps'e kadar, diğerinde 100 Mbps hızında diyor. Bu farklılık bana gelen hızda bir değişiklik gösterir mi?
sadece 2.yi cevaplayabilirim

tt altyapınız mesela 80 se 80 veriyo 70 se 70 veriyor diğerini kendileri kuruyordu yanlışım olmazsa

milenix

80+ Gold
Herkese merhaba.
Tp-Link TDW9970

Alıntıyı görüntüle

altyapı firması farklı bölgeye göre kalitesi değişebilir attığın fotoğraflara göre upload hızlarında bir farklılık var

Selamlar,
" e Kadar " ibaresi var ise size sunulan hız değerinin maksimum seviyesini gösteriyor. Kampanya 100Mbps'e Kadar diyor ve alt yapınız buna uygun değilse ( görselde 77Mbps gözüküyor ) alabileceğiniz hız ortalama 60-65Mbps'dır. Superonline'de ise size verdiği kampanyada ki hız - / + 5 değer alırsınız. Örneğin 100Mbps Superonline hizmeti aldıysanız (kablolu bağlantıda hız garantisi veriyor) 95Mbps civarı hıza ulaşırsınız.

Sormuş olduğun soruların cevabı,
1. TT bakır kablo, Superonline cam kablo kullanıyor.
2. Evet sana gelen hızda değişiklik olur.
3. 20TL için Superonline'ı tercih ederdim.

Ayrıca belirtmek de isterim ki Superonline abonelerine hizmet aldıkları süre boyunca modem desteği veriyor. Kullanıcı kaynaklı modemde bir sorun olmadığı sürece ( kırma, yanma gibi ) yazılımsal veya donanımsal arızalarda ücretsiz modem değişikliği yapıyor.

haro44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Harun-Akçay
Evinde hangi altyapı varsa ona geç ama millenicomu pek önermem 3 ay sonra sana zam yansıtırlar. Ben en son 180 TL ödüyordum millenicomda, fiyata aldanma yeni gelenlerin gözünü boyamak için yazıyorlar.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,247
İsim
Olcay akbulut
Evinde hangi altyapı varsa ona geç ama millenicomu pek önermem 3 ay sonra sana zam yansıtırlar. Ben en son 180 TL ödüyordum millenicomda, fiyata aldanma yeni gelenlerin gözünü boyamak için yazıyorlar.
fiyat konusunda cidden millenicom bi tık geçirmeyi seviyor sanırım. Eski üyeyiz diye bize interneti pahalıdan veriyorlardı. Pahalıdan kastım 99tl ama 24 mbps veriolardı. Yeni üyeler 99 TL karşılığında 35 mbps alabiliyordu. Fiyat dışında güzel bir iss bu arada taahhüt yapma açıldıysa geçilebilir bence çok stabil bi internet sunmuşlardı bana

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,600
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Herkese merhaba.
Tp-Link TDW9970

Alıntıyı görüntüle

Kesinlikle TT altyapısını kullanın Superonline altyapısında bir sikinti çıkarsa TT asla gelmiyor direkt reddediyor 1 gün falan Superonline i beklersiniz şöyleki altyapımız 77 destekliyorsa 50 lik paket var müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsiniz 50 lik paket fiyatını çünkü 75 lik pakette kopmalar yaşayabilirsiniz snr değerlerinizi falan bilmediğimiz için diyorum Superonline altyapısıda fiber altyapı sanirsam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve millenicomda yakında zam gelcek kesinlikle geçmeyin diyemem ama comnet e falan geçin netspeed gibirnet gibi firmalara yonelin

fiyat konusunda cidden millenicom bi tık geçirmeyi seviyor sanırım. Eski üyeyiz diye bize interneti pahalıdan veriyorlardı. Pahalıdan kastım 99tl ama 24 mbps veriolardı. Yeni üyeler 99 TL karşılığında 35 mbps alabiliyordu. Fiyat dışında güzel bir iss bu arada taahhüt yapma açıldıysa geçilebilir bence çok stabil bi internet sunmuşlardı bana
Bu arada eski üyeler daha iyiydi herkes 80 TL ye 16 alırken ben 35 alıyordum ve taahhutsuz 7 ay sabit fiyat aldım sonra 99 oldu

Bu arada eski üyeler daha iyiydi herkes 80 TL ye 16 alırken ben 35 alıyordum ve taahhutsuz 7 ay sabit fiyat aldım sonra 99 oldu

haro44

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Harun-Akçay
Yeni Gelene 120 TL olan paketi ben 150 den alıyordum. Sonra yeni gelene 150tl olan paketi bana 180tl den sundular. Sorduğumda işte masrafa artıyor cart curt diyorlardı. En sonda bağlantımda kopmalar yaşayınca bende sorunumu söyleyebileceğim kimseyi bulamayınca ayrıldım.

Superonline altyapısında bir sikinti çıkarsa TT asla gelmiyor
Burada bir yanlış anlaşılma olmaması adına açıklama yapma gereği duydum. Superonline aboneliklerinde aldığınız hizmet adsl veya vdsl ise önce arıza kaydını superonline'a iletiyorsunuz. Superonline tarafından müdahale edilemeyecek bir durum ise TurkTelekom'a kayıt açıyor. Süre bu nedenden dolayı uzayabiliyor. Fakat altyapınız superonline fiber ise arızayı kendileri gideriyor. Kendi altyapıları olduğu için TurkTelekom ile hiç bir işleri olmuyor.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,600
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Burada bir yanlış anlaşılma olmaması adına açıklama yapma gereği duydum. Superonline aboneliklerinde aldığınız hizmet adsl veya vdsl ise önce arıza kaydını superonline'a iletiyorsunuz. Superonline tarafından müdahale edilemeyecek bir durum ise TurkTelekom'a kayıt açıyor. Süre bu nedenden dolayı uzayabiliyor. Fakat altyapınız superonline fiber ise arızayı kendileri gideriyor. Kendi altyapıları olduğu için TurkTelekom ile hiç bir işleri olmuyor.
hocam tt deki ekipler evime kadar geldi tanıdık bir abiydi zaten bana 2 abimin de söylediği şuydu superonline la alakalı bir durum olduğunda asla gidip çözmüyoruz gidip kendi ekipleri çözsün dedi bana

Sebastian Szymanski

80+ Silver
Herkese merhaba.
Tp-Link TDW9970

Alıntıyı görüntüle

Ben geçiş yapmak istediğim de bana baya sorun yarattılar 20 gün internetsiz kaldım sonrasında iptal ettim türk telekom bağladım kafam rahat sıkıntısız kullanıyorum fiyat pahalı ama kafa rahat

ozemheri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,294
İsim
Selçuk Aslan
Millenicom öneririm geçmek isteyen arkadaşlara davet kodu verebilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular